Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 13:18
 
CHP Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy:
Cumhuriyet Halk Partisi Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy, gerçekleştirilen birlik gecesinde değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
CHP Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy:

Cumhuriyet Halk Partisi Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy, gerçekleştirilen birlik gecesinde değerlendirmelerde bulundu.

 

Cide Belediyesi Tuğtepesi Sosyal Tesislerinde CHP Cide İlçe Teşkilatının düzenlediği ve İstanbul Milletvekili Gülay Yedekekçi'nin de katıldığı gecede konuşan, ilçe başkanı Tanıl Gürsoy şu sözlere yer verdi: 

"Çok kıymetli parlamenterim, il yönetim kurulu üyelerim, değerli ilçe başkanı arkadaşlarım, belediye meclis üyelerim, iyi partinin kıymetli ilçe başkanı ve yöneticileri, saygı değer muhtarlarımız, canımız her şeyimiz kadın ve gençlik kollarının değerli üyeleri ve Cide’mizin değerli basını;

Partimizin cefakâr, vefakâr değerli üyeleri, kıymetli misafirlerimiz dayanışma gecesine katılımınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Hepimizin bildiği gibi ülkemiz çok zor bir süreçte geçmektedir. Siyasi, toplumsal ve ekonomi konularında sorunlar büyümektedir. Devletin olmazsa olmazı olan herkese lazım olan adalet kavramı yapılan uygulamalar sonucunda büyük yara almıştır. Günübirlik siyasetle, her gün bir önceki kararını inkâr eden ve uluslararası ilişkilerde güvenirliliğini yitirmiş, ciddiye alınmayan politikaları yüzünden ikinci plana itilmiş bir Türkiye hükümetini asla hakketmiyoruz.

OHAL ve başkanlık sistemi dahil olmak üzere, yapılan bütün kanunlar, tek kişinin iradesini hâkim kılmak amacından başka bir şeye hizmet etmemektedir. Her gün davranışını değiştiren bir yöneticiye bu kadar yetki nasıl verilebilir. Dahası tamamen mevcut cumhurbaşkanı için hazırlanan bu yetkilerin, kendisinden sonra kime emanet edilebileceğini sorusuna AKP’liler dahi cevap verememektedir.

İlçemizin en önemli sorunları ulaşım, sağlık ve eğitimdir. Bu konuların hiçbirinde 16 yıldır en ufak bir gelişme olmamıştır. 50 yatak kapasiteli devraldıkları devlet hastanemiz 25 yataklı statüye düşürülmüş, mevcut konumunda dahi doktor temini sağlanmamaktadır.

Eğitim başarısı her geçen gün düşmekte, yanlış eğitim politikalarıyla özellikle ortaöğretim ve yükseköğretim kurumları kendi kaderine terkedilmektir. Rıfat Ilgaz meslek yüksekokulu, şatafatlı açılışından sonra ilgisiz kalmış, yapımında sorumluluk alanlar, sorunlarla baş başa bırakılmış, sonuçta bugünkü haline gelmiştir.

Ulaşımda son yatırımı 1998/2001 yılları arasında bitirilen Şenpazar-Kastamonu yolu ile alan Cide, bundan sonra bir arpa boyu yol alamamıştır. Bartın sınırları içinde devam eden yol, bize yapılmış bir yatırım olarak gösterilmektedir. Kurucaşile-Cide arası kısım 2011 yılında dönemin bakanı bugünün başbakanı tarafından talimatı verilmiş haritası çıkmış olmasına rağmen hala ihale aşamasına dahi girememiştir. Doğu kıyısı yol ise gündemde bile değildir.

İlçede ekonomi inşaat sektörüne tahvil edilmiş, bunun sonucu da insafsızca çarpık kentleşme ile karşı karşıya kalınmıştır. Yapılan yollar, parklar, kafeteryalar, kaybedilmiş şehir görüntüsünü geri getirmeyecektir.

Şehri yönetmek detaylı düşünüp uzun vadeli kalıcı kararlar verebilme yeteneğiyle mümkündür.

Yerelde de tutarsız politikalarını eleştirdiğimizde makul cevaplar veremeyenler bizlere hakaret, tehdit ve baskıdan geri durmamaktadır. İlçemizin sorunlarını dile getirdiğimizde bile hedef gösterilmekte, hak etmediğimiz davranışa maruz kalmaktayız.

Her şeye rağmen demokrasiye, Atatürk Cumhuriyetine, devrimlere olan bağlılığımızla, mücadeleye devam etmek en önemli görevimizdir. Bu amaç için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Ulusal bağımsızlığımızın ve geleceğimizin inşası ancak böyle mümkün olacaktır.

Bu duygu düşüncelerle sözlerime son verirken bizlerin onurlandıran kıymetli parlamenterimize tekrar hoş geldiniz diyor, bu dayanışma gecemize katılan tüm misafirlerime yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunarım."

 

www.cide.gen.tr

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: CHP, Cide, İlçe, Başkanı, Tanıl, Gürsoy:,
Yorumlar
Haber Yazılımı