Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 13:19
 
KAS-DER-FED 5.Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi
KAS-DER-FED 5.Olağan Genel Kurulu 02.12.2018 tarihinde Kâğıthane Kültür Merkezinde yapıldı.
GÜNDEM Haberi
KAS-DER-FED 5.Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

 


Divan Başkanlığı Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Şeref Mobilyanın sahibi Zeki Şeref, KASKON Başkanlar kurulu Başkanı Mehmet Alver  tarafından gerçekleştirilmiş olup, yeni yönetim kurulu oluşturuldu.

Genel Kurul, KASKON Yönetim Kurulu üyesi Güler Sarıcı'nın sunumunun ardından, İstiklal Marşı ve açılış konuşmasıyla başladı. KASKON Genel Başkanı H.Selami Çelebioğlu’nun günün anlam ve belirten konuşmasının  ardından, KAS-DER-FED Onursal başkanı Hidayet Yünsel, Kâğıthane Belediye Başkanı  Fazlı Kılıç, Ak Parti İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu, KASİAD Genel sekreteri  Cemal Şenol, KAS-DER Geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gümüş, İMES OSB Kurucusu Süheyl Erboz, dilek ve temenni konuşmalarının ardından KAS-DER –FED Yeni Yönetim Kurulu olarak Fatma Kıranoğlu seçildi.
 

"2010 yılından beri KAS-DER- FED Kadın kolları başkanlığı görevini  gönüllü, severek ve keyif duyarak üstlendiği süre içerisinde, çeşitli STK’larda gönüllü hizmetler vermiş, hemşehrilerini daha da yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirten  Fatma Kıranoğlu sözlerini şöyle sürdürdü : ‘’Ülkemizde en çok göç veren illerin başında Kastamonu gelmektedir. Ancak, İstanbul’un 39 ilçeye dağılmış olması ve çok büyük metropol oluşu, bir araya gelmedeki zorluklar, bugün var olan kültürümüzün tanıtılması, benimsetilmesi ve yaşatılmasını sağlamak için 400’ün üzerinde dernek kurulmuştur. Ancak bu günkü durum ise istenen ve beklenen seviyeye gelememiştir. Bizim KAS-DER–FED olarak 44üye derneğimiz bulunmaktadır. Amacımız İstanbul’daki Kastamonulu dernekleriyle birlik ve beraberlik sağlayıp, gençlerimizi bir araya getirip onlara eğitimde ,kültürde, ticarette, sivil toplumda ve siyasette yer almalarını sağlamak, İstanbul’da ki Kastamonulu hemşerilerimizin varlığını ve gücünü ortaya çıkarmak. KAS-DER-FED olarak tüm Kastamonulu hemşehrilerimizi birlik ve beraberliğe; sabırla, sevgiyle, beklemeye devem edeceğiz. Çünkü bu Federasyon tüm Kastamonulularındır. Sözde deği lözde birlik, beraberlik sağlayabilmek dileğimle, Katılım sağlayan tüm Federasyon Başkanlarımıza, Dernek Başkanlarımıza ve siz değerli hemşerilerime teşekkür eder saygılar sunarım’’ diye konuştu. 

KAS-DER-FED 5.Olağan Genel Kurulu plaket töreni ile sona erdi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: KAS-DER-FED, 5.Olağan, Genel, Kurulu, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı