TOKİ Başkanı bundan BİR YIL Önce Kastamonu’da ikamet eden emeklileri ev sahibi de yapacaklarını açıklamıştı;.

Kastamonu’da evi olmayan emeklileri konut sahibi yapacaklarını vurgulayan Turan, Belediye Başkanı Babaş’ın önerdiği üç arsanın da yaptıkları incelemeler sonunda hazır olduğu kanaatine vardıkları an Mart ayında şantiyeyi kuracaklarını ve üç arsada da çalışmalara başlanacağını kaydetmişti.

BELEDİYE BAŞKANI BABAŞ'ta 3 ARAZİ TEKLİF ETMİŞTİ
TOKİ tarafından yapılması planlanan konutlar 3 arazi teklifinde bulunan Başkan Babaş; olursa 3 araziye de toplu konutların yapılmasını istediğini söyleyerek; “Bir tanesi Doğu Çevre Yolunda. Ankara’dan Kastamonu’ya giriş güzergahında hemen yolun sonundaki yaklaşık 290 bin metre kareden bir alan. Hazineye ait bir yer. Çok engebesi de yok. Çevreye oluşturabilecek zararları da yok. İyi bir projeyle konutlar yapılabilir. İçme suyu tamamen yanından geçiyor. Kanalizasyon içinde çalışmalarımız bitmek üzere. Doğalgaz hattı için de doğal gaz firmasının çalışması var. Tapu kayıtları mevcut. İkinci önerimiz, Esentepe. Esentepe’nin arka yüzündeki alan. Şahin Tepesi’yle, Esentepe dediğimiz bölgedeki arka yüzünde bir alan. 136 bin metre karelik bir alan. Bir kısmında bazı ağaçlar, ağaç kısmını ayırdık. Çok güzel bir alan. Alt yapı konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Yaklaşık 122 bin metre kare alan Merkez Gölköy’de bir arazimiz var. Gölköy’deki Askeri Alay Komutanlığına yakın bir bölge. Üniversitenin hemen bitimindeki bir bölge. İçme suyu ve alt yapı sorunu olacağına inanmıyorum. Olursa da çözeriz.MÜSAİT bir arazi. Hızlı çalışmak istiyoruz. Ne kadar hızlı çalışırsak o kadar hızlı yol alırız” sözleri ile teklif etiği üç araziyi tanıtmıştı

Kastamonu Valilik “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında TOKİ İdaresi tarafından inşa ettirilecek 2+1 nitelikli 200 Konut için, kura İşlemleri 26 Nisan 2016 tarihinde saat 10:00 da Kastamonu Belediyesi Kuzeykent Belediye Nikah ve Konferans Salonu Kastamonu 2. NOTERLİĞİ gözetiminde gerçekleştirildi.
Aradan BİR YIL GEÇTİ Dal Kımıldamıyor.
Zemin ETÜTLERİ ihale edildi yine ÇIT YOK.
HERKES özellikle KURRA'da çıkanlar bir hayli tedirgin
KONUTLARIMIZ NE ZAMAN YAPILACAK DİYORLAR

İNAJANS