Adalet Komisyon Başkanı Köylü kumar iddialarına cevap verdi

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü:- "Bunların arkasında kimler vardır, kim kiminledir onu bilemiyorum ama bir yerde bir şeyler vardır”- “Benim kumar oynamadığımı herkes bilir"

Gündem 19.01.2020, 12:31 19.01.2020, 20:12
Adalet Komisyon Başkanı Köylü kumar iddialarına cevap verdi

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, bugün bazı yayın kuruluşlarında hakkında çıkan haberlere cevap vererek, “Bunların arkasında kimler vardır, kim kiminledir onu bilemiyorum ama bir yerde bir şeyler vardır” dedi.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, bazı yayın organları ile internet sitelerinde ‘Hakkı Köylü kumar masasında yakalandı, muhabirlere saldırdı’ şeklinde çıkan haberlere cevap verdi.
Şerife Bacı Öğretmenevinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, “Akşam bazı olaylar oldu burada. Yukarıda bizim bir odamız var. Gelen misafirlerimizi ağırladığımız, zaman zaman birlikte oturduğumuz özel bir oda. Gece geç saatlerde saat 12.00'ı biraz geçmişti herhalde. Buralarda 3 kişinin dolaştığını söylediler. Bizde önemsemedik tabi. Daha sonra 12.00'ı biraz geçerken kapıdan içeri kapıyı sert bir şekilde açıp kapıdan içeri 3 kişi girdi. Birinin elinde mikrofon birinin elinde kamera ve biz size baskına geldik, burada kumar oynuyorsunuz, kumarı bastık bu şekilde başladılar. Kendilerine burada kumar falan oynanmadığını ama buranın özel bir oda olduğunu buraya kimsenin paldır küldür giremeyeceğini söyledim. Gireceklerini söylediler. Biz kameraya alıyoruz diyerek sağı solu çekmeye başladılar. Bu arada çıkın dışarı dedik. Çıkmadılar. Arkadaşlarıma odada bulanan 9 kişiydik bunları dışarı çıkarın dedik çıkaramadılar. Polis geldi polisler dışarı çıkardı. Ondan sonra sağda solda Hakkı Köylü, İl Başkanı, Milli Eğitim Müdürü kumar oynuyorlardı, biz kumar kumar oynarken bunları bastık diye söylediler. Öğretmenevinde kumar oynanmadığını siz hepiniz bilirsiniz. Bu hiç görülmüş değil. Benim kumar oynamadığımı da herkes bilir. Hatta benim olduğum, benim gördüğüm yerde de kimse kumar oynamamıştır bu güne kadar. Saygısından oynamamıştır ben kimseyi zorlamam. Ama benim görebileceğim şekilde hiç kimse kumar oynamamıştır. Peki, bu nereden icap etti, neden böyle bir şey yaptılar. Bununla da yetinmemişler, bizi dövdüler diyorlar. Arkasından bugünde basında sağda solda yazmışlar Hakkı Köylü Kıbrıs'ta da kumar oynadığı çok kumar borcu var kumar borcunun bir kısmının eski belediye başkanı kapattı, şeklinde de yazmışlar. Nasıl bu kadar ahlaksızca olabiliyor insanlar onu da anlamıyorum. Allah'tan hiç Kıbrıs'a gitmedim. Hiç bir yerde kaydım yoktur. Hatta İstanbul'daki bazı profesör arkadaşlarımız Kıbrıs'taki üniversitede ders veren hocalarımız benimde konferans vermemi istediler fakat gitmek kısmet olmadı. Gitseymişim demek ki daha kolay söyleyeceklermiş bunu. Daha henüz Kıbrıs'a gitmedim. Kumar falan da oynamadım. Bunu herkes bilir” dedi.
Terörist gibi içeriye dalan ve herkesle mücadele eden birisinin neden bunu düşündüklerine açıklık getiren Köylü, “Şimdi diyeceksiniz ki bu nereden çıktı, bunun gayesi ne. Kendilerine bir gazetenin muhabiri olduğunu söyleyen ama sanki bir terörist gibi içeriye dalan herkesle mücadele eden birileri neden bunu düşünüyorlar. Şimdi Akit Gazetesinin muhabiri olduğunu söyleyen birisi, ben kendisiyle hiç görüşmedim. Danışmanımla telefonla görüştü. Sayın Davutoğlu bir konuşmasında "Hakkı Köylü soruşturma komisyonu başkanıyken bakanlardan 3 tanesinin Yüce Divan'a gidebileceğini 1 tanesinin gitmemesi gerektiğini söyledi diye bir söz söylemiş bir yerde. Bunun için benden cevap istiyorlar. Ben bunlara bir cevap vermedim. Ben kime nerede ne cevap vereceğimi kendim kararlaştırırım diye düşündüm. İyi ki bunlar bu cevabı vermemişim. Eşkıya gibi adamlarmış. Her gazeteye zaten cevap vermem. Önemli açıklamaları ben Kastamonu'da yaparım. Kastamonu basının toplarım. Burada yaparım. Buradan Anadolu'nun diğer yerlerine ulusal basına gider” diye konuştu.
Siyasete AK Parti ile başladığını anlatan Köylü, “Mademki olayı burası tezgahladı ona da bir iki cümle söyleyeyim. Benim yaptığım şey şudur. Birde şunu söylediler Hakkı köylü AK Parti'den uzaklaşıyor mu. Başka tarafa mı gidiyor gibi. Ben siyasete AK Parti ile başladım. Daha önce hiç bir siyasetle alakam yoktu. Zaten ben devlet memuruydum öncesinde. 2002'nin Haziran'ında seçim çalışmalarına başladıysak 17 buçuk senedir ben bu partide siyaset yapıyorum. Bu partiden başka bir partide ne gözüm vardır, ne kulağım vardır. Bu parti nereye giderse ben oradayım. Sayın cumhurbaşkanıyla biz gönül birliği yaptık, kader biriliği yaptık. Gerekirse ölümüne kadar beraber gideriz. Bunu da bilmeyen kimler varsa onlarında duymasını isterim. Bizim hedefimiz Türkiye Cumhuriyeti devletinin, milletinin kalkınması için ölümüne mücadele etmektir. Bu işin içerisinde ölüm varsa ölüme de gideriz. Bundan da kimsenin endişesi olmasın. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bazı soytarıların ortaya çıkıp benim hakkımda dedikodu yayması beni hiç küçültmez, benim itibarımı da zedelemez. Çünkü benim itibarımın ne olduğunu Kastamonu bilir, sizlerde bilirsiniz Türkiye Cumhuriyetinde herkes de bilir. Sağcısı solcusu iktidarı muhalefeti, hepsi benim nasıl insan olduğumu bilirler. Karakterimi de bilirler. Bizim partide muhalefete sorun aynı şeyi söylerler” şeklinde konuştu.
FETÖ kumpasının yargı kanalıyla hükümeti al aşağıya etmesine set vurduklarını aktaran Köylü, “Orada yaptığımız nedir, onu da söyleyeyim. FETÖ projesinin, FETÖ kumpasının yargı kanalıyla hükümeti al aşağıya etmesine set vurduk. Görevimiz buydu. FETÖ’ye geçit vermemekti. FETÖ’ye geçitte vermedik. Gerisi teferruattır. Herkes aklına geleni ne söylerse söylesin, çok beni ilgilendirmiyor. Herkes bir şeyler uyduruyor, ama bizim oradaki görevimiz hala da görevimiz FETÖ ile mücadeledir. Bu mücadelede hükümete karşı yapılan bir kumpas vardır. Bu kumpas yargı eli ile yapılıyordu. Biz bunu didik didik inceledik. Enini boyunu önünü arkasını hesap ettik ve sonuçta o kararı verdik soruşturma komisyonu olarak. Bazıları çok eleştirdi bizi, niye böyle karar verdin diye. Muhalefette dedi, hatta bazı kişilerde dedi gitsinler aklansınlar mahkemede dendi. Ben Cumhuriyet Savcılığı yapan bir adamım. Hiçbir Savcı, ‘hadi ben seni mahkemeye göndereyim de aklan demez’ Mahkemede birini aklamak için mahkemeye gönderilmez. Savcı, mahkemeye mahkumiyet için gönderir. Yani ben bunların mahkum olmasını uygun görüyorum. Mahkemeye gitsinler orada mahkum olsunlar denir. Yoksa ben bunları mahkemeye göndereyim de hadi siz orada aklanın. Böyle bir şey yok. Böyle bir şeyi bende yapmadım. Nitekim yapmam” ifadelerini kullandı.
O projeyi hazırlayan hakim, savcı ve polislerin bir kısmının hapiste bir kısmının da yurtdışına kaçtığına işaret eden Köylü, “Sonuçta o projeyi hazırlayan, bize o dosyaları getiren hakim ve savcılar, polisler şu anda yarısı hapiste, bir kısmı da kaçtıysa yurtdışında. Hepsi FETÖ üyeliğinden mahkum oldu ya da yargılanıyor ya da kaçtılar. Peki bu çeşit insanların hazırladıkları dosya üzerinden biz bunu kısas alarak bakanları, Anayasa Mahkemesine gönderecektik. Yok öyle bir şey. Bunu yapmamız mümkün değildi, bundan sonrada yapmayız, şimdiye kadarda yapmayız. Benim milletvekilliğimiz bitene kadar elbette bitecek, bitene kadar milletvekili olarak, milletvekilliğim bittikten sonrada AK Parti’nin bir neferi olarak bu memlekete hizmet etmeye devam edeceğim. Bunu herkesin bilmesinde fayda var” dedi.
Cumhuriyet Savcısına giderek şikayetçi olacağını ve tazminat davası açacağını vurgulayan Köylü, şöyle konuştu: “Akşamki olaya tekrar gelecek olursak bazı gazeteler, bazı internet siteleri değişik şeyler yazmışlar. Mesela Hakkı Köylü ve İl Başkanını kumar masasında yakaladık, bastık. Bizim adamlarımızda dövdüler demişler. Orada 8-9 kişi vardı, 1-2’si benim gibi yaşlıydı, ben bunları dövün desem ya da hiç sesimi çıkarmasam bunları orada adam akıllı döverlerdi. Ama benim yaptığım şey, dokunmayın, kendileri çıksın dışarıya diyerek arkadaşları dışarıya çıkarmak istedik. Onlara da çıkın dışarıya diyorum ama dışarıya çıkmıyorlar. Sağı solu çekeceğiz diye uğraşıyorlar. Hatta şunu da yapıyorlar. Konuşuyor, kayda alıyor devamlı, o kayda alırken de sanki kendisine saldırılıyormuş gibi vurulup kırılıyormuş gibi ona karşılık bir cevap veriyormuş gibi davranıyor. Yani bir senaryo yazıyor orada. Bu adamların nereden geldiğini de bilmiyorum açıkçası, bunları da öğreneceğiz gereğini yapacağız. Benim hakkımda yazdıklarıyla ilgili olarak biraz sonra ya da yarın Cumhuriyet Savcısına gidip şikayetimi bildireceğim. Ayrıca bu hakaret teşkil eden, iftira teşkil eden ve onurumuzu zedeleyen kısımları içinde tazminat davası açacağım. İl Başkanımızın halası vefat etti, cenazeye İstanbul’a gitti, o da olacaktı. Arkadaşlarımızın burada bulunmasının ne manaya geldiğini artık sizler anlıyorsunuzdur. Artık teşkilat bizim yanımızda mıdır, değil midir, bizim nasıl insan olduğumuzu biliyor mu, bilmiyor mu bunların cevabını buradan görüyorsunuz”
Kim kiminle bilemediğini fakat bir yerde bir şeylerin olduğuna dikkat çeken Köylü, şunları kaydetti: “Muhabir bir arkadaşın Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Yeni Akit Gazetesinin birlikte düzenlediği bir hareket olarak mı algılıyorsunuz sorusuna cevap veren Hakkı Köylü, “Onu bilemiyorum ben şimdi tam emin olmadan kimseyi bir şey söyleyemem. Aksi taktirde bende yanılmış olurum. Olabilir de olmayabilir de, yani bir şeyler vardır bu işin arkasında. Yani benim onlara cevap vermemem, Akit Gazetesine niye cevap vereyim. Gidersem Türkiye’nin en tirajı en yüksek olan gazetelerine giderim orada röportaj yaparım. İstemediğim gazeteyi de hangisi olursa olsun gidip röportaj vermem ama istediğimiz gazeteye röportaj verebilirim. Basın toplantısı yaparım, genelde Kastamonu’da basın toplantısı düzenliyorum. Bunların arkasında kimler vardır, önünde kim vardır, kim kiminledir onu bilemiyorum ama bir yerde bir şeyler vardır”
Köylü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bahse geçen haberde telefonlarımızı aldılar diye yazmışlar. Muhabirlerin telefonlarını bizler almadık, polisler aldı. Polislerde suç delili olarak aldı telefonları. Odası özel bir odadır. Sizler biliyorsunuzdur. Bugüne kadar hiçbiriniz orada toplantı yaparken, konuşurken içeriye girmediniz. Ne yaptınız, izin istediniz ya da ben dışarıya çıkıp öyle görüştük. Herkes bilir ki benim şuan ki ikametgahım Kastamonu Öğretmenevidir. Benim burada olduğu herkes bilir. Herkes ile de görüşmelerini böyle yapar. Bazılarıyla içeride, bazılarıyla dışarıda görüşürüm. Burada özel hayatın gizliliği ihlali suçu burada oluşmuştur. Bizim açımızdan hakaret vardır. Bunlar polis yatılarında var, telefonlarında da var. Telefonları zaten polis suç delili olarak aldı. Milli Eğitim Müdürü de burada yoktu, adamların ne kadar yalancı olduğu buradan anlaşılıyor. Gariban adamı da işin arkasına almak istiyorlar. Onunla da bir hesapları var belki de bilemiyorum. Burada dışarıda koridorlarda birisi konuşmuş, birisi de çekmiş kendisi. Poliste niye burada adam kendi kendisine telefonla konuşuyor, kayda alıyor, yayın yapıyor. Onu anlayamadım yani ona polisin müdahale etmesi gerekiyordu. Öğretmenevinin geneli umuma açık bir yer değil. Herkes buraya girip çıkamaz. Kaldı ki bizim olduğumuz odaya hiç kimse giremez. Oraya bizler giriyoruz sadece, bizden başkası girmez. Buraya ilçe başkanlarımız gelir, belediye başkanlarımız gelir, il başkanımız gelir, genel sekreterimiz gelir, bunlarla bizler görüşmeler yaparız. Hatta akşam Cide İlçe Özel İdare Müdürü de geldi, Cide’nin meselelerini konuşuyorduk onların geldiği sırada. Vatandaşın hepsiyle görüşüyoruz, sorunlarını dinliyoruz. Onun için kullanıyorum burayı zaten”

Yorumlar (0)
10
kapalı
Günün Anketi Tümü
TV366 yayınlarını nasıl buluyorsunuz?
TV366 yayınlarını nasıl buluyorsunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 05:00
Güneş 06:26
Öğle 12:42
İkindi 16:06
Akşam 18:49
Yatsı 20:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 6 14
2. Hatayspor 6 13
3. Trabzonspor 5 13
4. Altay 6 12
5. Karagümrük 6 11
6. Konyaspor 5 11
7. Fenerbahçe 5 10
8. Kayserispor 6 10
9. Alanyaspor 5 9
10. Gaziantep FK 6 8
11. Galatasaray 6 8
12. Sivasspor 6 6
13. Adana Demirspor 6 6
14. Malatyaspor 6 6
15. Kasımpaşa 5 5
16. Göztepe 6 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 5 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 5 11
6. Bandırmaspor 6 9
7. Manisa FK 6 9
8. Boluspor 5 7
9. Samsunspor 5 7
10. Kocaelispor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 6 14
2. Real Madrid 5 13
3. Sevilla 5 11
4. Valencia 6 10
5. Rayo Vallecano 6 10
6. Real Sociedad 5 10
7. Athletic Bilbao 6 9
8. Barcelona 4 8
9. Osasuna 5 8
10. Mallorca 5 8
11. Real Betis 5 6
12. Elche 5 6
13. Espanyol 6 6
14. Cádiz 5 5
15. Villarreal 4 4
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 5 3
19. Getafe 6 0
20. Deportivo Alaves 5 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@