Haber Detayı
18 Haziran 2017 - Pazar 00:28 Bu haber 2931 kez okundu
 
400 Yıl Sonra Kuşakların Buluşması
21 Mayıs 2017 tarihinde Salih Özertürk rehberliğinde Kırcaali ili Tosçalı (Tosya) köyünden bir grup soydaş atalarının bulunduğu Tosya kasabasını ziyar...
KÜLTÜR-SANAT Haberi
400 Yıl Sonra Kuşakların Buluşması

 

21 Mayıs 2017 tarihinde Salih Özertürk rehberliğinde Kırcaali ili Tosçalı (Tosya) köyünden bir grup soydaş atalarının bulunduğu Tosya kasabasını ziyaret ettiler.

 

Ziyaret ile ilgili aslen Tosçallı olan Salih Özertürk, şunları söyledi: “Bundan 400 yıl önce atalarımız Kastamonu’nun Tosya kasabasından Bulgaristan’a göç etmişler ve aynı isimle Kırcaali bölgesinde Tosya Bala (Yukarı) ve Tosya Ziir (Aşaği) adıyla iki şirin köy kurmuşlar. Tosya’yı ziyaret etmek çok heyecan vericiydi, her sokağında bizlerden birini bulmak ümidiyle dolaştık. Başta Belediye Başkanı Kazım Şahin ve Tosyalıların bizi kendilerinden biri gibi görmeleri ve sıcak karşılamaları ömrümüzün sonuna kadar unutamayacak anılar yaşattı. Özellikle Belediye Başkanının gösterdiği yakın ilgiden dolayı minnettarız, kendisinden Allah razı olsun”

 

Salih Özertürk, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’i Eğridere ilçesinin Tosçalı (Tosya) köyünde Ağustos ayında düzenlenen köy şenliğine davet ettiklerini bildirdi. (Kırcaali Haber Gazetesi)

Tosyahaber37.com

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: 400, Yıl, Sonra, Kuşakların, Buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı