301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 11:00
 
Afetin yaraları sarılmaya devam ediyor:
AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü: “Doludan araçları zarar gören vatandaşlarımıza a ilk etapta 3 Milyon TL destek”
ASAYİŞ Haberi
Afetin yaraları sarılmaya devam ediyor:

 

 

 

Kastamonu'da 13 Eylül Perşembe günü akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı sonrası başlatılan hasar tespit çalışmaları sonrasında kaskosu olmayan araçlar için ilk etapta 3 milyon TL kaynak gönderildi.

 

Kastamonu’da 13 Eylül’de meydana gelen dolu yağışı sonrasında hem valilik hem de AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü nezdinde yapılan girişimler sonucunda afetin yaraları sarılmaya devam ediyor. Ankara’da yapılan görüşmelerin ardından afetten zarar gören vatandaşlara maddi destek olmak amacıyla ilgili kurumlarla yapılan görüşmeler netice vermeye başladı.

 

İl merkezi, Taşköprü ve İhsangazi ilçelerinde yaşanan dolu yağışının ardından maddi hasar gören vatandaşlara ilk etapta ödenen 1 milyon 952 bin 250 liralık yardımın ardından yeni bir yardım da araçları hasar gören vatandaşlar için yapılacak. Aracı zarar gören vatandaşlara destek olmak amacıyla 3 milyon TL’lik kaynak Kastamonu’ya gönderildi.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne gönderilen 3 milyon TL’lik kaynak araçları hasar gören vatandaşlara dağıtılacak. Yaklaşık 10 bin aracın hasar gördüğü dolu afetinin yaralarının sarılması için gelecek hafta 2 milyon 500 bin TL daha ödeneğin Kastamonu’ya geleceği öğrenildi.

 

Geçen hafta gerçekleştirdikleri Ankara ziyaretinin ardından alınan ödeneğin hayırlı olmasını dileyen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü,  13 Eylül’de meydana gelen dolu afeti sonrasında büyük maddi hasarın oluştuğunu hatırlattı.

 

 Dolu afetinin yaralarını sarmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ve göstermeye de devam ettiklerini ifade eden Doğan Ünlü: “İl merkezimiz, Taşköprü ve İhsangazi ilçelerimizde yaşanan dolu yağışının ardından maddi hasar gören vatandaşlarımıza ilk etapta 1 milyon 952 bin 250 lira yardım yapmıştık. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün çalışmalarını tamamlamasının ardından paralar dağıtıldı. İl merkezimizde meydana gelen dolu yağışı sonrasında araçları zarar gören ve kaskosu olmayan vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak için ilgili bakanlıklarımızla görüşmüştük. Bakanlarımızın da desteği kaskosu olmayan araç sahibi vatandaşlarımıza destek olabilmek amacıyla 3 milyon TL ödeneğin gönderilmesini sağladık. Bu ödeneği yeterli bulmuyoruz. Haftaya inşallah 2 milyon 500 bin TL yeni bir ödenek daha gönderilecek. 5 milyon 500 bin TL ödeneği zarar gören vatandaşlarımıza dağıtmış olacağız. Bunlar yeterli mi? Hayır değil. Vatandaşlarımıza destek olmak, kayıplarını tam olarak telafi edemesek de merhem olmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Dolu afetinden etkilenen mağdur vatandaşlar, hasarlarının karşılanması için Kastamonu Valiliği koordinesinde valilik, belediye ve AFAD'da oluşturulan kriz masalarına başvurmuştu. Afette 2 bin 500’ye yakın ev, işyeri, 10 bine yakın araç ise hasar görmüştü.

 

Kazım BOLAT

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Afetin, yaraları, sarılmaya, devam, ediyor:,
Yorumlar
Haber Yazılımı