Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 17:18 Bu haber 1494 kez okundu
 
CHP İl Başkanı Muzaffer BIYIKLI; 'Yeni Anayasa Ülkemiz İçin Hayırlı Olsun'
CHP İl Başkanı Muzaffer BIYIKLI; 'Yeni Anayasa Ülkemiz İçin Hayırlı Olsun'
- Haberi
CHP İl Başkanı Muzaffer BIYIKLI; 'Yeni Anayasa Ülkemiz İçin Hayırlı Olsun'

    Milletimizin onayına sunulan Anayasa değişikliği 16 Nisan günü yapılan referandumla az bir farkla olsa da seçmenimiz tarafından onaylanmıştır. Yönetim sistemimizi neredeyse tamamen değiştiren bu anayasa değişikliğinin milletin 49’unun itirazı ile kabul edilmesi toplumun büyük çoğunluğunun katılacağı ve onaylayacağı bir uzlaşma zemininden uzak olsa da yasalarımıza göre yeterlidir, geçerlidir. Geleceğimiz açısından hayırlı olmasını dileriz.

 


    Seçim Yasasının mühürsüz zarfların ve oy pusulalarının iptal edileceği yönündeki açık hükmüne karşın, oy verme günü Yüksek Seçim Kurulunun mühürsüz zarflardaki oyların da kabul edileceği yönündeki kararı hukuki dayanağı olmayan bir karardır. Yüksek Seçim Kurulu Başkanının kararın gerekçesini açıklarken kameralar karşısındaki sıkıntısı bu kararın vicdanları nasıl rahatsız ettiğini göstermektedir. Sonucu etkileyebilecek sayıdaki mühürsüz zarftaki oyun geçerli sayılması kafalarda soru işareti bırakmış, referandumun sonucunu tartışılır hale getirmiştir.

 


    Böylesine önemli bir olayı “atı alan Üsküdar’ı geçti” diyerek geçiştiremezsiniz. Gerçek bir demokratik hukuk devletinde, yapılan bir işte bir yanlış, bir hata ve bir hile sezilirse geriye dönülür ve söz konusu hata ya da yanlış düzeltilir, suçu olan varsa tespit edilir. Partimizin konu ile ilgili olarak yaptığı müracaatın Yüksek Seçim Kurulu tarafından hukuk çerçevesinde ve objektif olarak değerlendirmesini umuyor ve diliyoruz.
Değerli basınımıza ve saygıdeğer halkımıza duyururuz.

                                                                           

   Muzaffer Bıyıklı

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: CHP, İl, Başkanı, Muzaffer, BIYIKLI;, 'Yeni, Anayasa, Ülkemiz, İçin, Hayırlı, Olsun',
Yorumlar
Haber Yazılımı