301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 11:40
 
İYİ Parti Milletvekili Adayı Engin’den iktidara eleştiri;
“ADALETLİ DAVRANIN. ADALET YARIN SİZE DE LAZIM OLACAK”
GÜNDEM Haberi
İYİ Parti Milletvekili Adayı Engin’den iktidara eleştiri;

 


İYİ Parti Milletvekili Adayı İlhan Engin 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimlerde hem Kastamonu’da hem de Türkiye’de iddialı olduklarını söyledi. Engin, iktidar partisinin yeni bir şeyler söylemek yerine aynı şeyleri tekrar ettiğini belirterek: “16 senedir iktidarda Marslılar varmış gibi. Demokrasi getireceğiz, enflasyonu düşüreceğiz, doları düşüreceğiz diyorlar, 16 senedir neredeydiniz. Söyleyecekleri bir şeyleri yok. İYİ Parti kimyalarını bozdu” dedi. 
İYİ Parti İl ve ilçe teşkilatları, Milletvekilleri Adayları İlhan Engin ve Mehmet Murat Aşçı ve basın mensupları ile iftar sofrasında buluştu.  İYİ Parti Milletvekili Adayı İlhan Engin, Kastamonu’nun dertleri ile dertlendiklerini, vatandaşların gönüllerine girdiklerini, 25 Haziran sabahında Türkiye’de yeni bir güneş doğacağını vurguladı.


“İYİ PARTİ KİMYALARINI BOZDU”


Kendi gündemlerinin Türkiye’nin dertleri, sıkıntıları; iktidarın derdinin ise kayıkçı kavgası olduğunu dile getiren Engin: “Mevcut iktidar kendilerinden başka bir siyasi parti iktidara gelince yapılan yatırımları yıkacaklar yalanını söylüyor. Yıkmak denilince onların akıllarına balyoz geliyor. Biz sizin zihniyetinizi yıkmaya geliyoruz. Sizin tek adamlık düşüncesini yıkmaya geliyoruz. Yoksa yapılmış bir tuğlaya balyoz vuracak kadar vicdansız, vatan haini değiliz. Türkiye’yi Moğol ordusundan beter ettiniz. Onun için yapacak hiçbir şeyiniz yok, vaat edecek hiçbir şeyiniz yok. Aynı şeyleri söylüyorsunuz, 16 senedir iktidarda Marslılar varmış gibi. Demokrasi getireceğiz, enflasyonu düşüreceğiz, doları düşüreceğiz diyorlar, 16 senedir neredeydiniz. Söyleyecekleri bir şeyleri yok. İYİ Parti kimyalarını bozdu” dedi. 


“İYİ PARTİ’Yİ MİLLET KURDU, FİNANSMANINI DA MİLLET YAPIYOR”


Siyasi iktidarın kendisinden olmayan herkesi terörist, fetöcü olmakla suçladığını dikkat çeken Engin: “Karşılarında kendi görüşlerini savunmayan herkese ya FETÖ’cü ya da PKK’lı deniliyor. Peki vatandaş bu yakıştırmalara inanıyor mu? Genel Başkanı’mıza FETÖ’cü diyorlar. Hala aynı iftirayı atıyorsunuz. Attığınız çamur bize yapışmıyor ama çamurun izleri sizin ellerinde. Asıl FETÖ’cü kendileri. Bunu da vatandaşımız artık biliyor. İYİ Parti’yi millet kurdu, finansmanını da millet yapıyor. Ben AK Parti belediyelerine vatandaşın cebinden iftar sofrası kurdurup, Ramazan ayı boyunca seçim propagandası yapmıyoruz. Kamu kurumunda çalışanlara ‘Programlara katılacaksınız’ diye dayatıp, kalabalığı o şekilde sağlamıyoruz” diye konuştu. 


“ADALETLİ DAVRANIN. ADALET YARIN SİZE DE LAZIM OLACAK”


Seçimin adil şartlarda yürütülmediğini, İYİ Parti’ye her zaman bir baskı, bir engelleme olduğunu savunan İlhan Engin: “Kastamonu Emniyet Müdürü’ne sesleniyorum. Nasrullah Köprüsü’nün karşısında bulunan afişimi kimin yırttığını bulacaksın. Cumhuriyet Meydanı’nda iktidara ait her gün iki tane otobüs duracak bir şey demeyeceksin, biz 5 dakika kendi aracımızı çeksek hemen kaldırttıracaksın. Benim otobüsümü oradan aldırılıp, iktidar partisinin otobüslerini sabaha kadar orada durduramazsın. Emniyet müdürüne söylüyorum. Adaletli davranın. Adalet yarın size de lazım. Bazılarına lazım oldu. Bu adalet size lazım olacak.  Bize kafamızı kaldırtmıyorlar. MHP İl Başkanı iken de bunu yaşadım, şimdi İYİ Parti Milletvekili adayı iken de aynı şeyleri yaşıyorum. Allah’tan reva mı bu? Siz Müslüman değil misiniz? Müslümansanız nasıl Müslümansınız? Yeter. 24 Haziran sabahı millet kararını verecek. Ama bize yaptığınız zulmü biz size yapmayacağız. Adalet size de lazım olacak” şeklinde konuştu.
AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında kurulan Cumhur İttifakı’nda çatlaklar olduğunu söyleyen İYİ Parti Milletvekili Adayı İlhan Engin,  AK Parti Milletvekili ve milletvekili adayı Murat Demir’in MHP’lilere yaptığı oy çağrısının bunun en büyüm göstergesi olduğu dile getirdi.


“KÖLELİK DÜZENİ KURACAKLARINI AÇIKÇA İFADE EDİYORLAR”


AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü’yü eleştiren İlhan Engin, Köylü’nün milletvekilliğinin memleket için tamamen bir kayıp olduğunu savundu.  Engin: “Devrekâni’ye 16 senedir, taş üstüne taş koymayan Hakkı Köylü, şimdi kavşaktan beton asfalt yaptırmaya başlamış. Demek ki Hakkı Köylü’de yerinden emin değil. Biz Kastamonuluların elinden tutacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü işletmesinde yabancı uyruklu çalıştıranlara kurs açacak. Yabancılara ustalık belgesi verecek. Onlar usta olacak. 1 sene sonra Suriyeliler sanayi de dükkân işletecek. Bizim esnafımız ne olacak? Sayın Köylü bunlara cevap versin. 70 bin sözleşmeli öğretmen, 100 binden fazla öğretmen açığı var ama atama yapılmıyor. Sayın Başbakan bütün devlet memurlarının sözleşmeli olmasını istediğini belirtiyor. Kölelik düzeni kuracaklarını açıkça ifade ediyorlar. İktidara karşı çıkanın sözleşmesi iptal olacak. AK Parti vekilleri içinde en takdir ettiğim kişidir. Hakkını teslim etmek lazım. Hakkı bey gibi zamanını okey masasında geçirmedi. Keşke Murat Demir birinci sırada olsaydı ve beraber çalışsaydık. Murat Demir’in bıraktığı, başlattığı projelere İlhan Engin olarak ben devam edeceğim” ifadelerini kullandı.


“GÜNEŞ DOĞUYOR ARTIK”


24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimlere de değinen Engin,  1 aydan beri sahada olduklarını, günde yüzlerce insanla kucaklaştıklarını belirterek: “Seçim çalışmalarımızda gördük ki ülkemizde olduğumuz gibi ilimizde de vatandaşlarımız bir değişim istiyor. Kucaklaştığımız vatandaşlarımızdan bunu çok iyi gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Belli bir oy oranına eriştik. Yaptığımız çalışmalarda bunu görüyoruz. İnşallah 24 Haziran akşamında vatandaşlarımızın takdiri ile yetkiyi aldıktan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kastamonu nasıl temsil edilir, Kastamonu’nun ve Kastamonulunun hakkı nasıl alınır herkese göstereceğiz. Kahve köşelerinde okeye dönerek Kastamonu kurtarılmıyor. Boş laflarla 16 senedir yapmadıklarını şimdi yapacaklarını açıklayınca da olmuyor. Artık milletimiz her şeyin farkında. Güneş doğuyor artık” açıklamasında bulundu.


Kazım BOLAT
 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: İYİ, Parti, Milletvekili, Adayı, Engin’den, iktidara, eleştiri;,
Yorumlar
Haber Yazılımı