Kastamonu İlk Haber Kastamonu'nun Yerel Güncel Kastamonu'dan Haberler Sitesi Kastamonu Haber, Kastamonu Haberi, Kastamonu Haberler, Kastamonu Haberleri, kastamonu, ilk, haber, haberi, haberler, haberleri, yerel, güncel, son dakika, ajans, postasi, nasrullah, gazete, gazetesi, servisi, sitesi, siteleri, kastamonu'dan, kastamonudan, kastamonu'da, kastamonu'daki, son dk, taze haber, son haber, son durum, olay, vaka, asayiş, gündem, yaşam, etkinlik, video, valiliği, belediyesi, üniversitesi

  Sisli
  Kastamonu
  10°C
  Sisli
  Ankara
  9°C

Kutlu Doğum Haftası ile ilgili mesajlar

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğum günü nedeniyle yayınlanan mesajlar.
2013-04-15, 18:16:45
Okunma: 7538
0 Yorum
Kutlu Doğum Haftası ile ilgili mesajlar

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, “Kardeşlik, hoşgörü ve adalet gibi değerlerin elçisi olan Peygamber Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe ve yardımlaşmaya teşvik etmiştir. Peygamber Efendimizin güzel ahlakı, birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesi bakımından en önemli kaynağımızdır. Dünya’nın birçok yerinde acıların, gözyaşı ve zulmün yaşandığı günümüzde, Peygamberimizin merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmak ve sosyal yapımızda meydana gelen sorunların çözümünde bu değerleri harekete geçirmek gerekmektedir.

Sevgili Peygamberimizin doğum günü vesilesiyle idrak edilen Kutlu Doğum Haftası'nın, ülkemizde esen barış ve kardeşlik havasının kalıcı olmasına vesile olmasını diler, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftası'nı tebrik ederim”

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) mübarek doğumlarını kutladığımız kutlu doğum haftasının 1442. Yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunuyoruz.

Resulullah Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) insanlığın karanlığa gömüldüğü bir zamanda, bütün insanlığı aydınlatmak ve bütün alemlere rahmet olmak için gönderilmiştir. O (SAV) insanların ayrıştığı, kan ve gözyaşının hayata hakim olduğu bir zamanda, ahlakın ve edebin yok olmaya yüz tuttuğu anda “Güzel Ahlakı” tamamlamak için gelmiştir bu fani dünyaya. O’nunla (SAV) birlikte gelen Kitab-ı Mukaddes Kuran-ı Kerim ve Allah Katında tek din olan İslam, insanoğlunun son ümidi ve kurtuluşunun vesilesi olmuştur. O (SAV) insanların en mükemmeli ve kainatın rahmet kaynağıdır.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) insanlığa daima birlik ve kardeşlik konusunda örnek olmuştur. “Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır” diyerek, ayrışmanın, bölünmenin önüne geçmiş daima bir olmayı öğütlemiştir.

Bugün, Asırlar boyunca O’nun (SAV) yolunda İslam’ın sancaktarlığını yapan Aziz Türk Milletini bölmek, parçalamak isteyenlerin oyunlarını “Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır”diyerek bozmalı ve “bir” olduğumuzu bütün dünyaya göstermeliyiz.

Her daim Hz. Muhammed Efendimizin (SAV) yolunda olmak dileği ile, Alemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah Efendimizin (SAV) dünyaya gelişlerinin 1442. Yıl dönümünün Kastamonulu hemşerilerime, Aziz Türk Milletine ve bütün İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Allah'ın selamı O'nun (Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın) üzerine olsun”

Kastamonu Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, “Yüce Allah’ın âlemlere rahmet olarak gönderdiği Sevgili Peygamberimizin doğum yıldönümünü idrak ederken, bugün tüm insanlığın O’nun rehberliğine ne kadar çok ihtiyaç duyduğunu bir kez daha anlıyoruz. Bugün gerçek ve mutlak bir kurtuluşun, O yüce şahsiyetin aracılığıyla insanlığa iletilen ilahi mesaja iman etmekten geçtiği açık ve net olarak görülüyor. İnsanlığın, zulüm, adaletsizlik, bencillik sarmalından tek çıkış yolu, Peygamberimizin 14 asır öncesinden bugüne uzanan tevhid merkezli, doğruluk, iyilik, hoşgörü ve yardımlaşmayı emreden evrensel sözleri ve örnek davranışlarıdır.

O yüce peygamberin örnek hayatını ve evrensel mesajını hayatımızın merkezine koyduğumuzda, trajediler, haksızlıklar, savaşlar kendiliğinden son bulacak, yeryüzünde huzur, barış ve mutluluğun egemen olduğu gerçek bir insanlık medeniyeti kurulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Peygamberimizin örnek hayatını ve yüce ahlâkını anlamak için vesile olması temennisiyle Kutlu Doğum Haftası’nın Türk-İslâm alemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum”

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yılki Kutlu Doğum Haftasında “İnsan Onuru” konusuna vurgu yapılıyor. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in alemlere rahmet olarak gönderilişinin 1442. yıl dönümünü büyük bir sevinçle karşılamış bulunmaktayız. Hiçbir milletin diğer milletten üstün olmadığına ve insanı insan yapan değerler arasında birlik ve kardeşliğin önemine her fırsatta değinen Peygamberimiz, rahmet ve sevgi peygamberidir.

Getirdiği mukaddes değerlerle asırlardır insanlığa yol gösteren bir Peygamberin ümmeti olarak bizlere düşen, Peygamber Efendimizin güzel ahlakını ve şahsiyetini örnek almak ve bu doğrultuda hareket etmektir.

Kastamonu Üniversitesi olarak; Allah’ın elçisi Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in şefaatiyle Kutlu Doğum Haftası’nın Ülkemize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur getirmesini Cenab-Hak’tan niyaz ederiz”

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Metin Çelik, “Doğumunun 1442. yılını kutladığımız, Kainatın Efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav), bize kardeşliği öğreten kişidir. Bize kardeşliğin sadece bir söylem olmadığını, tüm dinleri, tüm ırkları, tüm renkleri ve tüm ayrımları aynı kardeşlik havuzunda toplamayı bize O gösterdi ve öğretti.

Bugün İslam Aleminde mazlumiyetlerin yaşanması, akan gözyaşının ve kanın bir türlü durmaması, bu kardeşlik ikliminin yaşanamamasından veya ihlal edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu gözyaşını, acıları ve zulümleri dindirmenin yolu ise Hz. Muhammed’in (sav) kardeşlik ahlakından beslenen insanların bir olması, beraber olması ve en önemlisi hakiki manada kardeş olmasından geçmektedir.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgi peygamberi Hz. Muhammed (sav); yoksulun korunmasını, fakir fukaranın gözetilmesini, komşu hakkına riâyet edilmesini, çevrenin temiz tutulmasını, kıyamet kopsa dahi bir ağacın dikilmesini, kadınların ve çocukların korunmasını buyurarak kardeşlik hakikatini bünyesinde ve toplumunda yaşatmış ve bizleri de bu kutlu yolun yolcusu olmaya davet etmiştir.

Bizler ancak O‘nun (sav) yolunda yürüdükçe, ideallerimizde hedeflediğimiz topluma ulaşmamız mümkün olacaktır. “Bir insanın kurtuluşuna vesile olan, bütün insanlığı kurtarmış olur” diyerek, bizlere diger-gâmlık ufkunu işaret eden Hz. Muhammed (sav)’in bu tavsiyesi istikametinde hareket ettikçe, hem şahsî, hem de toplumsal hayatımızda emniyet ve huzuru yakalamamız kolaylaşacaktır. O’nun (sav) mesajının gönüllerde yankı bulması, kardeşlik bağlarıyla kenetlenip yek-vücut olarak geleceğimizi inşa etmemize vesile olması en büyük temennimizdir.

Bu vesileyle, hayatlarımıza hayat bahşederek varlığıyla bütün asırları ışıklandıran Kutlu Peygamberimiz, Hz. Muhammed (sav)’in mübarek doğumunu en kalbi duygularla tebrik ediyor, Kutlu Doğum Haftası’nın, hayatımızda açacağımız yeni çığırlara ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”

HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
EN ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR
ARŞİV

ANKET
Belediye hizmetlerinden memnun musunuz?
 • Çok Kötü
 • Kötü
 • İyi
 • Çok İyi

Site Haritası RSS Beslemeleri