301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 08:31
 
CHP aday adaylarını tanıttı
CHP aday adaylarını tanıttı
GÜNDEM Haberi
CHP aday adaylarını tanıttı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24 Haziran seçimleri öncesi milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan 8 isim tanıtım toplantısı düzenlendi.
Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, milletvekili aday adayları Ayşenur Özden, Ayşegül Soylu Muslu, Devrim Ezgi Özalp, Hasan Baltacı, Hasan Şen, Sibel Karakaş ve Yılmaz Karakoç’un yanı sıra İYİ Parti ve Saadet Partisi yetkilileri ve çok sayıda partili katıldı. CHP Milletvekili Aday Adayı Uğur Yılmaz il dışında olduğundan toplantıya katılamadı.


“BU SALONUN KALABALIĞI BU İŞİN TAMAM OLDUĞUNUN HABERCİSİDİR”


Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Bu salonun coşkusu bu salonun kalabalığı bu işin tamam olduğunun habercisidir. Geleceğimiz için emek verenlere ter dökenlere selam olsun. Bu kalabalık Kastamonu’muz gelişsin, çocuklarımızın kadınlarımızın hepimizin umudu büyüsün, ekmeğimiz büyüsün, ekmeğimiz gibi adalette büyüsün diyenlerin kalabalığıdır. Bu kalabalık ben ülkemin yarını için üzerime düşenden fazlasını yapacağım, gecemi gündüzüme katıp insanlarımız ile kucaklaşacağım. Diyenlerin kalabalığıdır. Bu kalabalık ayrışmadan sıkıldık, yalandan, öfkeden, kibirden, işimize ekmeğimize göz koyanlardan sıkıldık diyenlerin kalabalığıdır. Bize, hepimize huzur lazım, güçlü Kastamonu lazım, büyüyen Kastamonu lazım diyenlerin kalabalığıdır, Yolumuz açık olsun. Hepiniz takip ediyorsunuz Cumhurbaşkanı adayımız ülkemizin umudu, birleştirici gücü, gençlerimizin Muharrem Abisi Sayın Muharrem İnce yollara düştü. Yollara düştüğü günden bu yana Kastamonu’muzun umudu büyüdü, ülkemizin umudu büyüdü bu umuda emek vereceğiz. Bu umudu bu ülkeye Cumhurbaşkanı yapacağız. Öyleyse Sayın Cumhurbaşkanımın Kastamonu’muz ile kucaklaşacağı günü o meydanı bayram yerine çevirmeye hazırmışız. Parti emekçisi arkadaşlarım değerli konuklar az sonra arkadaşlarım değinecektir Kastamonu’muzun sorunları büyük bu nedenle bu toplantı aday adayı tanıtım toplantısından öte anlamlar taşımaktadır. 8 aday adayı arkadaşımız var her biri bu şehrin sorunlarım biliyorlar. Bu şehrin ihtiyaçlarım biliyorlar. Bu şehri Kastamonu’muzu büyütecek birikime heyecana sahipler. Çünkü onlar çağdaş uygarlığı hedef edinmiş, yurttaşların geleceği için çözümler üreten partinin. Mustafa Kemalin partisinin Cumhuriyet Halk partisinin adayları… Onlar Saraya yakın olanlar değil onlar sarayın sesi değil, onlar sizin evlerinizden, ablanız, abiniz, kardeşiniz, komşunuz, iş arkadaşınız, köylünüz onlar sizin sesiniz Kastamonu’nun sesi, hepsine başarılar diliyorum. Hal böyle ise bu ülkeyi yeniden ve hep birlikte kuracak isek Atatürk’ün partisinin tüm üyelerine düşen görev her biri bir ilçe başkanı, il başkanı milletvekili adayı gibi gayretle çalışmalı, talimat beklemeksizin yarını inşa edecek coşkuya katkı sunmalıdır. Hepimize düşen görev toplumu ayrıştıran, bölen bir dile bir anlayışa karşı birleştiren kucaklayan bir anlayışla çalışmaktır. Öfkeye karşı, mütevaziliği, nefrete karşı sevgiyi biriktirecek güce sahibiz. Bu ülkeyi yeniden kuracak, adaleti herkesin kılacak demokrasiyi yeniden tesis edecek kararlılığa sahibiz. Bu duygularla hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yolumuz açık olsun” dedi.


“KASTAMONU’YU SANAT ŞEHRİ YAPMAK İSTİYORUM”


Hikmet Erbilgin’in konuşmasının ardından milletvekili aday adayları birer konuşma gerçekleştirdi. İlk olarak kürsüye çıkan CHP Milletvekili Aday Adayı Ayşenur Özden; “Kadınlarla ilgili projelerim var. Kastamonu’da göçü engelleyecek projelerim var. Tarımla, hayvancılıkla, istihdamla ilgili projelerim var. Bu projeleri CHP’nin projeleri olarak hayata geçirmeye çalışacağız. Kastamonu’yu sanat şehri yapmak istiyorum” diyerek hedeflerini anlattı.


“GENÇ KARDEŞLERİMİZİN HAYALİ NEYSE BİZİM HAYALİMİZ O”


Eski CHP İl Başkanı ve CHP Milletvekili Aday Adayı Hasan Baltacı ise; “Kastamonu’da farklı bir heyecan olduğunu görüyoruz. Genç kardeşlerimizin hayali neyse bizim hayalimiz o. Siz ne istiyorsunuz ben Ankara’da onu isteyeceğim. Memleket adalet istiyor. Milletin isteklerine tırı vırı diyen milletvekilli istemiyor. Bu kardeşiniz Kastamonu’nun hakkını alacaktır. En çok kutuplaşmayı bitirmek istiyoruz” diye konuştu.


“CUMHURİYETİN GENÇLERİ ATA’SININ EMANETİNİN FARKINDADIR”


Kendini tanıtarak sözlerine başlayan CHP Milletvekili Aday Adayı Devrim Ezgi Özalp;” Cumhuriyetin gençleri Ata’sının emanetinin farkındadır. Örnek alınan bir Türkiye özlemim var. Ülkemizde olanın bitenin farkındayız. Bizler sorunların farkındayız. Sorunlara çözüm üretecek bilgi ve birikime sahibiz” diyerek Kastamonu için yapabileceği çalışmalar hakkında bilgi verdi.


“TÜRKİYE İÇİN HİZMETE HAZIRIZ”


Kadın eğitildiğinde çok başarıl olacağını vurgulayan CHP Milletvekili Aday Adayı Ayşegül Soylu Muslu; “Bir kadın dünyayı değiştirebilir. Benim referansım öğrencilerimdir. Kastamonu için, Türkiye için hizmete hazırız. CHP bu ülkenin temeli, CHP’liler bu ülkenin neferlerdir” dedi.


“ARTIK TAMAM DİYORUM”


Cumhuriyet sayesinde birçok kazanımlar elde edildiğini söyleyen CHP Milletvekili Sibel Karakaş; “AK Parti döneminde Cumhuriyet sayesinde elde ettiğimiz kazanımları bir bir kaybetmeye başladık. Kastamonu’yu hak ettiği yere getirmek için, adalet için, özgürlük için yola çıktık. Artık tamam diyorum. Kastamonu ve Türkiye için çalışmaya hazırım” ifadelerini kullandı.


“BU DAVAYA İNANIYORUM”


Diğer bir CHP Milletvekili Aday Adayı Hasan Şen ise; KASDERFED Başkanı olarak yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Son seçimlerde CHP’den Milletvekili adayı olan, CHP Milletvekili Aday Adayı Yılmaz Karakoç ise; “Bu davaya inanıyorum. Kastamonu’ya inanıyorum. Bu saltanatı yıkana kadar devam edeceğim. Mutlaka 2 vekil çıkaracağız. Buna inanıyorum” dedi.

 

Kaynak: Kastamonu Gündem

 
Kaynak: Editör: İrfan Salcı
Etiketler: CHP, aday, adaylarını, tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı