Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 14:26 Bu haber 1366 kez okundu
 
İLİM YAYMA CEMİYETİ, AKIL ve ZEKÂ OYUNLARI EĞİTİMİ DÜZENLİYOR
İLİM YAYMA CEMİYETİ, AKIL ve ZEKÂ OYUNLARI EĞİTİMİ DÜZENLİYOR
EĞİTİM Haberi
İLİM YAYMA CEMİYETİ, AKIL ve ZEKÂ OYUNLARI EĞİTİMİ DÜZENLİYOR

 

İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi yaygın eğitim çalışmalarına Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitimi ile devam ediyor. 
 
15-16 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği ile beraber organize edilecek olan program İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunda gerçekleştirilecektir. 
 
Eğitim sonunda katılımcılar Mangala dâhil olmak üzere, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel 30 Türk zekâ oyununu öğrenmiş olmakla beraber öğretici sertifikası da edinmiş olacaklardır.
 
İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şube Başkanı Fatih KÖSE yaptığı açıklamada,  
 
Bir toplumda insanlarda en çok beğenilen ve örnek alınan niteliklerden olan Uyanık olmak, Öngörü sahibi olma, Esneklik, Direnme, Sağgörü ve Bellek gelişimini destekleyen geleneksel Türk akıl ve zekâ oyunlarının öğretileceği bu eğitim çalışmasının Kastamonu’ da önemli bir fırsat olduğu ve kaçırılmaması gerektiğine değinirken kursiyerlerin eğitimin sonunda almaya hak kazanacakları  öğretici sertifikasıyla da Halk Eğitim Merkezlerinden kurs açabilme imkânına kavuşabileceklerini  belirtti. 
 
Akıl Oyunları Sertifika programına katılarak sertifika almak isteyenlerin 0544 373 72 00 numaradan Kamil AYAZ ile irtibâta geçmeleri gerekmektedir. 
 
 
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: İLİM, YAYMA, CEMİYETİ,, AKIL, ve, ZEKÂ, OYUNLARI, EĞİTİMİ, DÜZENLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı