301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 23:17
 
Aydınlı, 'Göreve geldiğimiz günden beri önceliğimiz Küre oldu'
Aydınlı, "Göreve geldiğimiz günden beri önceliğimiz Küre oldu"
SİYASET Haberi
Aydınlı, 'Göreve geldiğimiz günden beri önceliğimiz Küre oldu'

 

Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, hakkında sosyal medyada konuşulanlar ile ilgili bir açıklama yaptı. 

 

Hakkında yapılan dedikodular ile ilgili yaptığı açıklamada hem şahsı hem de kurumsal kimliğine söz hakkı doğduğu belirterek şunları söyledi.

 


"Son günlerde gerek sosyal medya gerekse sokak dedikodusu dediğimiz usulde yapılan konuşmalara istinaden söz hakkı doğduğundan hem kurumsal kimliğimiz hem de şahsım adına bu açıklamayı yapmak durumunda kaldık.


Küre Belediye Başkanı olarak 2009 yılında devraldığımız Şehr-ül Emin'lik görevimize 10. yılımıza girmiş bulunmaktayız. Göreve geldiğimiz günden beri önceliğimiz her zaman Küre ve çok kıymetli halkımız olmuştur. Kişisel menfaat ve çıkarlardan öte kamu yararı ve menfaati gözetilerek yapmış olduğumuz işlerimizde vaat ettiğimiz ne varsa tamamladık. Yaklaşık 2 haftadır uğraştığımız su sıkıntısı giderilmek üzere, ilçemiz mücavir alan sınırları ve yakın bölgelerde yapılan araştırmalarda sıkıntımızı giderecek su kaynakları tespit edilmiş olup resmi yazışmaların da tamamlanması ile daha sağlıklı ve içilebilir suyumuzu siz değerli halkımıza ulaştıracağız. Belediye ekipmanlarımıza her gün yaptığımız çalışmalar ve gerekli girişimler ile her gün yenilerini ekliyoruz ve 2 adet aracımız da yaklaşık 1 ay içerisinde belediyemiz filosuna katılacaklar. 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde vaat etmiş olduğumuz tüm projelerimiz gerçekleşirken ilaveten cadde ve sokaklarımızda hem parke taşları yeniden döşeniyor hem de binalarımız dış cepheleri yenileniyor. Yaklaşık 5000 yıllık tarihinin en önemli noktalarından biri olan İstiklal Savaşının en kritik hatlarından biri olan İstiklal Yolu Projemizde ilave edilerek gelecek nesillerimize ışık tutması amacıyla çalışmalarımız sürmektedir. Hem İl bazında hem de Ulusal anlamda takdir gören çalışmalarımız günü birlik geçici çözüm önerileri ile baltalanmak ve göz ardı edilmek istenmektedir. Belediye Başkanlığı olarak her zaman ilçemizin ilerlemesi ve modernleşmesi için yaptığımız ince dokunuşlara bir yenisi olarak eklenen ve İlçemize yapılması planlanan Küre İlçe Devlet Hastanesi olarak kurumumuz ve şahsım olarak elimizi taşın altına koyarak gerekli girişimleri yaptık ve proje aşamasında olan bir çalışmayı ileri safhalara taşıdık. Mevcut Hastane yolunda yaşanan deformasyon ise geçici çözümlerle değil kalıcı olarak modernize edilecektir. Projesi tamamlanmasına rağmen mevcut hastanenin yıkılarak yerine yapılacak olan yeni hastane için başlatılacak olan inşaat çalışmalarında bölgede çalışacak olan ağır tonajlı hasarlar yola tekrardan zarar vereceğinden bu gün yapacağımız geçici çözümler için ortaya koyacağımız çalışmalardan eser kalmayacaktır. Mevcut iktidar partisinin ilçemizde bulunan temsilcileri ile de yaptığımız istişarelerde bu durumdan bahsederek geçici çözümler değil kalıcı eserlerden bahsetmemize rağmen ilgisiz kaldığımızı düşünerek sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalar acizce ve kırıcı olmuştur. Önceliğimiz her zaman Küre ve çok değerli Küre halkının menfaatleri olurken bu gün yapacağımız bir metrekarelik çalışmada dahi tüyü bitmemiş yetimin hakkı göz ardı edilmemektedir. 2019 yerel seçimleri öncesinde kurumumuzu ve şahsımı yıpratmak adına yapılan bu tarz açıklamaların siyaset etiğinde asla yeri yoktur. Tekrardan Küre halkımıza göstermiş oldukları duyarlılık ve hassasiyetten ötürü teşekkür eder, saygılar sunarım" dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Aydınlı,, 'Göreve, geldiğimiz, günden, beri, önceliğimiz, Küre, oldu',
Yorumlar
Haber Yazılımı