Haber Detayı
04 Haziran 2017 - Pazar 16:24 Bu haber 4190 kez okundu
 
Ballıdağ Hastahanesi Hayat mı Buluyor
Daday Ballıdağ Verem Savaş hastahanesi olarak uzun yıllar hizmet veren ve sonra adeta talan edilmesi için kapatılan ve talan edilen hastahane binası ve yerleşkesi hayat mı bulacak?
- Haberi
Ballıdağ Hastahanesi Hayat mı Buluyor

 

Daday'da bulunan Ballıdağ hastahanesi için çalışmalar başladı. Ölmüş bir beden gibi olan Hastahane binası bu sefer inşallah canlanacak. Polis Özel Harekat eğitim merkezi olarak düşünülen ve incelemeler için Kastamonu'ya gelen Polis Akademileri Başkan Yardımcısı Doç.Dr Ufuk AYHAN hastahane binasını gezerek yerinde değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Murat DEMİR, Vali vekili Yaşar KARADENİZ, Daday Kaymakamı Ahmet ÖZDEMİR ve İl dışından gelen misafirler Sayın AYHAN'a eşlik etti. 

 

  Konu ile ilgili sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Milletvekili Sayın Murat DEMİR şu sözlere yer verdi:

"Daday, eski Ballıdağ Hastanesi kampüsünü yeniden hareketlendirmek için elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Tadilat projesi ve fizibilitesi yapıldıktan sonra Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi olarak düşünülen eski hastane binasını yetkililer ve teknik ekip ile yerinde değerlendirdik. İnşallah uygun şartlar yerine gelir, karar verilir ve burası atıl olmaktan bir an önce kurtulur."

Haber Merkezi

  

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: Ballıdağ, Hastahanesi, Hayat, mı, Buluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı