Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 08:06 Bu haber 2141 kez okundu
 
İMAM HATİP LİSELERİNİN HALİ NE OLACAK
Gazeteci Ahmet İnanlı İmam Hatip Liseleri ile ilgili sorunları dile getirdi.
EĞİTİM Haberi
İMAM HATİP LİSELERİNİN HALİ NE OLACAK

İNANLI İmam Hatip Liselerinde yaşanan sıkıntıları, inşaat yapımını ve diğer sorun olarak ona iletilen mevzuları kaleme aldı. İnanlı şunları söyledi:

 

MİLLİ EĞİTİMİN DUYARSIZLIĞI NE ZAMAN BİTECEK Kastamonu’daki Orta Oğretim Kurumları arasında yer alan İHL Liseleri TEDAŞ arkasında eğitim öğretim faaliyetine başladı. Yeni yapılan, eğitim öğretim faaliyetine açılmasına karşın bir çok eksiği bulunan ve halen EĞİTİM YAPILMASINA RAĞMEN inşaat ile ilgili çalışmalarının sürdüğü iki okul binasında, lise düzeyinde dört farklı okula kayıtlı 1.500’ün üzerinde öğrenci buralarda eğitim görmekte.

Hal böyleiken okullar çevresinde bu kadar çok sayıda öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı ne yazıkki yok. Taşköprü-Tosya kavşağı okul alanına yakın çok olmasına karşın o yönde bağlantı yolu bulunmadığından ulaşım sıkıntısı da hat safhadadır. Halihazırda okula ulaşmak için kullanılan yol, Sunta Fabrikası Köprülü Kavşağı ve çevre yolu bağlantısına yakın bulunmakta. Öğrenciler, okul çıkışında özel halk otobüsü durağına ulaşmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi nizamiyesi civarından Alparslan Türkeş Bulvarı'nı geçmek zorunda kalmaktalar. Söz konusu bölgede yol oldukça geniş ve trafik akışı ise bir hayli hızlı. Ayrıca önümüzdeki kış döneminde okul çıkışları havanın karardığı bir zamana denk gelmekteki buda birçok sorunu ortaya koyacaktır. Bu yüzden bölgede, öğrencilerimizin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerinin sağlanması ve üzücü bir olayın yaşanmaması bakımından ÜST GEÇİT başta olmak üzere buraya kalıcı bir önlem önlem alınması şart. Aksi taktirde olası bir kazada sorumlu İL MİLLİ EĞİTİM olacaktır. DEMEDİ DEMEYİN Biz yazdık ve VEKALETEN’de olsa O KOLTUKLARINDA OTURUP Fetva VERENLER bu işe ÇOK acil bir el atmaları lazım aksi taktirde bunun altından çıkamazlar. Birilerinin ardına sığınıpta yaptıkları görevlerinin HESABINI VEREMEZLER

 

Kaynak: (İNAJANS) - İNAJANS Editör: İrfan Salcı
Etiketler: İMAM, HATİP, LİSELERİNİN, HALİ, NE, OLACAK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı