Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 14:06
 
AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ’NÜN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ’NÜN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
GÜNDEM Haberi
AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ’NÜN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 
14 Mart; II. Mahmut Dönemi’nde 14 Mart 1827’de Şehzadebaşı’ndaki Tulumbacıbaşı Konağı’nda  Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulan ilk ameliyathane ile birlikte; Türkiye’de modern tıp eğitimlerinin başladığı gün olarak kabul edilmiş. Daha sonra 14 Mart 1919 tarihinde işgal altındaki bir programda; Tıbbiye 3. Sınıf öğrencisi olan Hikmet Boran’ın, ona destek veren önemli isimlerle birlikte hem emek hem vatan savunmasına dönüşmüş önemli bir tarihtir. Bir tıp doktoru adayı, milli mücadelenin meşalesini kendi kulvarında vatan için yakmıştır. Ülkesinin insanı için çalışan ve en zorlu mesleklerden birini seçen sağlık çalışanlarımız, milletine ve vatanına bağlı, yeminine sadıktır. Ve bunu tarih boyuncu da göstermişlerdir.
Gece gündüz her yerde, her koşulda büyük özveriyle, heyecanla görev yapan, kendisini 'insana hizmet' ilkesine adamış doktorların ve sağlık personelinin bütün çabası, hastalanan bütün insanları en hızlı şekilde sağlığına kavuşturmak, aynı zamanda sağlıklı olan insanların da sağlığını korumaktır. Çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdüren sağlık personelimizin çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda yaptığımız çalışmalar, onlara mesleklerinin saygınlığına yakışan bir ortam ve olanaklar sunulmasında son derece etkili olacaktır. 
 
 
AK Parti iktidarında Türkiye'de birçok alanda olduğu gibi sağlık hizmetleri alanında da önemli başarılara imza atıldı. Ayrıca sağlıkta kalitenin ve hizmet ağının geliştirilmesine yönelik çalışmalar da kesintisiz sürdürülmektedir. Bizler bundan sonra da daha kaliteli, hızlı ve etkin hizmet verebilmek adına sağlık alanında gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın sağlığının korunmasında, her türlü bakım ve tedavilerini özverili çalışmalarıyla sağlayan fedakar sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlar, başarılı çalışmalarının devamını  dilerim.
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: AK, PARTİ, İL, BAŞKANI, DOĞAN, ÜNLÜ’NÜN, 14, MART, TIP, BAYRAMI, KUTLAMA, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı