Haber Detayı
01 Temmuz 2017 - Cumartesi 02:32 Bu haber 3606 kez okundu
 
Eğitim ve Araştırma şansı
Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu arasında yapılacak protokolle, Kastamonu Devlet Hastanesi, eğitim ve araştırma hastanesi haline gelecek.
EKONOMİ Haberi
Eğitim ve Araştırma şansı

 
Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dr. Hasan Aydınlık, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Kastamonu Üniversitesi ile imzalanacak ‘sağlıkta afiliasyon’ protokolünün ön görüşmelerini yaptık. Yayın aşamasında olan bir yönetmeliğimiz var. Yönetmeliğimiz yayınlandığında protokolü imzalamak için tekrar Kastamonu’ya geleceğiz.” dedi.
 
İmzalanacak protokolle birlikte Kastamonu Devlet Hastanesinin eğitim ve araştırma hastanesi haline getirileceğine işaret eden Aydınlık, içerik hakkında bilgi vererek şunları söyledi:  “Hastane binasını Sağlık Bakanlığı yaptı. Eğitim kısmını üniversite üstlenecek. Sağlık hizmetleri sunumunu da birlikte yapacağız. Üniversitenin kadrosundaki doçent ve profesörlerle birlikte bizim uzmanlarımız sağlık hizmeti verecek. Türkiye genelinde bu şekilde protokol imzalanarak hizmet veren 19 hastane bulunuyor. Akademisyenlerin katılmasıyla bu hastanelerde verim daha da artıyor. Birçok insan protokol imzalanırsa tedavisini Kastamonu Devlet Hastanesinde yaptırabilecek. Hastane doktoruyla, hocasıyla daha kaliteli hale gelecek.”
 
Kaynak: İstamonu Gazete
Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, ve, Araştırma, şansı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı