Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 01:45 Bu haber 1526 kez okundu
 
Bu Çocuklar Ya Bizim Çocuklarımız Olsaydı!
Kastamonu'da madde bağımlısı çocukların hali içler acısı
ASAYİŞ Haberi
Bu Çocuklar Ya Bizim Çocuklarımız Olsaydı!

 

Kastamonu genelinde madde bağımlısı çocuk sayısı giderek artmakta. Kastamonu'da madde ile tanışma yaşı orta okul 1. sınıf düzeyine kadar indi.

Madde bağımlısı olan ve sonra Kastamonu Gençlik Derneği ve kendi çabaları ile kurtulmuş olan bazı gençlerden aldığımız bilgilere göre, madde ile tanışma yaşı orta okul düzeyine kadar inmiş bulunmakta.

 

Sivil manada birkaç gönüllünün bu çocuklarla ilgilenmesi ile uyuşturucu ile mücadele edilemeyeceğini söyleyen dernek yöneticisi Abdullah Karamehmet, "Bu çocuklar ile 1 gün değil, 365 gün ilgilenilmesi gerekmekte. Bu çocuklar için bir sosyal alan, bir tedavi merkezi ve bir topluma kazandırma için psikolog ve toplum yararına çalışa bilecek gönüllü ekipler olmalı, aksi halde çok geç olacak" diyor.

 

Bir başka vatandaşımız ise; "Şayet bu duruma yetkililer el koyup şimdi bir çözüm üretilmezse, yarın Allah korusun hepimizin evladı bu batağa düşebilir. Bataklık şimdi kurutulmazsa hepimizi içine çekebilir" dedi. 

 

Biz ise Kastamonu'ya ve Kastamonu halkına olan sözümüzü ve görevimizi eksiksiz bir şekilde yerine getirerek bu işin her zaman takipçisi olacağımızı bildirmek isteriz.

 

(Haber Merkezi)

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: Bu, Çocuklar, Ya, Bizim, Çocuklarımız, Olsaydı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı