Kastamonu İlk Haber Kastamonu'nun Yerel Güncel Kastamonu'dan Haberler Sitesi Kastamonu Haber, Kastamonu Haberi, Kastamonu Haberler, Kastamonu Haberleri, kastamonu, ilk, haber, haberi, haberler, haberleri, yerel, güncel, son dakika, ajans, postasi, nasrullah, gazete, gazetesi, servisi, sitesi, siteleri, kastamonu'dan, kastamonudan, kastamonu'da, kastamonu'daki, son dk, taze haber, son haber, son durum, olay, vaka, asayiş, gündem, yaşam, etkinlik, video, valiliği, belediyesi, üniversitesi

  Az Bulutlu
  Kastamonu
  3°C
  Az Bulutlu
  Ankara
  4°C

Ülkü Ocaklarından hükümete tepki

Kastamonu Ülkü Ocakları, Devlet Bahçeli’ye destek verdi.
2013-03-31, 18:53:50
Okunma: 1736
0 Yorum
Ülkü Ocaklarından hükümete tepki

Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Tarık Ziya Çağılcı, devletin üzerine düşen görevi yerine getirmemesi durumunda bu görevi kendilerinin yerine getireceklerini söyledi.

Son zamanlarda düzenlediği mitinglerde söylediği sözler üzerine dikkatleri bir anda üzerine alan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Ülkü Ocakları’ndan destek geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye karşı yapılan açıklamalara karşın Türkiye genelinde Ülkü Ocakları ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Kastamonu Ülkü Ocakları’nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Tarık Ziya Çağılcı, tarih boyunca iktidar sahiplerine yakın olma çabası içinde kalemini eğip bükenler, bir söyleyip bir vazgeçenler, namuslu insanlara iftira atanlar olduğunu belirterek, çamur atmaya çalışanların sayısının her geçen gün arttığını, fakat her ne olursa olsun gösterdikleri kararlı duruşlarından taviz vermeyeceklerini ve her iftiraya verecek bir cevaplarının muhakkak olacağını vurguladı.

“BİNLERCE YILLIK DEVLET GELENEĞİMİZ ,DİZ ÇÖKTÜRÜLMEYE ÇALIŞILIYOR”

Basın açıklamasında gazeteci-yazar Hilal Kaplan’ın Ülkücü Hareket ve MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında yaptığı ağır ithamlara değinen Çağılcı, Kaplan'ın ithamlarını şu sözlerle cevapladı: “Hilal Kaplan, daha konuşmasının başında PKK’nın silah bıraktığını söyleyerek nasıl bir yanılgı içinde olduğunu göstermiştir. Terörist Karayılan ateşkesin amacının Öcalan’ın ve KCK tutuklularının serbest bırakılması olduğunu söylemektedir. Bu demektir ki Öcalan ve KCK tutukluları serbest bırakılmazsa silahı tekrar ellerine alacaklardır. Bu, devleti silah ile tehdit etmek değil midir? Bir terör örgütü devletimizi böyle tehdit ederken, duruşu belli, çizgisi belli bir lidere “Vur de vuralım, öl de ölelim” demekten daha güzel bir cevap olabilir mi? Hilal Kaplan, size hatırlatmak isteriz ki verilen şehitler mücadelemizin göstergesidir. Ordumuz mücadele ederken, biz askere gidecek evlatlarımızı yetiştiriyorduk; ancak devletimizi ayakta tutan silahlı kuvvetlerimiz çözüm süreci ve Silivri tiyatrolarında aciz bırakıldı. Binlerce yıllık devlet geleneğimiz, üç beş kendini bilmez önünde diz çöktürülmeye çalışılıyor. Hilal Kaplan bizim milli refleksimizle uğraşmayı bir kenara bırakıp neden askeri operasyonların devam etmediğini sorgulamalıdır. Devlet üzerine düşen görevi yerine getirmezse, bu görevi yerine getirmek için her zaman gönüllü olduğumuzu herkesin bilmesini isteriz.”

“ŞEHİDE ÜÇ BEŞ MEHMET DİYEN BİRİ, EVLAT ACISINDAN NE ANLAR?”

AK Parti Genel Başkanı Hüseyin Çelik’in yaptığı “Üç beş Mehmet öldü diye Meclis toplanmaz” açıklamalara da değinen Çağılcı, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin çocuğu olmadığı için evlat acısını anlayamayacağını söylemiştir. AKP yöneticilerinin, önce ülkem ve milletim diyen bir liderin ahlakına ulaşmalarını beklemek şüphesiz ki hayal olur. Ancak Hüseyin Çelik’in idrak edemediği bir nokta da, sadece kendi evlatları için üzülmenin ve kaygılanmanın bencillikten öteye geçemeyeceğidir. Oysaki milletin her ferdi, bu milletin bütün evlatlarının acısını içinde duyar. Allah Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye milyonlarca Ülkücü evlat nasip etmiştir. Ve o evlatların her biri, Hak yolunda, hakikat yolunda şahadet şerbetini içmeye hazır yiğitlerdir. Bu yüzdendir ki rahatını ve ferahını düşünenler milletin derdiyle hemhal olmayı da beceremezler. Hüseyin Çelik, şehitlerimizi ciddiye almamış ve onlardan “Üç beş Mehmet” olarak söz etmiştir. PKK bomba patlattı, şehit verdik diye Meclisin toplanamayacağını söylemiştir. Bu açıklamasının üzerinden bir yıla yakın zaman geçmesine rağmen henüz Türk Milletinden özür dilememiştir. Şehide "Üç beş Mehmet" diyen biri, onların acısını içinde duyabilir mi? Açılım senaryosunu Türk Milleti’ne demokratikleşme maskesi altında kabul ettirmeye çalışanlar, Türkiye coğrafyası üzerindeki hain emellerini daha rahat gerçekleştirebilmek için bu topraklarda ezelden beri var olan kardeşlik hukukunu yok etme teşebbüsünde bulunanlar, bunun karşısındaki tek güç ve engel olarak başta Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere Ülkücü Hareketi görmektedirler. Bu yüzden bizleri yıpratma ve yıldırma politikası yürütmektedirler. O Başbuğ Türkeş’in evladıydı, Biz hepimiz de Devlet Bahçeli’nin öz evlatlarıyız!” dedi.

Kazım BOLAT / Sözcü Gazetesi

Ülkü Ocakları Başkanı Tarık Ziya Çağılcı sert tepki gösterdi

HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.

YAZARLAR
ARŞİV

ANKET
Belediye hizmetlerinden memnun musunuz?
 • Çok Kötü
 • Kötü
 • İyi
 • Çok İyi

Site Haritası RSS Beslemeleri