AK Parti İl Başkanı Ünlü’den MHP İl Başkanı Aydın'a sert cevap

'Kastamonu’da dikili bir ağacın bile yok'

Siyaset 05.01.2020, 16:38 05.01.2020, 16:48
AK Parti İl Başkanı Ünlü’den MHP İl Başkanı Aydın'a sert cevap

AK Parti İl Başkanlığı tarafından Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Milletvekili Metin Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal,  İl Başkanı Doğan Ünlü, 26. Dönem Milletvekili Murat Demir, bir önceki dönem Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun 'Atık Su Arıtma Tesisi' konusunda projeyi, sanki bekletilen bir projeymiş gibi sunduğunu savunarak, Cumhur İttifakı'na rağmen Millet Kıraathanelerinin kapatılmasına sitem etti. 


İl Başkanı Ünlü, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın'ın söylemlerine de tepki gösterdi. İl Başkanı Aydın'ın 'Kastamonu'nun yüzde 73'ünü biz yönetiyoruz' ifadelerine 'Kastamonu'nun yüzde yüzünü biz yönetiyoruz' sözleriyle cevap veren AK Parti İl Başkanı Ünlü, MHP İl Başkanı'nın siyasi kurnazlık yaptığını söyledi. İl Başkanı Aydın'ın Daday'da yaptığı konuşmalara da cevap veren AK Parti İl Başkanı Ünlü, İl Başkanı Aydın'a 'Dikili bir ağacın yok' ifadelerini kullandı. 


Ayrıca, toplantıda Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, göreve geldikleri süreden bu yana yaptıkları projeler hakkında sunum yaparken, görev değişimine gidilen ilçe başkanlarına teşekkür plaketi takdim edildi.


ÜNLÜ:  ‘’ÜLKEYE HİZMET EDECEK TEK PARTİ, AK PARTİ’DİR’’ 


Türkiye'ye hizmet edecek tek partinin AK Parti olduğunu ifade eden İl Başkanı Doğan Ünlü, hep birlikte hizmetlerine devam edeceklerini söyleyerek, ''Bizim yapacak çok işimiz var, söyleyecek çok sözümüz var, gidecek çok yolumuz var, AK Parti aynı zamanda ahde vefanın da adıdır. Partimize hizmet eden herkese ahde vefayı gösteren çok değerli bir liderimiz var.  Bugüne kadar hizmet vermiş tüm herkese gösteriliyor. Teşkilat başkanlığımızca Ankara'da önceki dönem il başkanları toplantısı gerçekleştirdik, burada da bir kez daha, Sayın Genel Başkanımızın ahde vefaya ne kadar önem verdiği tekrar ortaya çıkmış oldu. Çok verimli bir toplantı gerçekleşti ve önemli kararlar çıktı. Katılımlarından dolayı önceki il başkanlarımıza da teşekkür ediyorum'' dedi. 


“4 İLÇEMİZDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI”


7'nci olağan kongre süreçlerinin başladığını ve devam ettiğini sözlerine ekleyen İl Başkanı Ünlü, 16 ilçe delege seçimlerini gerçekleştirdiklerini kaydederek, ''Bu arada genel merkezimizle yaptığımız istişareler sonucunda ve ilçe başkanlarımızla görüşmeler sonucunda 4 ilçemizde bayrak değişikliğine gittik. Bu 4 ilçemizde, bayrağı layıkıyla bugüne kadar taşıyan ilçe başkanlarımıza da teşekkür ediyorum.  Bizde eski yeni yok, hepsi bizim başkanımız, önceki dönem başkanlarımız da bizim başkanımız, mevcut başkanlarda bizim başkanımız. İnşallah önümüzdeki süreçte de 4 ilçemizdeki delege seçimlerimizi tamamlayarak 22 Şubat itibariyle de ilçe kongrelerine başlamış olacağız'' ifadelerini kullandı. 


“12 OCAK’TA YURDUNTEPE’NİN AÇILIŞI YAPILACAK” 


2002 öncesine kıyasla hem Türkiye'de hem de Kastamonu'da yatırımların kat ve kat arttığını söyleyen Ünlü, ''AK Parti, hayal denilen bir çok yatırımı gerçekleştirdi. Ülkemiz düşmanlarının baskılı oyunlarına rağmen tüm bakanlıklarımızın ilimize olan yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğine hep birlikte şahit olduk.  İnşallah, 12 Ocak itibariyle, milletvekillerimizle uzun zamandır uğraş verdiğimiz, ilimiz için önemli bir yatırım olan Yurduntepe Kayak Tesisleri'nin açılışını hep beraber yapacağız. Bu hafta içi bakanlık ziyaretlerimiz oldu. Çok değerli bakanlarımızın katılımıyla birlikte, turizm anlamında çok değerli bir projeyi daha hayata geçirmiş olacağız'' diye kaydetti. 


“TALİMATLAR VERİLDİ, PROJELER TAMAMLANACAK” 


Geçtiğimiz günlerde Ankara'da düzenlenen il başkanları toplantısına katıldığını ve Kastamonu adına söz aldığını hatırlatan AK Parti İl Başkanı, şu ifadeleri kullandı; ''Sayın Cumhurbaşkanımızdan taleplerim oldu. Bu taleplerimden birisi, Kastamonu'nun öncelikli işlerinden birisi olan Tıp fakültesi ve mevcut hastanemizin eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülmesi ilgili ön protokol sözleşmesi vardı, bu konuyla ilgili destek ve yardımlarını talep ettiğimi ilettim ve sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuyla ilgili anında talimatlarını verdiler. Sağlık bakanımız da konuyla ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini ve yakında sonuçlanacağını ifade ettiler. İlimiz için önemli olan projeleri önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz, biz de halka hizmet Hakk'a hizmet düsturuyla ilerliyoruz. İnebolu yoluyla ilgili de sayın Cumhurbaşkanımızdan taleplerimiz oldu. Sağ olsunlar, sayın Cumhurbaşkanımız Kastamonu'ya verdiği önemi bir kez daha göstererek ulaştırma bakanımıza talimatlarını verdiler ve bir an önce bitirilmesi için gerekli talimatları verdi. Bu projeler önemli. Bu projelerin AK Parti döneminde gerçekleşmesi de bizim için çok önemli.  Birileri sürekli konuşuyor, onlar konuşuyor AK Parti yapıyor. Her zaman olduğu gibi, biz yolumuza devam ediyoruz.'' 


“MİLLET KIRAATHANELERİNİ NEDEN KAPATTILAR?” 


Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu'nun yaptığı açıklamalara sitem eden İl Başkanı Ünlü, ''Hayretle takip ettim, atık su projesi vardı, bu proje için yaklaşık 100 milyon liranın üzerinde bir harcama yapılacak. Tahsin Babaş başkanımız burada, AK Parti döneminde ihalesi yapıldı. 5 Mart 2019'da Atık Su ihalesi, AK Parti'nin ve sayın belediye başkanımızın çabalarıyla yapıldı. Bir çok mücadeleyle  AK Parti döneminde yapılmış bu mücadeleyi, sanki uzun zamandır bekleyen bir projeymiş ve kendileri yapmış gibi göstermek siyasi etiğe aykırıdır. Bunun tek bir izahı var, yapılan işi kendi yapmış olduğu iş gibi göstermek aczi yettir. Verilen emeğe saygı göstermemek, aynı zamanda kamuoyunu yanıltmaktır. En azından, önceki dönem belediye başkanımıza bir teşekkür etmeleri gerekiyordu. Yeter ki ilimize hizmet olsun, kimin yaptığı önemli değil ama yapana da teşekkür edilmesi gerekiyor.  Sayın Cumhurbaşkanımızın önemli projelerinden olan, ülkemizin her yanında yapılmasını arzu ettiği millet kıraathaneleri vardı, Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Babaş'ın da yapmış olduğu millet kıraathaneleri halkımızın hizmetine sunmuştu. Halkımız da son derece memnundu. Buraları kullanıyorlardı. Şimdi görüyoruz ki Cumhur İttifakı deniyor ama ilk yaptıkları iş AK Parti döneminde yapılmış olan Millet Kıraathanelerini kapatmak oluyor. Gerçekten bu konuda Galip başkana serzenişte bulunmak istiyorum. Ne oldu da bu millet kıraathaneleri kapandı. Onca emek verilen yerleri neden kapattılar anlamak mümkün değil'' diye kaydetti. 


“KASTAMONU’NUN YÜZDE YÜZÜNÜ AK PARTİ YÖNETİYOR” 


MHP İl Başkanı Yüksel Aydın'ın da basına yapmış olduğu açıklamalara tepki gösteren AK Parti İl Başkanı, MHP İl Başkanı'nın 'Kastamonu'nun yüzde 73'ünü biz yönetiyoruz' söylemlerini hatırlatarak, şöyle devam etti; ''Geçen de ifade ettim, ya beni anlamak istemiyor ya da benim anlatma kabiliyetim onun anlama kapasitesi kadar, Kastamonu'nun ve ülkemizin, tamamını AK Parti yönetiyor. Bir de ikide bir çıkıyor hazmedeceksiniz diyor. Kim neyi hazmedecek? Biz, senin neyi hazmedemediğini biliyoruz. Hastane konusundaki hazımsızlıklarını çok iyi biliyoruz. İki de bir hastaneyle iligli açıklamalarda bulunuyor. Sayın Yüksel Aydın'ın eşi de bir sağlık çalışanı, emeğini; ekmeğini evine getiren sağlık çalışanları gibi. Sağlık çalışanlarına haksızlık ediyor, ekmeğini evine getirenlere haksızlık ediyor, zan altında bırakıyor ve çalışma zevklerini bırakmıyor. Günde binlerce kişiye sağlık hizmet veren bir kuruluş. Gece gündüz demeden nöbetlerini, mesailerini aksatmadan çalışan tüm sağlık çalışanlarına da şahsım ve teşkilatım adına saygılarımı sunuyorum.'' 


“KENDİ AYNAYA DÖNÜP BAKMIYOR”


MHP İl Başkanı'nın sürekli olarak 'Herkes ayağını denk alsın' ifadelerini kullandığını hatırlatan AK Parti İl Başkanı Ünlü, ''Kime ayar vermeye çalışıyorsun? Devlet kurumlarına mı ayar vermeye çalışıyorsun? Eğer onlara ayar vermeye çalışıyorsan, bil ki, o devlet kurumları senin belediyelerin değil. Hepimizin devlet kurumları. Senin vereceğin ayarların orada geçmez. Bir de ilçemizin birine gidiyor burada huzur yok diyor. Huzuru sağlayan, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenlik güçleri, hukuku, savcısı, hakimidir. Orada huzuru bozan kim? Kendi aynaya dönüp bakmıyor. Orayı karıştıran kim? İlk önce huzuru bozan kendisine baksın, kimseye suç bulmasın'' dedi. 


“DİKİLİ BİR AĞACIN YOK” 


MHP İl Başkanı'nın geçtiğimiz günlerde Daday'da yaptığı açıklamalara da atıfta bulunan AK Parti İl Başkanı Ünlü, İl Başkanı Aydın'ın 'Daday'ı neden cezalandırıyorsunuz?' söylemlerine atıfta bulunarak, şu ifadeleri kullandı; ''Milletvekilleri boş boş işlerle mecliste uğraşıyor, buralarla ilgilenmiyor diyor.  Biz, milletvekillerimizin, Kastamonu için gece gündüz demeden çalıştığını biliyoruz. Yüksel Aydın’a bir soruda ben sormak istiyorum. Biz iktidara geldiğimizden beri hayal denilen birçok projeyi hayata geçirdik. Kastamonu’nun sorunlarının hepsini biliyoruz, önceliklerini ve önemli olan projelerini biliyor ve bunlar için çalışıyoruz. Yüksel Aydın, sen ne yapıyorsun? Milletvekillerimize laf söylerken, CHP Milletvekilleriyle aynı kefeye koyarken, dikili bir ağacın var mı, yok.  Sonra, böyle siyaset kurnazlığı yapmaya çalışıyor. MİEM’i söylemiş de olmuş. Kendine güldürüyor. Yüksel Aydın olmasaymış Kastamonu’ya hiç yatırım gelmeyecekmiş. Bakıyor, MİEM, hayata geçecek, ihalesi gerçekleşecek; bunu bir yerlerden öğreniyor, sonra oraya gidip bir fotoğraf çektiriyor, MİEM neden yapılmıyor diyor, ama o da biliyor ihalesinin yakın zamanda olacağını. Şimdi tıp fakültesinde birleştirme olacağını duydu, başhekim üzerinden, kurum yönetimi üzerinden, başhekimin gideceği algısıyla siyasi nema elde etmeye çalışıyor. Bunu yedirmeyiz. Bunlar, tek tek milletvekillerimizin, teşkilatlarımızın emeği var. MİEM üzerinde günlerce durduk, uzun zamandır çabaladık ve Ankara’dan koparıp getirdik. Bu AK Parti projesidir.'' 


“İTTİFAKA SONUNA KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ” 


MHP İl Başkanı Yüksel Aydın'ın, Kastamonu siyasetinde olmadığını dönemde de AK Parti'nin hizmetlerini yaptığını söyleyen İl Başkanı Ünlü, şöyle devam etti; ''MİEM’in adını bilmezdi. Biz bu konulara çalışırken adını bilmezdi. Bazen CHP Milletvekili Hasan Baltacı da aynı söylemlerde bulunuyor.  Baltacı’nın  mensubu olduğu CHP’de ne yerli oldu, ne milli oldu.  Hasan Baltacı’da öyle. Milli yerli olmayan bir milletvekili, Kastamonu’ya ne kazandırabilir.  Aslında bizim için ne Hasan Baltacı’nın, ne de Yüksel Aydın’ın ne söylediği önemli. İkisinin de söylemeleri bizim için önemsiz. Bizim için önemli olan ilimizin öncelikli işleri.   Bunları biz birilerinden öğrenecek değiliz. Biz zaten hepsinin idrakindeyiz.  15 Temmuz gecesinde, hain FETÖ’cülere karşı, masa başında değil mücadele edilen meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı’na son derece bağlı kalarak hareket ediyoruz. Hep seçim öncesinde, hem de seçim sonrasında… Zaman zaman bu kutlu ittifaka zarar vermeye kalkanlar olsa da, sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Devlet Bahçeli’nin kurmuş olduğu bu anlamlı Cumhur İttifakı’na sonuna kadar sahip çıktığımızı bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Biz son derece Cumhur İttifakı’na bağlı kalıyoruz, hassasiyet gösteriyoruz. Her ne kadar bu konuyu anlamayanlar olsa da…'' 

  

ÇELİK: ‘’DOĞALGAZ GİTMEYEN ŞEHRİMİZ KALMADI’’ 

  

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de AK Parti'ye kadar 25 havalimanı olduğunu ve 17 yılda bu sayının 2 kattan fazla artarak 56'ya ulaştığını söyleyerek, ''Dünya’nın imrenerek baktığı İstanbul havalimanı, bugün gerçekten görenlerin hayran kaldığı bir havalimanına dönüşmüş durumda.  Türkiye, 56 havalimanına ulaşırken, bunlardan bir tanesi de Kastamonu havalimanıdır. Bugün, şu yapılmadı, bu yapılmadı diyen arkadaşlara söylüyorum. AK Parti’ye kadar, Kastamonu’da doğalgaz mı vardı? Merkez ve 4 ilçemizde bugün doğalgaz var, inşallah bunları önümüzdeki yıllarda diğer ilçelere de yayma gayreti içerisinde olacağız.  AK Parti’den önce 6 büyükşehirde doğalgaz vardı, bugün; doğalgaz gitmeyen hiçbir ilimiz kalmadı. Aradaki fark bu. AK Parti'ye kadar Ilgaz Tüneli’mi vardı? 330 kilometre bölünmüş yol mu vardı? Haksızlık etmeyelim. Eleştirilerimizi yapalım, buna bir şey demiyoruz ama bir hakkı da teslim etmeden olmaz. AK Parti’ye kadar Kastamonu’da bırakın 3 organize sanayi bölgesini, 1 tane bile yoktu. Bugün dördüncü organize sanayi bölgesi olacak Taşköprü’yle ilgili kararları alan ve hayata geçiren de AK Parti’dir. Görüşmelerini de yaptık, önümüzdeki yıl içerisinde Taşköprü OSB’yi de bitirip yeni istihdam alanları sağlayacağız. Türkiye’de ender yerlerde olan, tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi çalışmamızı da Devrekani’de belli bir aşamaya getirdik. İnşallah, bu çalışmamızı da gereken hassasiyeti göstererek hayata geçireceğiz'' dedi. 


“56 BİN SİGORTALI ÇALIŞAN VARKEN, BUGÜN 90 BİN SİGORTALI ÇALIŞAN VAR” 


AK Parti döneminde sağlık alanında da ciddi hamleler yapıldığını sözlerine ekleyen Milletvekili Metin Çelik, ''Sağlıkta dönüşüm planını ortaya koyan hızlı bir şekilde hayata geçiren, Dünya’da hiçbir ülkenin başaramadığı; yüzde 100’e yakın, sosyal güvenlik sistemini kuran bir AK Parti var. Devletin sosyal güvenlik şemsiyesi altında vatandaşlarımızın yüzde 100’e yakını bulunuyor. Eski dönemlerde başkasının karnesiyle ameliyat olmaya mecbur bırakılan vatandaşlarımızı, bu sıkıntıdan kurtaran Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır.  Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye gelip sağlık bakanlığımız yetkililerine bunu bu kadar kısa sürede nasıl başardınız diye bilgi almaya çalışan diğer ülkeler bir tarafta, bizi eleştirenler bir tarafta. Kastamonu’da sağlık alanında alt yapı anlamında ciddi hamleler yaptık, üzerine koya koya gidiyoruz. Devlet Hastanelerimizi çok güzel bir şekilde yaptık, ortaya güzel bir şey konulunca, Devlet Hastanesi yapılınca, Ilgaz tüneli yapılınca, OSB yapılınca, bölünmüş yollar yapılınca devlet yapmış oluyor ama bir yerde bir hizmet gecikmişse AK Parti yapmamış oluyor. Yapınca devlet yapmış oluyor, devleti yöneten de AK Parti’dir. Dönüp geçmişe bakındığımızda dikili çivisi olmayanlar, kendi dönemlerde Kastamonu’yu ihmal edenler, Kastamonu’nun göç vermesine neden olanlar, göçü durdurup tersine çeviren AK Parti’yi eleştirebiliyorlar.  Kastamonu’da 2010 yılından itibaren yapılan yatırımlarla göç kontrol altına alınmış, bugün nüfus artışları başlamıştır. Bunlar nasıl oldu? 2002 yılında Kastamonu’da 56 bin sigortalı çalışan varken, bugün 90 binin üzerinde çıktı. İşsizlik dünyanın sorunu, ülkemizde de var. Ama geçmiş dönemlerle karşılaştığımızda iyiye doğru bir gidiş var' ifadelerine yer verdi. 


“BİZDEN KAYNAKLANMAYAN SORUNLAR OLDU”


Kastamonu Devlet Hastanesi ve Tıp Fakültesi konusunda geçmişten beri çalıştıklarını söyleyen Milletvekili Çelik, '' Maalesef bizden kaynaklanmayan problemler yaşadık. Hükümetimiz tarafından paralar gönderildi, farklı yerlere paralar harcandı. Bunu Milletimiz biliyor ama biz vazgeçmedik, tıp fakültemizi Kastamonu üniversitemize alalım, bu işi kendimiz büyütelim dedik, o çalışma belli bir aşamaya geldi. 3 yıl önce hizmete giren hastanemiz, eğitim ve araştırma hastanesi olmak için de uygun'' diye kaydetti. 


“2 YILDA 100 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE EĞİTİM YATIRIMI YAPILDI”


Eğitim alanında yaptıkları yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulunan Çelik, ''Daha önce yapılanları zaten sayamıyoruz, ama Kastamonu'da eğitim alanında sadece son 2 yılda, 100 milyon TL'nin üzerinde bir eğitim alt yapısı yapıldı. Şu anda 10 civarında okulumuz tamamlandı,8 tanesi hizmete girdi, diğerleri önümüzdeki birkaç ay içerisinde hizmete girecek. Geriye kalan 5-6 tane okulumuz da bu yıl sonunda inşallah tamamlanmış olacak. Bunu bile borç vardı diye eleştirmeye kalkıyorlar, borç falan yok. Devlet bir yatırım yapacağı zaman bunu programa alır, ihalesini yapar, iş yapıldıkça paraları öder. Eski Türkiye yok, bir lira iz bedeli koyup, yapıyoruz diye milleti kandırıp sonradan da olmadı deyip işin içinden çıkan bir iktidar olmadık. 2017 yılında birinci derece deprem bölgesi olan yerlerin çalışması yapıldı ve hiçbir riske girmeden okulları başka okullara naklettik ve hızlı bir şekilde 2 yıl içerisinde böyle bir yatırımı yaptık'' dedi. 


“YAPINCA DEVLET, GECİKİNDE AK PARTİ” 


Yapılan ve yapılacak olan TOKİ projeleri ve yatırım programına alınan projeler hakkında da bilgilendirmelerde bulunan AK Parti Milletvekili, şu ifadeleri kullandı; '' AK Parti'den önce Kastamonu'da 3 bin tane TOKİ konutu var mıydı? Merkez ve ilçelerimizde 3 binin üzerinde konut yaparak vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Hükümetimizin ortaya koyduğu yılda 100 bin konut hamlesi kapsamında 400 konut daha Kastamonu'ya yapılacak. 200 tanesi merkeze, 100'er tanesi de Ağlı ve Tosya'da yapılacak. Önümüzdeki yıllarda da sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi diğer ilçelerimizde de TOKİ yatırımı yapmaya devam edeceğiz.  Yatırım programından çıkarılan barajları da AK Parti yaptı. Obrucak Barajı'nı AK Parti'den önce, programdan çıkarılmıştı, inşallah bu yıl oradaki baraj kısmıyla ilgili iş bitecek ve sulama kanalıyla ilgili çalışmalar devam edecek. Kırık barajı da aynı şekilde,yatırım programından çıkarılmış bir programdı, onunla ilgili bazı raporlar vardı ve bu büyük yatırımın başlamasını sağladık. Muhalefet ne yapıyor, AK Parti'nin ortaya koyduğu yatırımlar niye gecikmiş, şöyle olmuş, böyle olmuş. AK Parti bir işe başladıysa onu bitirir, size kalmaz merak etmeyin. '' 


‘’BİZ, İLÇELERİMİZİ BİRBİRİNDEN AYIRMIYORUZ’’ 


Ulaşım alanında yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Milletvekili Çelik, Kastamonu'da AK Parti'den önce 47 kilometre bölünmüş yol olduğunu söyleyerek, ''Onların da bir kısmı şehir geçişleri falandı; şu anda bölünmüş yolu 330 kilometreye ulaştırdık, Türkiye'de 4,5 katına çıkarken Kastamonu'da 7 kat fazla bölünmüş yol yaptık. Daha önce hiç el atılmamış olan Azdavay Pınarbaşı yoluyla ilgili çalışmaları başlattık. Son günlerde Daday yoluyla ilgili eleştiriler var. AK Parti döneminde Daday Yolu'yla ilgili hiçbir çalışma yapılmadı derseniz haksızlık yapmış olursunuz, orada hem Selalmaz tarafından yapılan bir çalışma hem Kastamonu tarafından bir çalışma hem de Daday tarafından bir çalışma yapıldı. Arada 10 kilometrelik bir bölüm kaldı, bizim bir belediyesi başka bir partide diye çalışma yapmamamız gibi bir konu söz konusu değil. AK Parti döneminde orada çalışmalar oldu. Sanki hiçbir şey yapılmamış gibi eleştiri ortaya koymak doğru değil. Biz hiçbir ilçemizi birbirinden ayırmıyoruz, belediye başka partide olması bizim için kıstas değil, bir sonraki seçimde de belediyeyi bize verirler. İnebolu'da belediye başka bir partide diye hastaneyi yapmadık mı, adliyeyi yapmadık mı? Ama ne oldu, belediyeyi bize teslim ettiler. Bunu kesinlikle reddediyoruz. Tamamen bir algı operasyonu, vatandaşlarımızın kafasında soru işareti oluşturmaya çalışıyorlar.  Türkiye'de en fazla KÖYDES ödeneği alan il, Kastamonu'dur. 72 milyon TL ödenek şehrimize geliyor, bizden sonra en fazla ödenek alan il, 60 milyon lirayla Sivas. Bundan sonra da böyle olacak. Bu planlamayı en iyi şekilde yapacağız'' ifadelerini kullandı. 


Gençlik ve Spor alanında yapılan yatırımlara da değinen Milletvekili Çelik, ''Son 2 yılda yatırım programına alınmış, yapımına başlanmış planlanan, 170 milyon TL'lik, Gençlik spor yatırımımız var, neredeyse 16 ilçede spor salonları var, sahaları yaptık, mevcut sahaların zeminlerini yaptık. En son yoldan da görünmeye başlayan spor salonumuz var. 2500 kişilik çok güzel bir spor salonu inşa ediliyor. Bunun maliyeti 45-50 milyon lira civarında. Yurt imkanlarını da iyi bir noktaya getirdik, şuan 7 bin 500 rakamına ulaştık, devam eden bin 300 kişilik yurt da ilave olduğunda bu rakam 9 binleri bulacak. Öyle eski zamanlardaki gibi ranza sistemi falan da yok. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu da kalktı. 100 küsür binlerde olan yurt sayısını, koğuş sisteminden alıp 700 binli rakamlarına taşıyan AK Parti'dir. Lafla peynir gemisi yürümüyor, gençlere değer vermek budur. Burs rakamlarını 45 liradan alıp, 500 liralara taşıyan AK Parti ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'dır'' diye kaydetti. 

 

Gençlik Merkezi hakkında yapılan birtakım eleştirilere de cevap veren Milletvekili Çelik, ''Güzel bir şey ortaya koyuldu, Gençlik Merkezi'ne gelen herkesin takdir ettiği bir projeyi maalesef birileri eleştiriyor. Orada bir tane Fatih Sultan Mehmet Han'ın turası önünde oturmuşuz, oraya has oda yapılmış, gerçekten çok güzel bir oda, karşılıklı sohbet edebilecekleri bir oda. Orada tura var diye, bu çağda böyle şey olur mu diye eleştiri yapmış, yav siz hiç Kastamonu Valilik binasından içeri girmediniz mi? Kastamonu rektörlüğü olarak kullanılan eski Abdurrahmanpaşa lisesinin girişinin üzerinde hangi harfler var. Gençlerimizi tarihimizden kültürümüzden, uzaklaştırmak isteyenler, yabancılaştırmak isteyenler, maalesef bu tür abuk subuk şeylere odaklanıp, böyle yazılar yazıyorlar. Bunları ciddiye de almıyoruz ama hiçbir şey söylemeyince sanki bunları kabul etmiş gibi bir pozisyona düşüyoruz. Gel bir gir oraya bak, orada neler sunulmuş, onları bir gör ondan sonra konuş, orada bir fotoğraf görüp, onun üzerinden bir şeyler üretiyor. Bunlara da müsaade etmeyeceğiz. Yazık diyorum başka hiçbir şey demiyorum'' ifadelerini kullandı.

Haber: Kazım Bolat

Yorumlar (1)
Kursatbozkurt 2 yıl önce
Sayın ünlü 20 senedir iktidar akp de neyi duzelttiniz senin Dikili ağaçlarını iyi biliyoruz sakatlar Derneği'nin hababam kafesinden baslar üniversitenin kepazeliginden memur senin ibne baskaniyla yaptığın haksizliklardan mudurlerin sosyal medya hesaplarını takipettiginde aleni ortada kurnaz mutahit hangi arsalari belediye başkanı tahsinle takas edip oturduğun yerden dikdigin ağaçları ( s..... millet) in hakkını nasıl yediğini de biliyoruz söv yapma kongrede gidersin inşaallah
11
açık
Günün Anketi Tümü
TV366 yayınlarını nasıl buluyorsunuz?
TV366 yayınlarını nasıl buluyorsunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:53
Güneş 06:20
Öğle 12:44
İkindi 16:13
Akşam 18:59
Yatsı 20:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 4 10
2. Trabzonspor 4 10
3. Fenerbahçe 4 10
4. Konyaspor 4 10
5. Galatasaray 4 8
6. Hatayspor 4 7
7. Karagümrük 4 7
8. Kayserispor 4 7
9. Altay 4 6
10. Malatyaspor 4 6
11. Alanyaspor 4 6
12. Göztepe 4 5
13. Kasımpaşa 4 5
14. Gaziantep FK 4 4
15. Antalyaspor 4 4
16. Sivasspor 4 2
17. Adana Demirspor 4 2
18. Rizespor 4 1
19. Başakşehir 4 0
20. Giresunspor 4 0
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 15
2. Eyüpspor 5 12
3. Ankaragücü 5 11
4. Tuzlaspor 4 10
5. Manisa FK 5 9
6. Erzurumspor 5 9
7. Kocaelispor 5 7
8. Boluspor 4 6
9. Samsunspor 4 6
10. Bandırmaspor 5 6
11. Denizlispor 5 6
12. Menemenspor 5 6
13. Adanaspor 5 5
14. Bursaspor 5 4
15. Ankara Keçiörengücü 5 4
16. Altınordu 5 4
17. Gençlerbirliği 5 4
18. İstanbulspor 4 3
19. Balıkesirspor 4 3
Takımlar O P
1. M. United 4 10
2. Chelsea 4 10
3. Liverpool 4 10
4. Everton 4 10
5. Man City 4 9
6. Brighton 4 9
7. Tottenham 4 9
8. West Ham 4 8
9. Leicester City 4 6
10. Brentford 4 5
11. Crystal Palace 4 5
12. Aston Villa 4 4
13. Wolverhampton 4 3
14. Southampton 4 3
15. Watford 4 3
16. Arsenal 4 3
17. Leeds United 4 2
18. Burnley 4 1
19. Newcastle 4 1
20. Norwich City 4 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 4 10
2. Valencia 4 10
3. Atletico Madrid 4 10
4. Real Sociedad 4 9
5. Athletic Bilbao 4 8
6. Sevilla 3 7
7. Barcelona 3 7
8. Mallorca 4 7
9. Real Betis 4 5
10. Elche 4 5
11. Osasuna 4 5
12. Rayo Vallecano 4 4
13. Villarreal 3 3
14. Levante 4 3
15. Espanyol 4 2
16. Cádiz 4 2
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 4 1
19. Getafe 4 0
20. Deportivo Alaves 3 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@