Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 14:30 Bu haber 6482 kez okundu
 
Kaşcılar Mescit Ortaokulunda Neler Oluyor?
GÜNDEM Haberi
Kaşcılar Mescit Ortaokulunda Neler Oluyor?

 

       Kastamonu'da taşımalı eğitim veren bir köy orta okulunda servis şoförünün Öğretmenleri, İdarecileri ve Okul personelini tehdit ettiği ve bu okulda görev yapması gereken eğitimcilerin ve personelin işlerini yapamadığı yönünde gelen duyumlarımızı TÜRK EĞİTİM-SEN Kastamonu Şube başkanı Nedim AFACAN hocamızdan aldığımız bilgilerle teyit ettik. Savcılığa intikal eden konu ile ilgili gerekenin yapılması bekleniyor.

 

Kastamonu Kaşcılar Köyü Mescit Ortaokulunda yaşanan önemli bir hadiseyi Kastamonu TÜRK EĞİTİM-SEN Şube Başkanı Nedim AFACAN şu şekilde dile getirdi: 

 

      "Sayın Valim , Sayın Milli Eğitim Müdürüm , Sayın Savcım , Değerli Kastamonulular;

 

Bu okulumuzun bütün öğretmenleri İdarecileri okula giderken korku içindeler. Taşımalı öğrencilere hizmet veren bu okulda taşıma yapan servis şoförlerinden birinin tehdit ve çalışanların üzerine araç sürmek suretiyle yaptığı tacizlerle Eğtim öğretimi durduracak hale geldi. Devleti adına görev yapan öğretmenler bu olaya bir çözüm bulmayan yetkililerden destek bekliyor.

 

     Önlem alınması için birinin ölmesi , sakat kalması mı gerekiyor? Bu tür olumsuz davranışlar sergileyen kuralları tanımayan insanlara görev yaptığı yeri yaşanmaz hale getiren bu kişinin arkasında siyasiler mi vardır niye korunmaktadır. Devlet aciz değildir, ancak önlem almayan yetkililer suç işlemektedirler. Takip ediyor ve çözüm bekliyoruz. Kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: Kaşcılar, Mescit, Ortaokulunda, Neler, Oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı