Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 01:38 Bu haber 1363 kez okundu
 
Atabey İmam Hatip Ortaokulu 'Güven' Mesajı Verdi
Atabey İmam Hatip Ortaokulu "Güven" Mesajı Verdi
EĞİTİM Haberi
Atabey İmam Hatip Ortaokulu 'Güven' Mesajı Verdi

 

 Atabey İmam Hatip Ortaokulu, Halk Eğitim Merkezi'nde "Güven" konulu halka açık bir program düzenledi.

 

Diyanet İşleri Baskanlığı bu yılki Kutlu Doğum Haftası için "Güven Toplumu" temasını konu edinmişti.
Milli Egitim Bakanlığı Din Ögretimi Genel Müdürlüğü de bu konunun okullarda işlenmesine yönelik faaliyetleri tavsiye ve teşvik ediyor.
Bu kapsamda, Atabey İmam Hatip Ortaokulu, idareci, ögretmen ve öğrencileriyle birlikte Güven konulu bir program tertib ettiler.
Programa Atabey İmam Hatip Ortaokulu adına, Kur'an-ı Kerimi güzel okuma il birinciligi kazanan Recep Sertkaya'nın okuduğu Kur'anı Kerimle başlandı.
 
 
Okul Müdürü Muhammet Cebecioglu'nun açış konuşmasının ardından, beş yıllık eğitim hayatı olan Atabey İmam Hatip Ortaokulu'nun tanıtımını iceren sinevizyon gösterisi yapıldı.
 
Sinevizyonun ardından öğrencilerin yaptığı güven olgusunu irdeleyen sokak röpörtajları, erkek ve kız korolarından ilahîler, Arapca ve Türkce şiirler dinletildi, tiyatro gösterisi ve skeçlerle İmam Hatip nesli ve Güven olgusu çok veciz ve çarpıcı  mesajlarla izleyicilere anlatıldı.
 
 
Güven olgusunu büyük bir begeni ile çocuklardan dinledik.
 
 
Programın ardından, Din Ögretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Ezan-ı Muhammedî'yi, Kur'an-ı Kerimi güzel okuma ve hafızlık müsabakalarında dereceye giren, degişik kurumların organize ettigi şiir, hikaye ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesiyle son buldu.  
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: Atabey, İmam, Hatip, Ortaokulu, 'Güven', Mesajı, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı