301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 17:35
 
Ali Osman Kurtcu; 'Ülkücü hareket çok büyük çileler ve sıkıntılar çekmiş bir Dava'
MHP Kastamonu 27. dönem milletvekili aday adayı Ali Osman Kurtcu ile bir söyleşi yaptık. Yaptığımız söyleşide sorduğumuz sorulara samimi cevaplar veren Kurtcu, bu yolda en büyük destekçisinin eşi sonrasında ise diğer aday adayı arkadaşları olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Ali Osman Kurtcu; 'Ülkücü hareket çok büyük çileler ve sıkıntılar çekmiş bir Dava'

 

MHP Kastamonu 27. dönem milletvekili aday adayı Ali Osman Kurtcu ile bir söyleşi yaptık. 

 

Yaptığımız söyleşide sorduğumuz sorulara samimi cevaplar veren Kurtcu, bu yolda en büyük destekçisinin eşi sonrasında ise diğer aday adayı arkadaşları olduğunu söyledi.

 

Söyleşimiz şöyle;

 

Soru: Ali Osman Kurtcu Kimdir?

 

Cevap: 25 Ocak 1972 tarihinde Kastamonu'da doğdu. Feriha ve Mehmet çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi.

 

İlkokul öğrenimini Gazi Paşa İlkokulunda tamamlayan Kurtcu, Orta ve Lise öğrenimini Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirip 21 Nisan 2000 tarihinde meslek hayatına başlayan Ali Osman Kurtcu evli ve iki çocuk babası.

 

Soru:  Üniversite döneminizde bir teşkilatçılığınız oldu zannediyorum.  Ali Osman Kurtcu aktif siyasete ne zaman başladı?

 

Cevap: 12 yaşımda Gençlik Kültür Sanat Ocaklarına, ardından Bizim Ocak, daha sonra Ülkü Ocaklarında çeşitli Okul Başkanlığı, Teşkilat Yöneticiliği, Vergi Dağıtım Sorumluluğu ve Eğitim Sorumluluğu gibi çeşitli vazifeler üstlendim. 

 

Meslek hayatıma atıldığım gün itibariyle MHP'nin kayıtlı üyesi oldum. Müteakip zamanlarda, İlçe Sekreterliği, İlçe Masif Üyeliği, Yönetim Kurulu üyeliği gibi. Ardından 2013 yılında Merkez İlçe Başkanlığı vazifesine getirildim ve 3 Ocak 2015 de atanmış olarak getirildiğim Merkez İlçe Başkanlığı vazifeme 1 dönem de seçilmiş olarak devam ettim. 2004 ve 2009 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Meclis üyeliği vazifesini de yürüttüm.

 

Soru:  Ali Osman Kurtcu'nun dünya görüşü nedir?

 

Cevap:  Ben Türk Milliyetçisi, Türk İslam Ülküsü ve Türk Milletinin ilelebet yaşama ve yaşatma Ülküsüne inanmış ve tam iman etmiş, cihana hakimiyetle ilgili vazifeli olduğuna inanan, islamın ruhunu zerresinde hisseden ve islamın sancaktarı olan yüce Türk milleti olduğuna inanan bir Türk milliyetçisiyim.

 

 

Soru:  Şimdi seçim sürecine girdik ve siz de gönül verdiğiniz partide milletvekili aday adayısınız. Peki anketler yaptırıyor musunuz, MHP'nin oy oranı nedir?

 

Cevap:  Önce Cenab-ı Allah'ın takdiri, ardından liderimizin onayı ile aday adaylığım genel merkeze gerçekleştirildi. Müracaatlardan bir gün önce sayın Devlet Bahçeli'nin hüsn-ü kabulü ile kendileri ile görüştüm ve kendileri bizlere duacı oldu, dualarını aldım ve muhterem hemşehrilerimize selam ve hürmetlerini iletmemi istediler. Bizde sizin vesilenizle Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı kıymetli büyüğüm sayın  Devlet Bahçeli'nin selamlarını da iletmiş olayım.

 

Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk milliyetçiliği benim nazarımda ve partimin nezdinde çok önemli yere sahiptir. Biliyorsunuz, zor ve meşakkatli dönemlerde her türlü katkıyı vermiş bir yerdir MHP.

 

Mehmet Feyzi efendinin işaret etmiş olduğu mevahir-i diniye ve mevahir-i milliye ve sadakat-i vataniye Milliyetçi Hareket Partisinin sac ayağıdır.

 

Ben liderimizin duasını alıp aday adayı başvurumu yaptıktan sonra teşkilatlarımı ziyaret etmeye başladım. Ülküdaşlarımız, başkanlarımız ve gönüldaşlarımızdan aldığım geri dönüşler sayesinde anladım ki; MHP’nin dip diri ve zevkle milletimize hizmet azmi, aşkı ve vejdi ile ayakta olduğunu müşahede ettim.

 

Biz ve teşkilatlarımızdan anladığım bir diğer husus ise; devlet olmadan partinin yahut particiliğin bir anlamı olmadığını düşünüyoruz. Halkımızın da konuyu bu şekilde ele aldığını 15 Temmuz hain darbe planı gecesinde ve akabinde yaptıklarıyla gördük.

 

Soru:  Milletvekili aday adayı olmaya karar vermenizde en büyük etken nedir?

 

Cevap: Ben Milliyetçi Hareket Partisine yani davama hizmet etmek için aday adayı oldum. Milliyetçi Hareket Partisini başarılı kılmak kasdı ve azmi ile aday oldum.

 

Kastamonu benim memleketim. Kastamonu hizmeti alma noktasında şikayetleri olan bir memleket. Bu hizmeti almak noktasında Ankara'da kapıları zorlayarak, gerekli bürokratik durumları sağlayacağıma inanıyorum. Bilgimin, becerimin ve maharetimin bu düzeyde olduğundan, memlekete hizmet edebileceğime inandığımdan dolayı aday oldum.

 

Soru: Peki  bu yolda en büyük destekçiniz kim?

 

Cevap: Başta kıymetli, muhterem, eşim, annem, babam ve çocuklarım ve ardından dava arkadaşlarım, birlikte yol yürüdüğüm teşkilatlarım, ilçe başkanlarım, il başkanlarım, önceki dönem Milletvekilliğimizi yürüten sayın Emin Çınar, İl Başkanımız iken şimdi kendisi de aday adayı olan sayın Hacı İbrahim Maşalacı. Bizde enteresan bir durum var, politikanın olumsuz amilleri Milliyetçi Hareket Partisinde yok. Biz davamızın davacısıyız ve dünya ve ukba kardeşiyiz.  Aday adayı olan arkadaşlarım da benim en büyük destekçilerim. Bunlar bizim moral değerlerimiz ve her şeyden önce, bizim milletvekili olmamızı isteyen, kıymetli dostlarım, arkadaşlarım, kardeşlerim ve kıymetli hemşerilerim.

 

 

Soru: Milletvekili adayı olacaksınız inşallah. Peki siz şansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz; milletvekili adayı olabilir misiniz ve Milletvekili olma şansınız nedir ve velev ki milletvekili olamadınız, yahut aday da olamadınız ve listeye de giremediniz.. Böyle bir durumda ne yapmayı düşünüyorsunuz?

 

Cevap:  Değerlendirmeye sondan başlayalım. Ülkücü hareket çok büyük çileler ve sıkıntılar çekmiş bir dava. Türk milliyetçileri ömrünün baharında toprağın kara bağrına girenlerin davasıdır. Eşitlik sağlansın diye memleketin bölücüleri ile bir tutularak idam edilen 9 Ülküdaşımın davası var. Bu sebeple Milliyetçi Hareket Partisinin herhangi bir şekilde listelerinde yer bulamamamız durumunda, ben hemşehrilerime de, dostlarıma da, ülküdaşlarıma da, MHP'nin bütün organlarına da şunu taahhüt ediyorum; " Birinci sıra adayı olan arkadaşımız gibi çalışacak ve aynı birinci sıra aday gibi her türlü çabayı vereceğim."

 

Diğer sorunuza gelirsek, listelerde yer bulmamız takdirde milletimize Kastamonu’nun sosyal, kültürel ve ekonomik olarak, nasıl bugün kültür başkentiyiz diye övünüyorsak, her tür sahada; ekonomide ve İnebolu limanının açılması için  kapı aşındıracağız. Hiçbir ayrım gözetmeksizin, halkın refahı, mutluluğu ve huzuru için gereken ne ise onu yapacağız. Değişik projelerimiz var Kastamonu’nun turizm manasında, hayvancılık manasında. Ortaya koymuş olduğumuz bu çalışmalarımızı, teşkilatımızın, ülküdaşlarımızın ve kardeşlerimizin istişareleriyle Kastamonu’nun cazibe merkezi olup inkişafına gayret ve çaba sarf edeciğiz.

 

 

Soru: Son olarak seçmene neler söylemek istersiniz?

 

Cevap:  Sevgili hemşehrilerimize öncelikle saygı, sevgi ve muhabbetlerimi arz ediyorum. Ben Karayollarından emekli bir işçinin çocuğuyum. Atabey mahallesinde doğdum ve büyüdüm.

 

Allah bana bu günleri görmeyi nasip etti, milletimize hizmet edebilecek bilgi, donanım ve birikime sahip olduğum düşüncesindeyim.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin ihtiyat akçesidir.

 

Bu noktada MHP'nin son hain darbe planında, net olarak milletin sıkıntıya düştüğü noktada kendisini feda etmeyi, fedakarlığı ve feragatı ortaya koyabileceğini gördük.

 

Bizler de Türk milliyetçileri olarak bu düşünce ve bilince sahibiz.

 

Liderimizin önderliğinde bir adım geri sapmadan, teşkilatlarımızla birlikte dimdik bir vaziyette, halkımızın oylarına talibiz. Ben Ali Osman Kurtcu olarak, aday adayı olarak herhangi bir makam mevki derdi olmaksızın, aday olsam da olmasam da bu hizmet kasdı ve düşüncesi içerisindeyim.

 

Kıymetli hemşehrilerim; Allah ömür verir, milletvekilliği şahsıma oylarınızla, desteklerinizle tevdi edildiği takdirde Ankara'da bir kapınızın olacağını, Kastamonu için, Kastamonu'da ki hemşehrilerimiz için her türlü destek ve yardım noktasında yahut brokratik manada her türü destek olacağımı taahhüt ediyorum.

İrfan Salcı-Kastamonu İlkhaber

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Ali, Osman, Kurtcu;, 'Ülkücü, hareket, çok, büyük, çileler, ve, sıkıntılar, çekmiş, bir, Dava',
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı