Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 07:28
 
Aday gösterilmeyen MHP’li il yönetimini topa tuttu;
Yamalı AK Parti’ye geçecek
SİYASET Haberi
Aday gösterilmeyen MHP’li il yönetimini topa tuttu;

 

 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama ile Hanönü ilçesinden aday gösterilmeyen İl Genel Meclisi Üyesi Metin Yamalı sosyal medyadan yaptığı paylaşımla il yönetimin topa tutarak partisinden istifa etti.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Hanönü Belediye Başkan aday adayı olan ancak genel merkez tarafından aday gösterilmeyen İl Genel Meclisi Üyesi Metin Yamalı İl Başkanı Yüksel Aydın hakkında ağır ifadeler kullandı.
Devşirme yöntemle Hanönü ilçe teşkilatının ve ilçe halkının görüşleri dikkate alınmadan atama yöntemiyle MHP İl Başkanlığı tarafından başkan adayı gösterildiğini, bu atama yöntemiyle belediye başkan adayı belirlenmesini kabul etmediklerini kaydeden Metin Yamalı, il yönetiminin önceki dönemlerde gerçekleştirilen seçimlerde kendisini desteklemeyenlerden intikam aldığını savundu.
 
Uzun yıllardan beri milliyetçi ülkücü camianın içerisinde bulunduğunu ifade eden Yamalı: “Demokrasiye inanmış insan olarak, objektif kriterlerle belirlenmiş, temsilde adaletin azami ölçüde sağlandığı bir düzen içerisinde yapılan, her tür seçim sonucuna saygım sonsuzdur. Yalnız demokrasiyi dilinden düşürmeyenlerin kirli oyunlarla yaptıkları tercihlere, demokratik seçim demek ancak akıl sağlığını kaybetmiş olanların inanabileceği şeylerdir. Gizli planlara gerek yok" dedi.
 
KİŞİSEL BEKLENTİSİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ
 
MHP’den belediye başkan adayı gösterilmediği için mevcut yönetimi eleştirdiği yönünde çıkan haberlere de tepki gösteren Metin Yamalı, kendisinin herhangi bir çıkar beklentisi olmadığını belirterek, söz konusu iddiaları reddetti.
 
Mensubu olduğu Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa eden Metin Yamalı’nın önümüzdeki hafta içi AK Parti’ye katılacağı öğrenildi.
 
 
Öte yandan Yamalı sosyal paylaşım hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, MHP İl Yönetimi hakkında ağır ifadeler kullandı. Yamalı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Sene 2014 aynı senaryoyu İlhan Engin ve ekibi yazdılar şimdi yoklar. Bugün aynı senaryoyu Yüksel Aydın ve ekibi siz yazdınız ama yarın sizde olmayacaksınız. Tek duam var size bütün haklarım haram zıkkım olsun size. MHP İl Başkanlığı’nda sorun var. Genel Başkanımızı yanlış yönlendiriyorlar. Özellikle teşkilatlar da çok büyük sorun varmış gibi gösterip liderimizi kandırıyorlar.”
 
(Haber Merkezi)
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Aday, gösterilmeyen, MHP’li, il, yönetimini, topa, tuttu;,
Yorumlar
Haber Yazılımı