Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 16:10
 
AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ'NÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ'NÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
GÜNDEM Haberi
AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ'NÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 

Öğretmenlerimiz insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Milletimizin her ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır. İlk emri ‘Oku’ olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve öğretmenlerin ayrı bir yeri, önemi bulunmaktadır. Bugün de milletçe, eğitime, öğretime, ilme, âlime, öğretmene derin bir saygıyla, muhabbetle yaklaşıyoruz.

 

Ülkemizin kısa sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin fedakârca, cefakârca, özveriyle çalışan öğretmenlere ait olduğu da bir gerçektir. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin emeklerinin çok önemli payı olacaktır. Milletimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de öğretmenlerine sahip çıkmaya devam edecektir.

 

Kıymetli öğretmenlerimizin, geçmişte olduğu gibi günümüzde de geleceğimizin mimarları olmaya devam edeceklerine olan inancımla; Anadolu'muzun her köşesinde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklarımızdaki bu aydınlık yüzlerin çoğalması temennisiyle, gerek Kastamonu'da gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Yıllarını bu mesleğe adamış emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyor, ebediyete intikal eden değerli öğretmenlerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum.

 

                                                                                                                                     

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: AK, PARTİ, İL, BAŞKANI, DOĞAN, ÜNLÜ'NÜN, 24, KASIM, ÖĞRETMENLER, GÜNÜ, KUTLAMA, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı