Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 12:40
 
ASKOM, Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı yapıldı
Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı’nın başkanlığında Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM), Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı yapıldı.
SAĞLIK Haberi
ASKOM, Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı yapıldı

 

Müdürlüğün toplantı salonunda ilçe sağlık müdürleri, hastane başhekimleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri’nin (TSM)  başkanlarıyla gerçekleştirilen toplantıda ildeki hastane öncesi acil sağlık hizmetleri ve hastane acil servislerinin 2018 yılı kasım dönemine ait çalışmaları masaya yatırıldı.
 
Toplantıda, hastane öncesi acil sağlık hizmetleri ve acil servis işleyişinin kolaylaştırılması ile bu hizmetlerin kesintisiz ve etkin bir şekilde sürdürülmesi yönünde de bilgi paylaşımında bulunulurken,s sevk komisyonunda hastaneler arası hasta nakillerinde kayıtların düzenli yapılması, sevkin uygunluğuna dikkat edilmesi ve yapılan uygulamaların iyileştirilmesine dönük kararlar alındı.
 
Evde Sağlık Hizmetleri Komisyonu ile Yoğun Bakım Hizmetleri Komisyonu toplantılarında ise genel bir değerlendirmesi yapılarak bu hizmetin sunumu ile ilgili eksiklikler ve aksayan yönler tespit edilip çözüm önerileri görüşülerek karara bağlandı.
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: ASKOM,, Hastaneler, Arası, Sevkleri, Değerlendirme, ve, Denetleme, Komisyonu, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı