Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 19:18 Bu haber 710 kez okundu
 
CHP İl Başkanı Muzaffer BIYIKLI: Ulusumuzun ve gençliğimizin bayramı kutlu olsun
CHP İl Başkanı Muzaffer BIYIKLI: Ulusumuzun ve gençliğimizin bayramı kutlu olsun
GÜNDEM Haberi
CHP İl Başkanı Muzaffer BIYIKLI: Ulusumuzun ve gençliğimizin bayramı kutlu olsun

 

19 Mayıs Vatanı ve özgürlüğü elinden alınmak istenen bir ulusun isyan ederek ayağa kalktığı gündür. Mustafa Kemal 98 yıl önce ulusal kurtuluşun ateşini yakarken, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda ilk adımı da atmış oluyordu. Emperyalist devletlerin dünyayı ele geçirmek için çıkardıkları dünya savaşı sonunda toprakları paylaşılarak yok edilmek istenen ulusumuzun kurtuluşu konusunda Mustafa Kemal’in düşüncesi açıktı: Ya istiklal, ya ölüm. Samsun’dan sonra geldiği Amasya’da yayınladığı genelgede “Milleti, içinde bulunduğu durumdan yine milletin azmi ve kararlılığı kurtaracaktır” derken ulusuna olan güvenini ve kurtuluşun ulusal mücadele ile olacağını anlatmak istiyordu.

 

            Gençlere armağan edilmiş olması nedeniyle yıllardır gençler tarafından heyecanlı ve uzun süreli hazırlıklarla ve coşkuyla kutlanan bu bayram ne yazık ki bir Ulusal bayram olmaktan çıkarılmaya çalışılmaktadır. Gençliğin bayramında gençlik gösterileri kutlama törenlerinden çıkarılıyor. Gençlik Haftası, yasak savma cinsinden etkinliklerle geçiştirilmeye çalışılıyor.

 

 Diğer ulusal bayramların kutlanılmasında olduğu gibi 19 Mayıs kutlamaları da sıradan bir günün kutlanması etkinliğine dönüştürülmek istendiğinin farkındayız. Ulusal Bayramlarımızın insanlarımıza ulusal bilinç ve birlik-bütünlük ruhu kazandırmada katkıları büyüktür. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Bayramlarımızın Ulusumuza yakışır bir şekilde ve anlamına uygun olarak kutlanması konusundaki düşüncelerimizin takipçisi olacağız.

 

            Ulusumuzun ve gençliğimizin bayramı kutlu olsun.

 

                                                                           

 

 

                                                                                                     Muzaffer Bıyıklı

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: CHP, İl, Başkanı, Muzaffer, BIYIKLI:, Ulusumuzun, ve, gençliğimizin, bayramı, kutlu, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı