Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 14:31 Bu haber 610 kez okundu
 
BU BİR BAŞYAZIDIR!! KASTAMONU GENELİNDEKİ ÖĞRETMENLER ÖDÜL ALMAYA NEDEN LAYIK GÖRÜLMÜYOR
SAYILARI 4300’Ü BULAN ÖĞRETMEN’DEN BAŞARILI OLANI HİÇ Mİ YOK?
GÜNDEM Haberi
BU BİR BAŞYAZIDIR!!  KASTAMONU GENELİNDEKİ ÖĞRETMENLER ÖDÜL ALMAYA NEDEN LAYIK GÖRÜLMÜYOR

 

SAYILARI 4300’Ü BULAN ÖĞRETMEN’DEN BAŞARILI OLANI HİÇ Mİ YOK?

 

Kastamonu’nun İli ve ilçesi için TEK BİR ÖĞRETMEN İSMİ’ne bile rastlanmayan TEBLİĞLER Dergisindeki bu durum ne yazıkki ÖĞRETMENLİK mesleğini(A)dan(Z)ye kadar KUSURSUZ İcraa edenleri mutlaka üzecektir.
Milli Eğitim Bakanlığı NİSAN ayı Tebliğler degisinde 81 İl’de başarılı Öğretmenlerin listesi yayınlanırken aralarında KASTAMONU’nun olmaması ÇOK CAN YAKICI olarak NİTELENDİRİLDİ
Bu durum ister istemez ÖĞRETMENLİK Mesleği gibi kutsal bir görevi yapan TÜM ÖĞRETMENLERDE Hayal kırıklığı yarattı dersek ne buyrulur.


2 Yıl Şehmus GÜNAYDIN,ardından,VALİ VEKİLLİĞİ ve 7 Ay Mesut YILDIRIM tarafından yürütülen MÜLKİ AMİRLİK’ler zamanında BAŞARILI ÖĞRETMENLERİN teklifi herhalükarda BAKANLIĞA teklif edilebilirdi NEDEN EDİLMEDİ ACABA merak konusu doğrusu dersek’te yalan olmasa gerek.


Öte yandan YÜKSEK ÖĞRENİM Öğrencileri için geçtiğimiz günlerde açılan BİRİNCİ AŞAMA ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SINAVLARI açıklanmasına yani belli olmasına rağmen MİLLİ EĞİTİM’den bu konuda en ufak bir açıklama dahi yapılmamış olması DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR.


Milyonlarca öğrencinin geleceğinin belirleyen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), ÖSYM, geçtiğimiz haftalarda saat 17:15 itibari ile resmi internet sitesinden duyuruldu. Üniversite bölüm tercihini YGS puanıyla yapacak öğrenciler için maraton tamamlandı, LYS puanı ile tercih yapacak öğrenciler için maraton devam ediyor. Şimdi LYS puanı ile tercih yapmayı düşünen öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında sıralamaların nerelere çekilebileceği gelmekte ve İl sıralamasının ne olduğunda.
Herkesce’de malüm oduğu üzere Üniversite giriş sınavları bir anlamda eğitim sistemimizin aynası.
Eğitimin geneline yönelik çok önemli ipuçları veriyor. Ama çok daha önemli olanı, kentlerin eğitime bakış açıları, ihmal edilmişlikleri ve yaşadıkları felaketlerin yarattığı yıkımları göz önüne sermesi.


Örneğin KASTAMONU dahil bazı iller var ki hala olması gereken yerde değiller.
Oysa bu yıl patlama yapılacağı iddia ediliyordu…!
Herkesin şapkasını önüne koyup bir kez daha düşünmesi açısından illerin başarı sıralamasını, tek tek sizlerle paylaşmak isterdik ama açıklama olmaması düşündürücü.
Şimdi buradan birilerine yani Siyasetçilere, valilere, sivil toplum örgütlerine, mezunlara sesleniyorum, gelin kentinize sahip çıkın diyoruz.


Okul idarecileri, öğretmenler ve milli eğitim yöneticilerini hiç söylemiyoruz, çünkü çalışan çalışıyor ama onlarada bir BAŞARI ÖDÜLÜNE layık görmüyorlar.
Birileri ise Göreve nasıl paraşütle geldilerse, o şekilde devam ediyorlar.
Kentte eğitim yerlerde sürünüyor, bu kimin umurunda ki..! Arkası güçlü olsun yeter..!
Kime ne yararları dokunuyorsa…!
Bu günlük bu kadar HAKSIZMIYIZ?

Kaynak: (İNAJANS) - İNAJANS Editör:
Etiketler: BU, BİR, BAŞYAZIDIR!!, , KASTAMONU, GENELİNDEKİ, ÖĞRETMENLER, ÖDÜL, ALMAYA, NEDEN, LAYIK, GÖRÜLMÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı