Haber Detayı
12 Kasım 2017 - Pazar 18:34
 
Bozkurtlular Bozkurt’lu Üniversite öğrencileri için bir araya geldiler
Bozkurtlular Bozkurt’lu Üniversite öğrencileri için bir araya geldiler
EĞİTİM Haberi
Bozkurtlular  Bozkurt’lu Üniversite öğrencileri için bir araya geldiler

 

BOZKURTLULAR DERNEK BAŞKANI MUSTAFA DİKMEN:
 
“ BİZ BİRLİKTE VARIZ “
 
Bozkurtlu Dayanışma Derneği, Bozkurtlu dernekler Birliğince  üniversite öğrencilerine burs teminİ amaçlı düzenlenen kahvaltı programı  Piyale paşadaki Double TREE By Hilton oteli kahvaltı salonunda yapıldı.
Kahvaltı programına Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş,Eski MHP Milletvekili Ümit Şafak,Bozkurt MYO yaptırma ve yaşatma dernek Başkanı  İş adamı Hasan Kuz,Ankara Bozkurtlular Dernek Başkanı,Bozkurt köy dernek Başkanları,yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda iş adamı katıldı.
Dernekçilik faaliyetlerinde profesyonel derneklere  taş çıkartan bir organizasyonla yaptıkları faaliyetler Genç  Dernek Başkanı Mustafa Dikmen ve yönetimin kurulunun  göreve geldiğinden itibaren yapılan çalışmaları içeren sine vizyon gösterisi ilgiyle izledi.
Bozkurt Köyleri dernekler Birliği ve Bozkurtlular dernek Başkanı Mustafa Dikmen Kahvaltı programına  yoğun ilgi ve alakadan dolayı şahsım ve ekibim adına teşekkür ederim diyerek açılış konuşması yaptı.  Burslar Üniversiteli öğrencilerimizin hesaplarına otomatikman aktarılmaktadır  hiçbir öğrenciyi de tanımayız Bozkurtlu ve üniversite öğrencisi olması bizim için  yeterli diyerek geçtiğimiz yıl 60 adet verdiğimiz burs sayısını sizlerin katkısı ile yüzde yüz artırarak 120 öğrenciye çıkartacağız diyerek  konuşmasına son verdi.
Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş’de  yaptıgı konuşmasında dernek başkanlığı yaptığı yıllarda   bursların temini konusunda yaşadıkları olumsuz anları ve hatıralarını anlatarak özelikle tekrarının  yaşanmaması için yaptığı mesaj etkili oldu. Burs olayının anlamlı olduğunu değinen başkan   Ekeş  biz sadece zengin iş adamlarımıza zekatlarını vermelerine  vesile oluyoruz diyerek  söz veren iş adamlarımızın sözlerini  zamanında yerine getirmelerini ricada bulunarak mikrofondan yaptığı esprili  doğaçlama sitemleriyle beklenen sayıya ulaşmasında önemli katkılar sundu. Başkan Ekeş tüm konuklara teşekkür ederek  “ Biz birlikte varız,iyi ki varsınız diyerek herkese teşekkür” etti.
Konuşmasında  ayrıca Bozkurt nüfusunun artmasını   istenilen ve beklenilen hizmetlerin daha hızlı gelmesinde önemli etkisi olan nüfus artışı içinde özelikle emekliler başta olmak üzere hemşerilerimizin aralık ayına kadar  birinci ikametgah adreslerini  bozkurtta aldırmaları konusunda  özel ricada bulundu.
Bozkurtlu İmam hatip  Naim Hoca tarafından okuduğu  kuran tilavetinin  ardından  yapılacak  burslardan doğacak  hayırların  ve sevabın önemi hakkında kısa konuşma yaptı.
 Kahvaltı programına katılan Eski MHP Milletvekili Ümit  Şafak konuşmasında “Geleceğin teminatı üniversiteli gençlere maddi  katkı sunan herkese ve  katılımcı hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.
Dernek Başkanı kahvaltı programına yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.” kahvaltı programımız maksadına ulaştı herkes  imkanı ölçüsünde yüreklerini ortaya  koydular   destek ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
EN AMLAMLI BURS  80 YAŞINDAKİ BOZKURT KARDEŞLERDEN GELDİ.
Bozkurt’lu üniversite öğrencilerine burs katkısı sağlamak amacıyla düzenlen kahvaltı programın da  en anlamlı burs bağışı Bozkurtlu  kardeşlerden geldi.
Kahvaltı programına oğlu, kızları ve torunları ile  katılan Emine Bozkurt(87), Safiye Bozkurt(89) kardeşlerin 1’er (1000.tl) burs sözü kahvaltı programına damga vurdu.Duygu dolu anların yaşandığı anonsta  bozkurt kardeşler uzun süre ayakta  alkışlandı.
Eşinden kalan emekli  maaşından burs sözü veren 87 yaşındaki Emine Bozkurt” Biz  maddi imkan bulup  zamanında okuyamadık şimdiki gençler okusun bizde ablamla birlikte emekli  bir er maaşımızı severek  bağışlayarak bozkurtlu’ lu üniversiteli yavrularımıza katkı vermek istedik diyerek burs etkinliğine katkı vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade” etti.
Burs rekortmenliğini elinde bulunduran Bozkurt’un sempatik iş adamlarından MYO yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Hasan Kuz’un her yıl 6 kişilik burs  sayısı adedi bu yılda kimse kaptırmamış ve rekortmenlik kendinde kalmış oldu.
FOTOGRAFLAR(A.KADİR AKIN)
1- Bozkurt Dernekler Birliği  ve Bozkurtlular dayanışma dernek Başkanı Mustafa Dikmen açılış konuşması yaparken.
2- Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş isim ism anos ederek sayının artmasında büyük katkı sağladı.
3- Burs kahvaltısına en anlamlı bağiş yapan 89 -87 yaşındaki Emine veSafiye Bozkurt’a Başkan Mustafa Dikmen ellerini öperek teşekkür etti.
4- 4- Kahvaltıya katılan konukların salondan genel görüntüsü.
 
 
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Bozkurtlular, , Bozkurt’lu, Üniversite, öğrencileri, için, bir, araya, geldiler,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bozkurtlular  Bozkurt’lu Üniversite öğrencileri için bir araya geldiler
Bozkurtlular  Bozkurt’lu Üniversite öğrencileri için bir araya geldiler
Yorumlar
Haber Yazılımı