Haber Detayı
24 Mart 2017 - Cuma 23:47 Bu haber 493 kez okundu
 
Çankırı'daki cam seyir terasının çevre ve peyzaj düzenlemesi tamamlandı
Çankırı'daki cam seyir terasının çevre ve peyzaj düzenlemesi tamamlandı
ÇANKIRI Haberi
Çankırı'daki cam seyir terasının çevre ve peyzaj düzenlemesi tamamlandı

 

 

Çankırı Belediyesi tarafından Çankırı Kalesi’nin en uç noktasına yapılan Türkiye’nin en büyük cam seyir terasının çevre ve peyzaj düzenleme çalışmalarını tamamladı. Farklı bitkilerin kullanıldığı çalışmalarda cam seyir terasın çevresi estetik bir görünüme kavuştu. 
Şehre hâkim manzarası ve büyüklüğü ile benzerlerinden farklılık gösteren cam seyir terasının yapımının tamamlanmasının ardından temizlik ve peyzaj düzenlemeleri de gerçekleştirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, toprak dolgu ve tesviye çalışmalarının ardından alanda bitkilendirme ve çiçeklendirme çalışmaları yaptı. Çalışmalar kapsamında yeşil ve gold taflan, berberis çeşitleri, bodur ateş dikeni, mavi çim, top şimşir, piramit mazı, spiral leylandi ile beş farklı renkte mevsimlik menekşeler dikildi. Yeni korkuluk montajı da ekiplerce gerçekleştirildi.
İhtiyaç duyulan noktalarda yapılan yapısal tamiratlar ve iyileştirme çalışmaları ile Çankırı Kalesi, bahar dönemi için ziyaretçilerine hazır hale getirildi. Cam seyir terasın da açılması ile birlikte çekiciliği daha da artacak olan Kale’nin ziyaretçi oranının artması bekleniyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Çankırı'daki, cam, seyir, terasının, çevre, ve, peyzaj, düzenlemesi, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı