Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 00:39 Bu haber 414 kez okundu
 
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
TARIM-ORMAN Haberi
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU


Orman Haftasında Kastamonu Halkına Binlerce Fidan Ücretsiz Olarak Dağıtıldı
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünce Kastamonu Belediyesinin önü ile Cuma Namazı çıkışında Nasrullah Camii ve Kuzeykent Ulu Camii önünde tam 5.500 adet fidan ücretsiz olarak dağıtıldı.
Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen halka ücretsiz olarak fidan dağıtımı etkinliği vatandaşlar arasında sevince neden oldu. Halkın yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz fidan dağıtımında vatandaşlar istedikleri kadar fidanı ücretsiz alıp evlerinin yolunu tuttular.
Nasrullah Camii çıkışındaki fidan dağıtım törenine Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Koç, Ağaçlandırma Şube Müdürü Neşet Kansul ve Kastamonu İşletme Müdürü Kamuran Aydoğan, Kuzeykent Ulu Cami’ndeki fidan dağıtım törenine Gölköy Fidanlık Şefi Gülnur Pehlivan, Kastamonu Belediyesi önündeki fidan dağıtım törenine ise Kuzyaka Orman İşletme Şefi Turgay Akyüz katıldı.
Nasrullah Meydanı, Kuzeykent Ulu Camii ve Kastamonu Belediyesindeki fidan dağıtımında vatandaşlara Ceviz, Toros Sediri, Mavi Ladin, Yabani Erik, Sarıçam, ve Çit Mazı türlerinde olmak üzere toplam 5.500 adet fidan dağıtıldı.

Kaynak: (İNAJANS) - İNAJANS Editör:
Etiketler: FİDANLAR, TOPRAKLA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı