Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 15:01
 
Kastamonu Devlet Hastanesi Doktorları Gencin Ayağıno Kesilmekten Kurtardı
KDH Doktorları ayağı kesilmekten kurtardı
SAĞLIK Haberi
Kastamonu Devlet Hastanesi Doktorları Gencin Ayağıno Kesilmekten Kurtardı

 

Alpu köyünde geçirdiği motosiklet kaza sonrası sol bacağı parçalanan 21 yaşındaki Zafer Ünsür, Kastamonu Devlet Hastanesi uzman doktorları Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Fatih Uğur ve Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gülsen Ersoy, tarafından yapılan ilk müdahaleye sol ayağı kesilmekten kurtarıldı.

Kaza sonrası ailesi tarafından ambulansla hastaneye getirilen Zafer Ünsür’ün çekilen filmlerin de sol bacağında ileri derecede yumuşak doku kaybı ile çok parçalı kırıklar olduğunu tespit eden doktorlar Zafer Ünsür’ü hemen ameliyata aldılar. Kırılan kemikleri toparlayıp, yırtılan bacak damarları dikilip, bacağında açılan yaralar ameliyatla kapatıldı. 5 saat süren başarılı ameliyatla bacağının kesilmekten kurtaran doktorlar, ileri tetkikleri yapılmak üzere Zafer Ünsür’ü Gazi Üniversitesi’ne sevk ettiler.

“DOKTORLARIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN”

Burada yapılan muayene sonrası sağ bacaktan alınan bir damarın sol bacağına takıldığını söyleyen Ünsür Ailesi KDH doktorlarının sayesinde oğullarının ayağının kesilmekten kurtardıkları için KDH doktorlarına teşekkür ederek; “Kendi köyümüzde geçirdiği kaza sonucu oğlumuzun sol ayağı parçalandı. Hemen ambulansla hastaneye getirdik. Hastanedeki doktorlarımız seferber olarak oğlumuza ilk müdahaleyi yaparak ameliyata aldılar. Ameliyatı tam 5 saat sürdü. Ayağını kesilmekten kurtardılar. Ameliyatın ardından da Gazi Üniversitesi’ne sevk ettiler. Üniversite hocaları oğlumuzu muayene ettikten sonra durumuyla ilgili olarak bize ‘Oğlunuza Kastamonu’daki doktorlarımız çok başarılı bir ameliyat yaparak kurtarmışlar. Kastamonu doğru bir iş yaptığı için bugün oğlunuzun ayağı yerinde. Uzun bir tedavi süreci olacak’ dediler. Gazi Üniversitesi’nde oğlumuzun sağ bacağından alınan damar sol bacağına taktılar. Tedavisinin Kastamonu’da devam etmesi için de geri gönderdiler. Doktorlarımızdan Allah razı olsun” diye konuştular.

 

“PARÇALANAN BACAĞIMI ONLAR TOPARLADILAR”

 

Uzun bir tedavi sürecine hazırlanan 21 yaşındaki Zafer Ünsür de: “Başımızdan bir kaza geçti.  Fatih Hocam ve Gülsen Hocam olmasaydı benim bir ayağım belki de olmayacaktı. İlk müdahaleyle parçalanan bacağımı onlar toparladılar. Doktorlarımızın, hemşirelerimizin Kastamonu olarak kıymetini iyi bilmemiz lazım. Onlara sahip çıkmamız lazım” dedi.

Haber: Kastamonu Gündem Gazetesi

Kaynak: Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Kastamonu, Devlet, Hastanesi, Doktorları, Gencin, Ayağıno, Kesilmekten, Kurtardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı