Haber Detayı
14 Mayıs 2017 - Pazar 15:25 Bu haber 2089 kez okundu
 
DEVREKANiLi ASKERiMiZE HAiN KURŞUNU
Hainler, 2 askerimizi şehit etti, 11 askerimizi yaraladı
- Haberi
DEVREKANiLi ASKERiMiZE HAiN KURŞUNU

 

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi Tendürek Dağı bölgesinde yürütülen operasyonlarda 2 askerimiz şehit olurken, 11 askerimiz de yaralandı. Çıkan çatışmada yaralanan askerler arasında ilimiz Devrekani nüfusuna kayıtlı Jandarma Komando Uzman Çavuş Kerem Mahmutçuk’un da bulunduğu öğrenildi.
Çatışma esnasında vücuduna isabet eden şarapnel parçaları ile yaralandığı bilgisine ulaşılan Kerem Mahmutçuk'un, Doğubayazıt Yaşar Er Yılmaz Devlet Hastanesi’nde ameliyattan çıktığı ve sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Öte yandan ailesinin durumu öğrenir öğrenmez Ağrı’ya hareket ettiği öğrenildi.

 

ÇELİK: DEVLETİMİZ BU İŞİ BİTİRMEKTE KARARLI

 

Ağrı’daki çatışmada vurularak yaralanan Devrekanili Kerem Mahmutçuk’a acil şifalar dileyen AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, “Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. Terörle mücadelemiz amansız bir şekilde devam ediyor. Bunların tabiri caizse inlerine gireceğiz dedik ve girdik. Şu anda devletimiz bu işi bitirmekte kararlı. Fakat böyle olumsuz hadiselerde zaman zaman yaşanıyor” şeklinde konuştu.

 

“5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ”

 

Edinilen bilgiye göre; Tendürek Dağında arama-tarama faaliyeti sürdüren güvenlik güçlerine PKK’lı teröristler tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 11 asker yaralandı. 5 PKK'lı da öldürüldü. Ağrı Valisi Musa Işın, Doğubayazıt ilçesi Tendürek Dağı bölgesinde çıkan çatışmada yaralanan askerleri hastanede ziyaret etti. Tendürek Dağı bölgesinde süren operasyonda çıkan çatışmada yaralanan askerler, Doğubayazıt Yaşar Er Yılmaz Devlet Hastanesi’ne getirildi. Yaralı askerleri hastanede ziyaret ederek durumları hakkında bilgi alan Vali Musa Işın, hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulundu. Vali Işın; “Tendürek bölgesinde bir grup teröriste yönelik yapılan operasyonlarda 1 askerimiz şehit oldu, 1 askerimiz de helikopter pervanesinin çarpması sonucu şehit düştü. 11 askerimiz yaralandı ve yaralı askerlerin durumu iyiye gidiyor. 2 askerimiz ameliyata alınmıştır. Ayrıca operasyon bölgesinde bulunan teröristlerin tümü imha edilmiştir. 5 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Bundan sonra da operasyonlarımız hız kesmeden devam edecektir” dedi.

“HEPSİNİ İMHA EDECEĞİZ”

 

Dağda bir terörist kalmayıncaya kadar operasyonların aynı hızla devam edeceğini ifade eden Işın; “Bu ülkeye ve bu aziz millete ihanet edenler, ihanetlerinin bedellerini canları ile ödeyeceklerdir. Bu konuda hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın. Devletimizin, hükümetimizin, bakanlığımızın kararlılığı devam ediyor ve devam edecektir. Biz hiçbir şekilde ülkemizde hiçbir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz ve hepsini imha edeceğiz. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza Allah’tan şifa diliyoruz. Vatanımız ve ülkemizin bütünlüğü için bedel ödememiz gerekiyorsa biz bu bedeli 80 milyon insan olarak ödemeye hazırız ve gerekirse bedel öderiz” şeklinde konuştu.
 
Açıksöz Gazetesi
Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVREKANiLi, ASKERiMiZE, HAiN, KURŞUNU,
Yorumlar
Haber Yazılımı