Haber Detayı
06 Temmuz 2018 - Cuma 00:57
 
Cide’nin festivali başlıyor!
Bu yıl 23.’sü düzenlenecek ve Cide’nin öz festivali olan ’Cide Rıfat Ilgaz Sarıyazma Kültür ve Sanat Festivali’ yarın başlıyor.
- Haberi
Cide’nin festivali başlıyor!

Bu yıl 23.’sü düzenlenecek ve Cide’nin öz festivali olan ’Cide Rıfat Ilgaz Sarıyazma Kültür ve Sanat Festivali’ yarın başlıyor.

 

Cide Belediyesi ve Cideli İşadamlarının işbirliğiyle başlayacak olan festival ilk olarak (6 Temmuz Cuma saat 16:00’da) Rıfat Ilgaz’ın müzeleşen evinden Belediye Meydanına kadar gerçekleşecek olan ‘Festival Yürüyüşüyle’ start alacak.

 

Saat 16:45’de Belediye Meydanında, saygı duruşu İstiklal Marşı, çelenk sunumu ve halk oyunları gösterisiyle devam edecek.

 

Festivalin akşam programında ise Rıfat Ilgaz müzeleşen sanat evinde şiir dinletisi ve slayt gösterişi gerçekleştirilecek.

 

Akşam ise gerçekleştirilecek konser bölümünde Halk Müziği ve Anadolu Rock’un sevilen sesi Oğuz Boran sahne alacak.

 

Festivalin ikinci günü olan Cumartesi ise iki güçlü ses sahne alarak Cide’yi sallaması bekleniyor. Kastamonu’nun yetiştirdiği iki ender ses Cidelilerle buluşacak. İlk olarak Saat 21:00’de TSM sanatçısı Arzu Akça, ardından ise 22:30’da Türk Pop Müziğinin ünlü ve sevilen sesi Serdar Ortaç Cidelilerle buluşacak. Aslen Cideli olan Serdar Ortaç’ın bu Kastamonu’da ki ilk konseri olma özelliğini de taşıyor.

 

Festivalin son gününde ise, Türkiye’nin sevilen ünlü seslerinden Ferman Toprak sahnede olacak.

 

Bu yıl 23.’sü gerçekleşecek olan Cide Rıfat Ilgaz Sarıyazma Kültür Festivalinde uzun zamandır eğlence ve konser bölümleri bazı nedenlerden dolayı düzenlenmiyordu.

 

Cide Belediyesi ve Cideli İşadamlarının desteğiyle gerçekleşecek olan festivalin ana sponsorluğunu, Cideli ünlü turizmci Tamer Köseoğlu’na ait Den Den Yatçılık üstlendi. Festivale destek veren diğer İşadamları ise, Hayri Konuk, Murat Arer, Alaattin Taruz, Şenol Ak, Ahmet Dal, Erdoğan Gencer, Mehmet Görgülü, Nihat Arer ve Mehmet Ok oldu.

 

Kaynak: www.cide.gen.tr

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cide’nin, festivali, başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı