Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 13:02
 
CHP’li Yedekçi Cide’de konuştu
CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi ve beraberindeki partili heyet, Cide İlçe Teşkilatının düzenlediği dayanışma gecesine katıldı.
SİYASET Haberi
CHP’li Yedekçi Cide’de konuştu

 CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi ve beraberindeki partili heyet, Cide İlçe Teşkilatının düzenlediği dayanışma gecesine katıldı.

 

Cide Belediyesi Tuğtepesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen gecede konuşan Milletvekili Gülay Yedekçi: “Bizim için, Cumhuriyet Halk Partisi için 24 Haziran belirlenen tarih delidir. 24 Haziran Türkiye Cumhuriyeti Devleti için, bu ülkenin yarınları için, bu ülkede çocukların yarınlarını güvenli yaşayabilmesi için mutlaka ama mutlaka kazanmak zorunda olduğumuz bir seçimdir. CHP olarak bizler önce Türkiye diyen bir anlayışı simgeliyoruz. Bizim altı okumuzdan biri devrimcilikse, bir diğeri devletçilik, bir diğeri milliyetçiliktir bunu asla akıllarınızdan çıkarmayın. Bu ülke bizimdir şehit kanlarıyla sulanmıştır. Ve biz şehidine sahip çıkan, vatanının her karışına sahip çıkan bu ülkeyi yürekten seven gerçek vatan severler olarak 24 Haziran’da sizin bu gece için buraya diktiğiniz altı oklu şanlı bayrağımızı hep beraber dikeceğiz. Bu şuan bulunduğumuz Tuğtepesi’nden başlamak üzere, Türkiye’nin her yerinde, gidilmek yer, girilmedik sokak, girilmedik ev, ve elini sıkmadığımız vatandaş hep birlikte bırakmayacağız” dedi.

 

TÜRKİYE ÖZGÜR OLAMAYAN ÜLKELER ARASINA ALINDI

İstanbul Milletvekili Yedekçi, ülkedeki çocuk tecavüzleri ve kadına şiddetin artmasına değinerek, Türkiye’nin özür olmayan ülkeler statüsüne düşürüldüğünü belirtti.

Yedekçi: “Bizler diyoruz ki, bu güzel ülke çocuk tecavüzleriyle anılmasın, kadına şiddetle anılmasın, Freedom House tarafından Dünyada Özgürlükler Raporu'nda,Türkiye "kısmen özgür" kategorisinden "özgür olmayan ülkeler" arasına alındı. Biz istiyoruz ki, ülkemiz özgür olmayan ülkeler arasında olmasın. Benim ülkemde, gazeteciler, akademisyenler, üniversite öğrencileri özgürce yaşayabilsin ve istedikleri okullara, isteyen herkes gidebilsin” diye konuştu.

 

ABDURRAHMANPAŞA LİSESİ

Sözlerini sürdüren Milletvekili Gülay Yedekçi, Kastamonu’da nitelikli okullar arasında gösterilmeyen Abdurrahmanpaşa Lisesine değindi.

Yedekçi: “Özellikle 100 yıllık başarılı tarihi olan ve 7000 bürokratın yetiştiği bir okulu niteliksiz okul sayıp, dün çatıkları okulu nitelikli okul saymaları Kastamonu’ya yapılan ayıplardan biridir” ifadesinde bulundu.

 

BURSA NUTKU

Cide CHP teşkilatının birlik gecesinde konuşmasını sürdüren Gülay Yedekçi ‘Bursa Nutku’ hatırlatması yaptı.

Yedekçi: “Günümüzde maalesef insanlarda korku algısı oluşturdular. Ama buradan şunu söylüyorum herkese. Bizlere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 100 yıl önce bir yol haritası bırakılmış. O yol haritasında neler yapacağımız yazılmış. Sıkıştınız mı, ne yapacağınız bilmiyor-musunuz, lütfen açın Bursa Nutkunu okuyun. Açıkça söylüyor Mustafa Kemal Atatürk. Hala anlamadınız mı, o zaman dönüp gençliğe hitabete bakın, gençliğe hitabında bize verdiği mesaj çok net değil mi, tamda bu günü anlatmıyor mu. Dış güçler ve iç güçler tarafından Türkiye’de işgal edilemeyen tek kale var,  Cumhuriyet Halk Partisi işgal edilemeyen tek kaledir ve hep sağlam kalacaktır” diye sözlerini sonlandırdı.

 

İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi ve beraberinde ki partili heyet tarafından, Gideros Koyu ve Cideli ünlü edebiyatçı merhum Rıfat Ilgaz’ın müze haline getirilen evine ziyaret gerçekleştirildi.

 

Kaynak: www.cide.gen.tr

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: CHP’li, Yedekçi, Cide’de, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı