Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 01:22 Bu haber 1315 kez okundu
 
Federasyon Kürespor'u Katletti
SPOR Haberi
Federasyon Kürespor'u Katletti

 


Hafta sonu oynanan Küre Belediye Bakırspor - Abana G.B. maçının berabere bitmesi sonucunda çıkan olaylar neticesinde gözlemci tutanaklarına geçen ve disiplin kuruluna sevk edilen futbolcuların cezaları belli oldu.

 

   Maçın son dakikasında Küre Spor un attığı golü iptal ederek maçı 1-1 bitiren hakeme yoğun itirazda bulunan Küre Sporlu futbolcular ve yöneticilere ceza yağdı. Küre Sporlu Bilal Uysal ve Özcan Kurt’un 5, Oğuzhan Özkan’ın ise 12 maç ile cezalandırılması Küre Sporlu yöneticiler tarafından şiddetle kınandı. Konu ile alakalı açıklamalarda bulununan Küre Spor Futbol Şube Sorumlusu Ferhat Arabacı " Haksız yere iptal edilen golümüz ile kaybettiğimiz 2 puan yetmezmiş gibi Üç futbolcumuzun birden ağır bir şekilde cezalandırılması kabul edilemez. Adı amatör ama şartları profesyonel boyuta ulaşan bu lig de, gençlere sporu ve futbolu sevdirmeyi ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak spora sevk etmek yerine disiplin kuruluna sevk ederek onları spordan soğutmak en büyük amatörlüktür.

   Kulüpler arası geçişin minimum 500 lira, boşta gezen futbolcuyu kulüp bünyesine almanın bedelinin 200 lira olduğu bu liglerde, zorluklar içerisinde Türk sporuna ve futboluna bir şekilde katkıda bulunmak için gecesini gündüzüne katan bu gençleri spordan uzaklaştırmanın hiç bir izahatı olamaz.

   Henüz 21 yaşında futbolunun baharında olan bir genci, 12 maç ile cezalandırmanın hiç bir hükmü yoktur. Yapılan haksız uygulamalar Biz Küre Spor ailesini asla yıpratamayacaktır. Yolumuza İlk günkü hırs ve azim ile devam edeceğiz. İlimizi en üst ligde profesyonel olarak temsil eden Kastamonuspor 196 kulüp yöneticilerinin akademi liglerine girme isteği, Biz amatör takımların Kastamonu sporuna ve futboluna yeni gençler yetiştirme isteğimiz bu şekilde haksız uygulama ve cezalar ile hayalden öteye gidemeyecektir. Buradan tüm amatör spor camiasına ve futbolcularıma söylemek istediğim tek şey, asla ama asla yılmayın, mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz . " dedi

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: Federasyon, Kürespor'u, Katletti,
Yorumlar
Haber Yazılımı