301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 19:54
 
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi; ‘Önce memleket, önce Kastamonu’ dedi
GÜNDEM Haberi
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi

 
AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin 24 Haziran seçimlerinde milletvekilliği için müracaatta bulunan 30 yaş altı 3 milletvekili aday adayı ortak paydada bir araya gelerek Kastamonu için fikirlerini ve projelerini ortaya koydu.
24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili seçimlerine yaklaşık 1 buçuk ay kala aday adaylarının heyecanlı bekleyişi sürüyor. Kastamonu Genç Girişimciler Derneği AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekilliği seçimlerinde aday adaylığı başvurusunda bulunan gençleri ortak paydada bir araya getirdi.
3 partinin genç milletvekili aday adayları birlik ve beraberlik mesajı vererek amaçlarının Kastamonu’yu en iyi şekilde temsil etmek olduğunu, kısır çekişmelerin, karşılıklı atışmaların içine girmeden her kim olursa olsun sorunların çözümü noktasında destek olunması noktasında görüş birliği oluşturdu.
 
“SİYASETTE BİR VE BERABER OLUNABİLECEĞİNİ GÖSTERİYORUZ”
 
24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimlerde sandıktan çıkacak sonucu gençlerin kullanacağı oylar ile şekilleneceğini ifade eden KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, gençlerin siyaseti artık sadece oy verme işlemi olarak görmediklerine dikkat çekti. 
Seçimlerde milyonlarca gencin oy kullanacağını belirten Zafer Küçükşabanoğlu: “Seçimde gençlerin oyları kaderi belirleyecektir. Türkiye’de nadir olan olaylardan biri yaşanıyor. Türkiye’de sert bir siyaset yaşıyoruz. Kimsenin birbirini dinlemedi ve kimsenin birbirini rahat ifade edemediği dönemdeyiz. Yapılan ile topluma örnek oluyoruz. 3 parti şu anda yan yana geldi. Siyasette bir ve beraber olunabileceğini gösteriyoruz. Kastamonu içinde örnek teşkil ettiğimizi düşünüyorum. Bu seçimde gençleri önemsemeyen hiç partinin başarılı olabileceğini düşünmüyoruz” dedi. 
 
“TÜRKİYE’DE GENÇLERİN SÖZ SAHİBİ OLMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNUYORUZ”
 
Dernek olarak her zaman tarafsız bir şekilde gençlerin yanında olduklarını, gerek Kastamonu’da gerekse Türkiye’de gençlerin söz sahibi olması gerektiğini savunduklarına işaret eden KASGEG Kastamonu Şube Başkanı Özgür Ergülenoğlu: “24 Haziran Türkiye açısından çok önemli bir tarihtir. Arkadaşlarımız genç yaşlarında memlekete hizmet etme yolunu seçtiler. Ben cesaretlerinden ötürü kendilerini tebrik ediyorum. Çıktıkları yolda başarılar diliyorum” diye konuştu. 
 
“KASTAMONU'YU MECLİS'TE EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDERLER”
 
24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi Kastamonu'da genç aday adaylarının göreve talip olmasının kendilerini mutlu ettiğine dikkat çeken KASGEG Ankara Sorumlusu Cumhur Genç: “Arkadaşlarımızın Meclis'te temsil yeteneğinin bir çok vekilden üstün, daha da başarılı olacağına canı gönülden inanıyorum. Bizler genç aday adaylarının sonuna kadar yanındayız. Bu süreçte inşallah muvaffak olurlar. Gönüllerinden geçenler gerçekleşir ve Kastamonu'yu Meclis'te en iyi şekilde temsil ederler” şeklinde konuştu.
 
“MEMLEKETE HİZMET İÇİN BU YOLA GÖVDEMİ KOYDUM”
 
AK Parti Gençlik Kolları’nda 8 yıl görev yaptığını, gençlerle yaptıkları istişareler sonucunda aday adayı olmaya karar verdiğini dile getiren AK Parti Milletvekili Aday Adayı İsmail Gürcan Gürbüz: “Referandumla birlikte seçilme yaşı 18'e indirildi. Ben de bu fırsatı değerlendirmek, siyasette bende varım demek istedim. 7 Ağustos'taki Yenikapı Ruhu'nu burada sergiliyoruz. Bende diğer aday adayı arkadaşlarım gibi memlekete hizmet için bu yola gövdemi koydum” dedi. 
 
“İSTİKBAL KAYGISI GÜTMEDEN, SAYGISIYLA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRELİM”
 
Bu yola çıkarken taşın altına gövdelerini koyduklarını vurgulayan CHP Milletvekili Aday Adayı Devrim Ezgi Özalp Çok şöyle konuştu:
 
“Omuzlarımızdaki sorumluluğun bilincindeyiz. Bu yolda bize köstek olanlar da var, destek olanlar da var. Ama bize her zaman destek olanlar köstek olanlardan fazla olduğu için geri adım atmayı düşünmedik. 25 yaşındayım ve 22 yıl boyunca Atatürk'ü yaşadım. Bugünde emeğimi ortaya koyarak yola çıktım ve bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday adayı oldum. Bugün siyaset ve politikanın olmaması gerektiği kadar gerginleştiği bir ortamda üç ayrı partinin genç aday adayları olarak burada olmamız siyasete ve politikaya örnek olmalıdır. Ben bir kadınım ve genç bir aday adayıyım. Bu mücadelede bende varım. Genç bireyler geçmişten ve gelecekten kopuk olarak yaşıyorlar ve ben bundan büyük üzüntü duyuyorum. Bu yola çıkmamın amacı gençler ve kadınlardır. Benim üzerime düşen bu ise bedel ödemeye de hazırım. Ortak paydamız olan bazı değerler var. İstikbal kaygısı gütmeden, saygısıyla mücadelemizi sürdürelim. Donanımlı, bilgili insanlarız. Önemli olan eşitlik, adalet, özgürlük ve demokrasidir. Ben istiyorum ki tüm dünya kadınlarıyla aynı safta yer alayım. 
 
“BİZLERİ TAKDİR EDENLERİN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEYECEĞİZ”
 
MHP Milletvekili Aday Adayı Şeyma Gün ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“Ne kadar ittifakta muhalifte olsak bu değerleri barındırıyor olmamız önemli diye düşünüyorum. Bu örnek tutumun yarın geleceğin biz gençlerin elinde olduğunun, bizleri takdir edenlerin başını öne eğdirmeyeceğimizin göstergesi olduğunu düşünüyorum. Ben bu yola Alparslan Türkeş'in önderliğinde giriyorum. Alpaslan Türkeş'in “Türk devletinin yenilmez zinde hayat gücü ve Türk Milletinin istikrarı ve teminatı gençliktir” sözünü hep kendime şiar edindim. Biz gençliği ne kadar ileriye götürürsek, onlar için bir şeyler yapmaya çalışırsak o kadar ayakta kalabileceğimizi, o kadar refah içinde yaşayabileceğimizi düşünüyorum.” 
 
Kazım BOLAT
Foto: KESGEG
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Genç, vekil, adayları, ortak, paydada, bir, araya, geldi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi
Genç vekil adayları ortak paydada bir araya geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı