Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 17:37 Bu haber 1952 kez okundu
 
BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI MURAT HAZİNEDAR’DAN BÜYÜK JEST.
VADOFON ARENA’DA “KASTAMONULULARA GECE SÖZÜ”.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI MURAT  HAZİNEDAR’DAN BÜYÜK JEST.

 

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat HAZNEDAR

” HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR”

“Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar Büyük Kastamonu piknik sözü, istediğiniz yerde gezi sözü, Vadofon arenada 50.bin Kastamonulu ile buluşma ve konser sözü verdi “.

 

Kastamonulular Dayanışma Derneği Ümraniye KAS-DER Şubesi Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Haznedarı konuk etti.

Ümraniye KAS-DER Şubesinde düzenlenen toplantıya Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar,KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş,KAS-DER Genel Başkan Yardımcısı ve Beşiktaş Belediyesi Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı,Kas-Der Genel Başkan Yardımcıları Ercan Küçükçavuş, Av.Ayşe Özlem Bulgu, Engin Gülemoglu,İrfan Öztürk,Timur Göksu,Zeki Çevik,Özcan Cebeci,Yasin Çakıroglu,Kas-Der Genel Merkez Gençlik kolu Başkanı Uğur Aykın, Ümraniye Gençlik kollar,Kadın kolları,KAS-DER Şube Başkanları,Şerafettin Ay,Süleyman Çalık, Muzaffer Taş,Tahir Özgün, Rahmi Demir, Ferhat Akkaya, Muhtarlar ve çok sayıda davetliler toplantıya katıldı.

 

Gazeteci Abdulkadir AKIN’ın sunuculuğunu yaptığı toplantının açılış konuşmasında toplantının amacı hakkında kısa bilgiler vererek KAS-DER Genel merkezine bağlı KAS-DER Şubeleri ve şubelere bağlı Köy derneklerinin Beşiktaş Belediyesinin tarafından düzenlen Çanakkale gezisinde yaşanan mağduriyetleri anlatıldı. Toplantının aile arasında yapılan bir dertleşme sohbet toplantısı olduğunu belirtilerek Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar ile gezide yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi konusunda görüş alış verilişinde bulunuldu.

 

KAS-DER Şubelerinden yaşanan sıkıntılardan açılış konuşmasında İlk konuşmacı olarak Ümraniye KAS-DER Şube Başkanı Yunus Kökden,Ataşehir KAS-DER Şube Başkanı Şerafettin AY,Esenler KAS-DER Şube Başkanı Ferhat Akkaya da söz alarak Çanakkale’de yaşadıkları sıkıntılarını dile getirdiler.

 

Ümraniye KAS-DER Şube Başkanı Yunus Kökden ev sahibi olması hasebiyle yaptığı açılış konuşmasında “Geçtiğimiz hafta Beşiktaş Belediyesi tarafından organize edilen KAS-DER Şubelerinin davetli olduğu Çanakkale Gezisi organizasyonunda Ümraniye KAS-DER şube üyelerimiz ve köy dernek üyelerimizin gezi için tahsis edilen araçlarında yaşanan sıkıntılar sebebiyle geziye katılamayarak mağdur olmuşlardır. Üyelerimiz ve hemşerilerimizin yaşadıkları mağduriyetinden doğan olumsuz eleştirileri bizzat muhataplarından dinlemek için değerli ve duyarlı Beşiktaş Belediye Başkanımıza yaşanan sıkıntıları bizzat yaşayanların kendilerinden dinlemek amacıyla toplandık. Bir aksilik ve şansızlık yaşandı üzgünüz bundan böyle bu tip büyük organizasyonlarda daha dikkatli ve temkinli olacaklarını belirterek istenmeyerek yaşanan aksiliklerle hemşerilerimizin mağduriyet yaşamalarından dolayı tekrar üzüntümü belirtiyor, davetimize icabet eden Beşiktaş Belediye Başkanımıza,Kas-Der Genel Başkanımız, Şube Başkanlarımız, Köy derneklerimize üyelerimize siz değerli davetlilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüşte konuşmasında “Beşiktaş Belediye Başkanımızı Ümraniye derneğimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, Şehitlerimizi anma ve yad etme gezisi güzel bir organizasyon olarak birlikte gerçekleştirmek istediklerini otobüslerin tahsisinde yaşanan istenmeyen olumsuzluklar ise bu güzel etkinliğimizin önüne geçerek olumsuz bir gölge düşürmüştür. Başkanımız sorumlular hakkında gerekeni yaptığını ve yapacağını biliyoruz, bu gecede bizzat derneğimize ziyarete gelerek bu olaydan duyduğu üzüntüyü ifade etmek, mağdur olan dernek üyelerimiz ve hemşerilerimizle sohbet etmeye gelmiş ve kendilerini dinlemek istemiştir toplantımıza bizzat katılan başkanımızın bu zarif ve naif davranışından dolayı da şahsım ve tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Cumhuriyet Halk partisi içinde yaptığı farklı siyaseti, söylem ve eylemleri ile Kastamonuluların gönlünde taht kuran Av.Murat Hazinedar, Kastamonuluları kendi evlerinde ziyaret ederek gönüllerin deki yerini hak etmiş olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

Beşiktaş Belediye Başkanının üzgün olduğu gözlenen toplantıda yaptığı konuşmasında “yaşanan sıkıntının telafisinin hiçbir şeyle karşılığının olmadığını biliyorum bu konuda mağduriyet yaşayan tüm Kastamonulu hemşerilerimizden özür diliyorum” dedi.

 

Bu konuda sorumlular hakkında işlem başlattığını fakat önemli olan bu hatadaki art niyetli kişilerin bu organizasyonun olumsuz geçmesi için yaptıkları girişim ise olayın yaşanmasından daha vahim bir gelişmedir.” Her şerde bir hayır” vardır, diyerek sözlerini sürdüren Belediye Başkanı Murat Hazinedar konuşmasında Bu olayın telafisi bu akşamki gördüğüm birliktelikle ancak telafi edilebileceğini düşünüyorum, bu geceki birliktelik ve gelecekteki yapılabilecek daha geniş katılımlı organizasyonlarla STK’nın gerçek gücünü göstermekten geçmektedir.

 

Bunun içindir ki; “gelecek günlerde yapacağımız etkinliklerde birlikte hareket etme, tek yumruk olma hadisesindeki Kastamonu’nun duyarlılığını bilmekteyim. Bu konuda Beşiktaş Belediyesi olarak şahsım ve Beşiktaş Belediyesi olarak elimizden gelen ne ise yapmaya hazırız” dedi.

 

KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık’ın önerisini fevkalade güzel ve yerinde bulan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar Büyük Kastamonu piknik sözü, istediğiniz yerde gezi sözü, Vadofon arenada 50.bin Kastamonulu ile buluşma ve konser tüm etkinliklerin sponsorluk sözünü verdi.

 

Buradan elde edilecek gelirle KAS-DER’in Genel merkezinin Beşiktaş’ta uygun bir yerde yapılması noktasında elinden gelen tüm gayret ve yardım ve çabayı göstereceğim sözü ise uzun süre alkışlandı.

 

Yapılacak organizasyonda tekrar böyle bir aksaklık yaşanmaması içinde KAS-DER ve Beşiktaş belediyesi görevlilerinin bizzat komitede birlikte yer alarak aksaklık yaşanmaması önerisinde bulundu.

 

Konuşmaların ardından karşılıklı soru cevap şeklinde geçen sohbet toplantısı esnasında İstanbul’un 39 ilçesinde hiçbir belediyede Kastamonulu Belediye Başkanı olmaması sitemine değinen Kastamonulular konuşmalarında tek tesellimiz Beşiktaş Belediyesi zabıta Müdürü ve KAS-DER genel Başkan yardımcımızın başarılı koordinasyonları ve çalışmaları ile Kastamonululara hizmet götürülmesi gayret ve çabalarından dolayı Selçuk Bartınlıya teşekkür eden Kastamonulular Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı’yı Beşiktaş Belediyesi Başkan yardımcılığı görevi ile taltif edilmesi konusunda başkan hazinedara dostane öneri ve istekte bulundular.

 

Toplantının sonunda KAS-DER Ümraniye Şube Başkanı Yunus Kökden toplantıya katılımlarından dolayı Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar’a, KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş’te,KAS-DER Genel Başkan yardımcısı ve Beşiktaş Belediyesi Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlıya Kahve fincan takım setini toplantının anısına armağan ettiler.

A.KADİR AKIN

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEŞİKTAŞ, BELEDİYE, BAŞKANI, MURAT, , HAZİNEDAR’DAN, BÜYÜK, JEST., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı