Kastamonu İlk Haber Kastamonu'nun Yerel Güncel Kastamonu'dan Haberler Sitesi Kastamonu Haber, Kastamonu Haberi, Kastamonu Haberler, Kastamonu Haberleri, kastamonu, ilk, haber, haberi, haberler, haberleri, yerel, güncel, son dakika, ajans, postasi, nasrullah, gazete, gazetesi, servisi, sitesi, siteleri, kastamonu'dan, kastamonudan, kastamonu'da, kastamonu'daki, son dk, taze haber, son haber, son durum, olay, vaka, asayiş, gündem, yaşam, etkinlik, video, valiliği, belediyesi, üniversitesi

  Yağışlı
  Kastamonu
  8°C
  Yağışlı
  Ankara
  10°C

Hemşirelik öğrencilerine sağlık eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Hemşirelik bölümü öğrencilerine eğitim verildi.
2013-03-26, 03:08:16
Okunma: 1181
0 Yorum
Hemşirelik öğrencilerine sağlık eğitimi

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun talepleri doğrultusunda Hemşirelik bölümü öğrencileri için eğitim programı planlaması yapıldı. Bu kapsamda Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Hizmetleri Yüksekokulunda eğitim gören öğrencilere çeşitli pratik eğitimler verildi.

Acil Sağlık Hizmetlerinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Dr. Şengül Alper, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mustafa Akarslan, Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Arife Kasım gözetiminde Ambulans ve Acil Bakım Teknikerleri Kamil Şahinoğlu ve Sibel Arslan, Hemşirelik bölümü öğrencilerine eğitim verdi.

Eğitimde öğrencilere 112 Acil Servis istasyonlarının iş ve işlemlerinin tanıtımı, Olay Yeri Yönetimi, Yasal Mevzuat, Telsiz Haberleşme, Ambulans Ekipmanları, Temel Yaşam Desteği gibi konular hakkında uygulamalı bir şekilde bilgi verildi.

Yüksekokul Müdürü Arife Kasım, İl Sağlık Müdürlüğünün Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda öğrencilere verilen eğitimin yanı sıra kendilerine ve öğrencilere katkı sağladıkları için teşekkür etti.

Acil Sağlık Hizmetlerinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Dr. Şengül Alper, “Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun talepleri doğrultusunda geleceğin sağlıkçıları olacak öğrencilerimize verilecek eğitimler program kapsamında devam edecektir.  Sağlık hizmeti, bir ekip işi olmakla beraber öğrencilerimizin göreve ilk adım attıkları anda hizmet vermeye başlayacakları bir meslek grubudur. Bu sebepten dolayı almış oldukları eğitimin kalitesi ve uygulama sahası ne kadar geniş olursa öğrencilerimiz göreve başladıklarında sisteme yani kendilerinden hizmet bekleyen hastalara o denli fayda sağlayacaklardır. Bizler Sağlık Müdürlüğü olarak üniversitemizin eğitimlerine her zaman katkı sağlamaya hazırız” dedi.

HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
EN ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
ARŞİV

ANKET
Belediye hizmetlerinden memnun musunuz?
 • Çok Kötü
 • Kötü
 • İyi
 • Çok İyi

Site Haritası RSS Beslemeleri