Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 13:07
 
Alparslan Türkeş, sergiyle anıldı
Alparslan Türkeş, sergiyle anıldı
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Alparslan Türkeş, sergiyle anıldı

 

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğumunun 100’üncü yıldönümü münasebetiyle Alparslan Türkeş Parkı’nda fotoğraf sergisi düzenledi.
Ülkü Ocaklarının Cumhuriyet Meydanı Alparslan Türkeş Parkı’nda düzenlediği Alparslan Türkeş’in 100 adet fotoğrafı ile açılan sergiye MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı ve yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı Fazıl Deligözoğlu ve yönetimi, MHP Küre Başkanı Mustafa Canbaz, Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı Oğuzhan Orhan Çelikoğlu ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 


“TÜRK’ÜN DİK DURUŞUNU DOST, DÜŞMAN HERKESE GÖSTERMİŞTİR”


Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Abayoğlu; “Dünya Türklüğü ’nün öncüsü, son Başbuğ, ülkücü hareketin ebedi lideri Alparslan Türkeş’i, doğumunun 100’üncü yıldönümünde, şükranla ve minnetle anıyoruz. Siyasi yaşantısını, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, yüce milletimizin mutluluğu için adayan Alparslan Türkeş; bütün baskılara rağmen hiçbir şekilde taviz vermemiş, eğilmemiş, Türk’ün dik duruşunu dost, düşman herkese göstermiştir. Maddi ve siyasi çıkarları elinin tersiyle iterek, milli çıkarların her şeyin üstünde olduğunu göstermiştir. Aleyhinde sayısız karalama kampanyaları düzenlenerek halkın gözünden düşürülmeye çalışılmasına karşı yılgınlık göstermemiş, sabırla ve inançla doğru bildiği yoldan asla ayrılmamıştır. Bazen yol arkadaşlarıyla bazen de tek başına, Türk milliyetçiliği davasını bugünkü seviyesine yükseltmiştir. İhanete uğramış, arkasından hançerlenmiş, yine de geri adım atmamıştır. Çalışmaları sonucunda, Türk milletinin yegane teminatı olan Ülkücü Hareketi ve milliyetçi düşünce sistemini bizlere miras bırakmıştır. Günümüz Türkiye’sinde, her zamankinden çok başbuğumuza ve ülkücü harekete ihtiyaç bulunmaktadır. Her türlü ihanete karşı, ülkücü hareket dimdik ayakta düşüncelerini gerçekleştirmek kararlılığındadır. Uğruna hayatını feda etmekten bir an bile tereddüt etmediği Türk-İslam ülküsü, ülkücü hareketin kararlı duruşuyla mahşere kadar yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş’e Allah’tan rahmet diler, Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanlığı olarak bu kutlu yoldan dönmeyeceğimizi büyük Türk milletine arz ederiz” dedi.

 

Kaynak: Kastamonu Gündem

 
Kaynak: Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Alparslan, Türkeş,, sergiyle, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı