Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 01:49 Bu haber 1066 kez okundu
 
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı.
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı.
GÜNDEM Haberi
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı.

 

1.Dönem ( Ocak – Mart ) 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 20 Nisan 2017 günü, saat 14.30‘da, Vali Vekilimiz Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
Toplantıya ayrıca Kastamonu  Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Ünal Kılınçaslan,  ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, bölge ve il müdürleri katıldı.
 
Yatırımcı kurumlardan projelerin ve yapımına başlanılan işlerin takip  edilmesini  isteyen  Vali Vekili Karadeniz; İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme  Başkanlığının yazıları gereğince. yerel yatırım kapasitesinin güçlendirilmesi projesinin tüm Türkiye’ye yayılmasının  hedeflendiğini sözlerine ekleyerek, bundan sonra İl düzeyinde oluşturulan bir komisyon  tarafından   çalışmaların yürütüleceğini, böylelikle  kurumlar hem kendi gelişimi stratejileri ele alınırken hem de kurumlararası iletişimin sağlanacağını  kaydetti..
 
Vali Vekilimiz Yaşar Karadeniz ayrıca İlimiz,  ilçe ve köylerinde yaşanan elektrik sıkıntılarının en kısa sürede çözümlenmesi için,  Enerjisa  yetkililerine talimatlarda bulundu.
 
Yapılan toplantı gündeminde, yatırımların ve sosyo ekonomik gelişmelerin izlenmesi, yatırımların yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirilmesi konuları ele alındı.
 
 
Kastamonu Valiliği / Basın 
 
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: İl, Koordinasyon, Kurulu, Toplantısı, Yapıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı