YENİ YIL MESAJLARI

Yeni yıl mesajları

Gündem 31.12.2019, 08:28 31.12.2019, 08:45
YENİ YIL MESAJLARI

VALİ YAŞAR KARADENİZ

“Birlik ve beraberliğimizle daha da güçlenen bir yaşam ortamında,  gelişmelerin habercisi ve yeni umutlarımızın gerçeğe dönüşeceği bir yıla daha girmenin heyecanını yaşıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda yıl içerisinde Devletimizin destekleriyle gelecek adına atılan kararlı adımlar, yaşanan gelişmeler ve hayata geçirilen projelerle atılım yılı geçiren Kastamonu’muz,  Ülkemizin hızla büyüyen,  gelişen İllerinden biri olmuştur. İstiklal mücadelesinin kazanılmasında önemli rol üstlenerek kahramanlık destanı yazan İlimizde tarihimizden aldığımız milli manevi değerlerimiz ile sürekli değişen,  gelişen dünya şartlarının sağladığı fırsatları birleştirdiğimizde,  tüm kamu kurum ve kuruluşları,  sivil toplum ile halkımızın ortak iradesi bir bütün olarak işbirliği içerisinde kaydedilen ilerlemelerde,  sağladığımız başarılarda,  birlik ve beraberliğimiz en büyük gücümüz olmuştur. Bugün Kastamonu’muz emsalsiz doğa güzelliği, kültürel zenginliği ve tarihi değerlerinin varlığı ile kendine özgü özel bir vizyon oluşturarak ülkemize armağan edilen örnek bir İl olarak akıllarda kalmayı başarmıştır. Yeni yılda da coğrafi, ekonomik,  turistik değerlerimize dikkat çekerek İlimiz, İlçelerimiz ile köylerimizde daha da yaşanılabilir alanlar yaratmak, geliştirmek adına planladığımız projelerle Devletimizin imkânları çerçevesinde gerçekleştireceğimiz yatırımlar ile Kültür Başkentliği unvanını taşıyan ilimizde yapılacak eğitim, spor ve kültürel etkinlikler Kastamonu’muzun gelecek kuşaklara bırakacağı miraslarından biri olacaktır. Evliyalar Şehri, Şehitler Diyarı, Turizmin merkezi Kastamonu’da İlimizin gelişmesine katkı sağlayan bütün kesimlerin bugün olduğu gibi yarında aynı anlayış içerisinde bizlere destek vereceklerine, özverili çalışmalarına aynı kararlılıkla devam edeceklerine inanıyor, tüm hemşerilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor,  2020 yılının sağlık, huzur ve başarı getirmesini diliyorum.”

 

KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI OP. DR. RAHMİ GALİP VİDİNLİOĞLU

“Kıymetli Hemşehrilerim; Güzel ve üzücü olayları, anıları ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakıyor, yeni bir yıla giriyoruz. Sizlerle birlikte yeni bir yıla başlamanın heyecanını yaşıyorum. Yeni yıl bize yeni umutlar vadediyor. Geleceğimizin hayal ettiğimiz gibi olması için, hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşüyor. Bizlerin, aynı şehirde yaşayan insanlar olarak, en önemli sorumluluğumuzun “birbirimize karşı yardımsever, anlayışlı ve hoşgörülü olmak” olduğunu düşünüyorum. 2020 yılının birlik ve beraberlik anlayışımızın daha da pekişmesine, kurduğumuz gönül köprüsünün daha sağlamlaşmasına vesile olacağına inanıyorum. 2020 yılında şehrimizi her yönden daha da ileriye götürmenin heyecanı ve gayreti içinde olacağız. Kastamonu’nun vizyonunun gelişmesi, modern ve sosyal bir kent olması yolunda çalışmalarımız bugün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Her zaman ifade ettiğim gibi; başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumumuzun tüm kesimleriyle birlikte el ele vererek beraber yaşamak, çalışmak ve daha çok üretmek bizi aydınlık geleceğe taşıyacaktır. 2020 yılının şehrimize, ülkemize, ulusumuza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur, bereket, mutluluk getirmesini diliyor, şehrimizde görev yapan tüm kamu personelinin ve mesai arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşlarımızın, esnafımızın, özel sektör çalışanlarının ve tüm hemşerilerimin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

İL GENEL MECLİS BAŞKANI GÜRAY PARÇAL

“Hüzünleriyle, sevinçleriyle, gerek ülkemiz gerekse dünya için önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha geride bırakırken, iyilik ve güzellikler beklentisi ile yeni yılı karşılıyoruz.  Yeni yıllar geçen bir yılın muhasebesinin yapılmasının yanı sıra yeni yıla ilişkin yol haritasının yaşanan tecrübeler ışığında gözden geçirilmesine olanak sağlayan dönüm noktalarıdır. Bizler de bu anlayıştan hareketle Türkiye de gerçekleşen büyük atılımların 2020 yılında da aynı kararlılıkla ilerleyeceğini, istikrarlı büyüme ve kalkınma sürecinin daha da artarak yeni başarılarla taçlanacağına gönülden inanıyorum. Geride bıraktığımız yılda ülkemizde ve dünyada yaşanan, insanlığı derinden etkileyen olumsuzlukların, 2020 yılında yaşanmaması tüm dünyada barış, sevgi ve hoşgörünün hakim olması en büyük dileğimizdir. Yeni bir yıla girerken; dünyada barışın ve istikrarın önündeki engellerin kaldırılmasını umut ediyor,  2020 yılının ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum.”

AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ

2019 yılının sonuna gelip, 2020 yılına başlangıç yapacağımız bu önemli günde tüm hemşerilerimin yeni yılını tebrik ediyor, esenlik ve mutluluklar diliyorum.

2019 yılı gerek dünya, gerek ülkemiz, gerekse memleketimiz için çok önemli gelişmelere sahne oldu. İyisiyle kötüsüyle birçok hadisenin yaşandığı bir yılı geride bıraktık.

Ülkemiz geneline baktığımızda 2019 yılı Türkiye'nin büyüme ve gelişmesine, bu büyümenin verdiği güçle de tarih derslerine konu olacak önemli gelişmelere sahne oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Başkomutanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle, Suriye'nin kuzeyine Barış Pınarı Harekâtı’nı başlattı ve başarıya ulaşan operasyon kapsamında Tel Abyad ve Resulayn başta olmak üzere birçok ilçe ve köy Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu'nun kontrolüne geçti. Operasyon kapsamında şehit olan askerlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.    Milli İstihbarat Teşkilatı'mızın ve Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin başarılı çalışmaları neticesinde yurtiçi ve yurtdışında PKK, FETÖ, PYD, YPG, DHKP-C, KCK gibi terör örgütlerinin mensupları bir bir yakalanırken, Emniyet teşkilatımız tarafından birçok suç örgütü çökertildi ve mensupları yakalandı. 2019 yılında uyuşturucu ve çeşitleriyle mücadelede çok önemli çalışmalar yapıldı. Türkiye; 2019'da icraat yılı olmayı da başardı. Yıl boyunca il il, ilçe ilçe hayata geçirdiğimiz projelerin zirvesi ise geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Yerli Otomobil oldu. Türkiye 2018 yılının ikinci yarısından itibaren gerçekleştirilmeye çalışılan ekonomik saldırılara karşı en net cevabı 2019 yılında yaptığı icraatlar ve gelişmelerle verdi.

2019 yılının bir diğer önemli gelişmesi ise 31 Mart Yerel Seçimleri idi. Milletimiz 31 Mart'ta sandık başına giderek iradesini sandığa yansıttı, yüksek katılım oranı ile demokrasiye olan inancını bir kez daha dile getirdi.

Yaşanan birçok gelişmeyle birlikte 2019 yılını ardımızda bırakıyoruz. 2020 yılı İslam âlemi, Türkiye ve Kastamonu için çok önemli şeyler ifade ediyor. Milletimizin önemli desteğini arkasına alarak sessiz devrimler yapan AK Parti, gencinden yaşlısına, emeklisinden çalışanına, çiftçisinden memuruna kadar her kesime yönelik hizmetlerini sürdürecek, milletimizin de temennisi bu yönde. Bizler 2019 yılında olduğu gibi 2020'de de milletimizle birlikte siyaset yapma geleneğini sürdürecek, milletimizin sesine kulak vermeye devam edeceğiz. Şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da "Millete nasıl hizmet edebiliriz?" sorusuna kafa yoracağımızı ve çalışmalarımıza yön vereceğimizi dile getirmek istiyorum.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimin yeni yılını tebrik ediyor, bu yılın İslam coğrafyasına, mazlumların umudu Türkiye'mize ve Kastamonu'muza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İL BAŞKANI YÜKSEL AYDIN

“2019 yılını geride bırakırken; Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman olduğu gibi gelecekte de Milletimiz için, Kastamonu için yükümlü olduğumuz görevleri en güzel şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz. Milletimizin menfaatleri doğrultusunda gerek yerel yönetimlerde gerekse genelde, yapılacak işlerde var gücümüzle çalışacağımızın bilinmesini isterim. Karamsarlık bizim kitabımızda yazmaz. Kötümserlik salgını bizim semtimize asla uğrayamaz. Nice badireden çıktık, nice belaları alt ettik. Anka kuşu gibi, her seferinde küllerimizden yeniden doğduk. Ülkemizi ve şehrimizi hak ettiği, layık olduğu, gelişmişlik ve medeni noktalara elbirliğiyle, işbirliğiyle, güç birliğiyle, Cumhur İttifakı’nın ahlak, muhteva ve müktesebatıyla taşıyabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatandaşlarımın, Türk-İslam aleminin, mazlum milletlerin, tüm insanlığın Yeni Yılını can-ı gönülden tebrik ediyor, sağlık, selamet, esenlik ve daimi mutluluklar diliyorum.”

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANI ÜLKÜ YAVUZOĞLU

“2019 yılı Türkiye’sinde yaşananlar halkımızın hafızalarına kazınmıştır. En temel insan hakları hiçe sayılarak, hukuk devleti anlayışı hiçe sayılarak baskı ve yıldırma politikaları Ulusalcı, Cumhuriyetçi, Atatürkçü düşünceye sahip olanlar üzerinde şiddetle sürdürülmektedir. Her şeyin ötesinde ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti ile hesaplaşan, yurtsever insanların, toplumsal muhalefetin hapsedildiği bir ülkede, demokrasinin varlığından ve özgürlükten söz edilmesi mümkün değildir. Halkımız yeni bir yıla filizlenmiş yeni umutlarla girebilmek istiyor. Bunun formülünün Atatürkçü düşüncede olduğunu tarih ve deneyimlerimiz bize göstermiştir. Hedefimiz çağdaş uygarlığın üstüne çıkmaktır. Bu hedefe akılla, bilimle, alın teri ve göz nuru ile (emekle), özgürlük ve bağımsızlık onuru ile ve bedeli ödenerek varılacaktır. Dünden daha kötü olmayan koşullar içinde olduğumuzun bilinci ile bu uygarlık savaşından galibiyetle çıkacağımıza kuşku yoktur. Onurla taşınan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı kimlik ve kişiliği başarımız için yeterlidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü, bağımsızlığını, Atatürk Devrimlerinin kazanımlarını savunma mücadelesinde şehit olan tüm yurtseverlerimizi minnet ve özlemle anarken, Atatürkçü düşüncenin ve uygulamalarının yalnız ulusumuzun değil, tüm insanlığın huzur ve mutluluğu için gerekli olduğu inancı ile eşitlik, özgürlük, adalet, barış ve kardeşliğin savunuculuğunu yapacak, klasik hak ve özgürlüklerin yeterli olmadığı, bunların ekonomik hak ve özgürlüklerle donatılması gerektiğine inanarak, herkesin her hak ve özgürlükten eşit yararlanmasını amaçlayan yeni yıl dileklerimizi halkımızla paylaşmaktan büyük onur duyduğumuzu ifade etmek isteriz. 2019 yılında yaşanan tüm sıkıntıların, artık geride kalması en büyük dileğimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlığının ve aydınlığının karşısında hiçbir güç duramayacaktır. 2020 yılının ülkemize ve tüm dünyaya sevgi, dostluk, barış, sağlık ve mutluluk getirmesi dileğiyle. Yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti..”

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
TV366 yayınlarını nasıl buluyorsunuz?
TV366 yayınlarını nasıl buluyorsunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:04
Güneş 06:29
Öğle 12:41
İkindi 16:03
Akşam 18:43
Yatsı 20:03
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Altay 7 15
2. Beşiktaş 7 14
3. Trabzonspor 6 14
4. Hatayspor 6 13
5. Fenerbahçe 6 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Karagümrük 7 11
9. Kayserispor 6 10
10. Sivasspor 7 9
11. Adana Demirspor 7 9
12. Galatasaray 6 8
13. Antalyaspor 7 8
14. Gaziantep FK 7 8
15. Malatyaspor 7 6
16. Göztepe 6 5
17. Kasımpaşa 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 6 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 19
2. Erzurumspor 7 15
3. Ankaragücü 6 12
4. Eyüpspor 6 12
5. Tuzlaspor 6 11
6. Kocaelispor 6 10
7. Bandırmaspor 6 9
8. Manisa FK 7 9
9. Gençlerbirliği 7 8
10. Boluspor 6 7
11. Samsunspor 5 7
12. Altınordu 6 7
13. Menemenspor 6 7
14. Adanaspor 7 6
15. Balıkesirspor 5 6
16. Denizlispor 6 6
17. Bursaspor 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Liverpool 6 14
2. Man City 6 13
3. Chelsea 6 13
4. M. United 6 13
5. Everton 6 13
6. Brighton 5 12
7. West Ham 6 11
8. Aston Villa 6 10
9. Brentford 6 9
10. Tottenham 5 9
11. Watford 6 7
12. Leicester City 6 7
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Newcastle 6 3
18. Leeds United 6 3
19. Burnley 6 2
20. Norwich City 6 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 17
2. Sevilla 6 14
3. Atletico Madrid 7 14
4. Real Sociedad 6 13
5. Valencia 7 11
6. Rayo Vallecano 6 10
7. Athletic Bilbao 7 10
8. Barcelona 5 9
9. Real Betis 6 9
10. Villarreal 6 8
11. Osasuna 6 8
12. Mallorca 6 8
13. Cádiz 6 6
14. Elche 6 6
15. Espanyol 7 6
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 6 3
19. Deportivo Alaves 6 3
20. Getafe 6 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@