Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 10:37
 
KADINLARDAN OKUMA ETKİNLİĞİ
Okuma alışkanlığında farkındalık yaratmak için düzenlediği okuma etkinliğiyle ses getiren öğretmen Ayşegül Soylu Muslu, oluşturduğu Kastamonu Kadınları grubuyla geçtiğimiz gün Kışla Parkı’nda okuma etkinliği yaptı. Bir saat boyunca süren etkinlikte kadınlar getirdikleri kitapları okudu.
YAŞAM Haberi
KADINLARDAN OKUMA ETKİNLİĞİ

 

Okuma alışkanlığında farkındalık yaratmak için düzenlediği okuma etkinliğiyle ses getiren öğretmen Ayşegül Soylu Muslu, oluşturduğu Kastamonu Kadınları grubuyla geçtiğimiz gün Kışla Parkı’nda okuma etkinliği yaptı. Bir saat boyunca süren etkinlikte kadınlar getirdikleri kitapları okudu.

 

“Al Kitabını Gel Kışla’ya” sloganıyla Kışla Parkı’nda kitap okuma etkinliği düzenleyen öğretmen Ayşegül Soylu Muslu, tüm öğretmenler gibi kendisinin de okumaya çok önem verdiğinin altını çizdi. Sosyal medya üzerinden paylaşılan ve çığ gibi büyüyen etkinliğin süreceğini ifade eden Muslu, amaçlarının 7’den 70’e herkese örnek olarak okuma alışkanlığını çoğaltmak olduğunu belirtti.

 

“ÖNEMLİ OLAN SÜREKLİLİĞİ SAĞLAYABİLMEK”

 

26 yıllık öğretmen olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan Ayşegül Soylu Muslu, “Kitap okumayı çocukluğumdan beri sevdim. Öğretmen olduktan sonra kitap okumak daha anlamlı oldu. Kendi çocuklarım üzerinden başladım. Benim ve çocuklarımın okumasıyla bitmiyor. Hepimizin okuması ve bir takım konularda daha net fikirlere sahip olması gerekiyor. Kızlarımla şehrin farklı yerlerinde okuyum, daha çok motive olurlar diye düşündüm. Bunu paylaştığım arkadaşlarımda buna sıcak baktı. Herkes kendi çevresiyle paylaşınca bunu organize etmek istedik. Havalar izin verdiği sürece açık alanlarda, hem şehrimizi görelim hem de kültürel anlamda çocuklarımızda bu konuda fikir sahibi olsunlar hem de birlikte okumak çok keyifli. Önemli olan sürekliliğini sağlayabilmek.,

 

“HERKES KENDİ KİTABINI GETİRİYOR”
Bizim bu üçüncü haftamız. 5 kişi bile kalsak buna devam etmek istiyoruz. Her geçen gün sayımız artıyor. Havalar değiştiğinde bunu kapalı alanlara taşımayı düşünüyoruz. Bu bir kadın etkinliği olarak başladı. Bir kadın olarak, bir anne olarak çocuklarımıza örnek olmak, aynı zamanda kendi kişisel gelişimimize katkı sağlamak için başladık. Bir süre daha kadınlar olarak devam etmeyi düşünüyoruz. Biz kaç kişinin geleceğini, gelecek insanların profilini, hangi yaştadır, hangi görüştedir, hangi iştedir bizim için hiç önemli değil. Çoluk çocuk geliyoruz. Kucağında çocuklarla okuyanlar bile var. Yaşlı teyzelerimiz var. Bunun bizim için hiç önemi yok. Kadın olsun çocuklarıyla gelsin çok daha makbul. Ne okuduğuna da bakmıyoruz. Herkes kendi kitabını getiriyor. Yanımızda bazen yedek kitaplar getiriyoruz. Bende okumak istiyorum diyenlere o kitaplardan veriyoruz. Daha da büyümek ve güçlenmek, birlik olmanın bilinci ile çocuklarımıza şehrimize, ülkemize katkı sağlamak böylece yaşamı daha da anlamlı kılmak için buyurun aramıza diyorum” dedi.

 

Tuğçe Yerdelen-Açıksöz

 
Kaynak: Editör: İrfan Salcı
Etiketler: KADINLARDAN, OKUMA, ETKİNLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı