Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 16:09 Bu haber 1396 kez okundu
 
İrem’den “Bal” gibi albüm
İrem’den “Bal” gibi albüm
KÜLTÜR-SANAT Haberi
İrem’den  “Bal” gibi albüm

 

İrem’den  “Bal” gibi albüm 
Türk Halk Müziği Sanatçısı hemşerimiz İrem Bal’ın, “Memleketim Kastamonu” isimli albümü için gala gecesi düzenlenecek. Üsküdar Gençlik Merkezi büyük salonda 28 Nisan Cuma akşamı saat 20.00 ile 23.00 arası gerçekleşecek geceye katılım ücretsiz olacak.
İstanbul’da hemşerileriyle buluşacak olmaktan dolayı büyük heyecan duyduğunu ifade eden İrem Bal,  Kastamonu yöresine ait şarkıları büyük keyifle seslendirdiğini kaydetti.


Bal, ücretsiz halk konseri havasında geçecek gecede albümünün tanıtımının ve satışının yapılacağını bildirirken şunları söyledi:
“Kastamonu sadece tarihi, doğal güzellikleriyle değil, kültürü başta olmak     üzere sanatsal ve folklorik yönleriyle de zengin bir ilimiz. Bu zenginliğe dikkat çekmek amacıyla tamamı Kastamonu ve yöremize ait türkülerle bir albüm hazırladık. Hemşerilerimize teveccüh gösterip bizleri yalnız bırakmayacağı için şimdiden teşekkür ediyorum ve sevinçle hemşerilerimle buluşmayı bekliyorum.” 

  • Kimdir?
  • İrem Bal 1986 Tosya doğumludur. 2013 yılında dünya evine giren İrem Bal,  2017 yılında ilk albümünü Kastamonu yöresine ait çıkarmıştır. 10 yıl önce sahnelere adım atan İrem Bal Kastamonu ilçelerinde birçok organizasyona imza atmıştır. Tüm Kastamonu ilçelerinin isminin yer aldığı Memleketim Kastamonu adlı eserin bestecisi İrem Bal simdi albüme adını veren eseriyle tanıtım aşamasında.  

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: İrem’den, , “Bal”, gibi, albüm, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı