Haber Detayı
19 Nisan 2017 - Çarşamba 00:11 Bu haber 1178 kez okundu
 
Kastamonu İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Kastamonu İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
YAŞAM Haberi
Kastamonu İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kastamonu İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplantısı 18.04.2017 tarihinde saat: 14. 00 ‘ da Vali Vekilimiz Sayın Yaşar KARADENİZ’in Başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 
Toplantıya Vali Vekilimiz Sayın Yaşar KARADENİZ, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Üçüncü, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Selim Kapancı ve diğer Kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.
 
Kastamonu Halk Sağlığı Müdürlüğü “ Uyuşturucu İçerikli” kısa film gösterimi ile başladı. Sırasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü ve Kastamonu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Eğitimi”ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında yaptıkları  sunumları ile program devam etti.
 
Uyuşturucu bağımlılığı ile  ilgili olarak,  “tehlike kapımıza gelmeden biz gereken tedbirleri almak durumundayız” diye sözlerine başlayan Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında;” Elbette polis ve jandarma elbette üzerine düşen görevi yapıyor, bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalı. Bu boyuttaki sorunun sadece kolluk kuvvetleriyle çözülemeyeceği de açıktır. Onun için tüm ilgili kurumların, tüm paydaşların bu çalışmanın içinde mutlaka ve mutlaka yer alması gerekiyor.
 
Tüm risk gruplarını tek tek belirleyip başta Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere bu çevrelerde mutlaka ve mutlaka aktif bir şekilde bu gruplara yönelik projeler geliştirilmeli ve uygulamaya geçilmeli. Gençlerimizin enerjisini daha olumlu yönlere çekecek etkinlikleri faaliyetleri içeren projeler olmalı. Özellikle eğitimle ilgili çalışmalar yapılırken, bu işin uzmanları tarafından yaptırılmasında yarar var.” ifadelerini kullandı.  
 
Toplantıda;
 
İlimizde hizmet veren kamu kurumlarının, uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında, faaliyet ve çalışmaları, 2016- 2018 Uyuşturucu ile Mücadele Yerel Eylem Planının görüşülmesi ile  kamu kurumlarının görev ve sorumlulukları hakkında, ilgili kurum  temsilcilerince  kurula bilgi verildi.
 
Yerel Eylem Planı’nın  Valilik Makamınca da onayladığı takdirde yürürlüğe girmesi ile  kitapçık şeklinde bastırılarak, ilimiz kamu kurumları ile 81 İl Valiliğine gönderilmesinin değerlendirilmesi yapıldı.
 
Kamu kurumlarının temsilcilerinin görüş ve önerileri doğrultusunda Kastamonu İlinde uyuşturucu madde kullanımında, risk gruplarının tespiti hususu  görüşüldü.   
 
Ayrıca toplantıda;  alınacak kararların rapor haline getirilerek, ilgili kurumların da  bilgilendirilmesi ile  kararların takibinin yapılması hususlarının değerlendirilmesi,  her kurumun uyuşturucu konusunda kriterlerini belirlemesi ve risk grubu olan durumların daha net bir şekilde görüşülmesi için bir sonraki toplantının 3 ay sonra yapılması kararlaştırıldı.
 
Kastamonu Valiliği / Basın

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kastamonu, İl, Uyuşturucu, Koordinasyon, Kurulu, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı