Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 00:10
 
Kastamonu Kültür Başkenti NTV'ye konuk oldu
Kastamonu Valisi ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş NTVde Dünyanın Turizmi programına katıldı.
GÜNDEM Haberi
Kastamonu Kültür Başkenti NTV'ye konuk oldu

 

NTV televizyon kanalında Dünyanın Turizmi programında Gökay Otyam'ın konuğu olan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Kültür Başkenti Kastamonu ve Berlin ITB Fuarında Kastamonu Gastronomisi konusunu anlattı.

 

Gökay Otyam'ın sorularını cevaplayan Vali Karadeniz ve Belediye Başkanı Babaş, Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak 21 Mart tarihinde resmen başlayacak olan etkinlikler takvimi hakkında bilgiler aktarırken aynı zmaanda Kastamonu hakkında turizm değerleri, kentin mutfak kültürü ve UNESCO vurgusunda bulundular.

 

Vali Karadeniz, Kastamonu'nun turizm potansyeli olarak konuk ağırlama noktasında sahip olduğu 2 bin yatak kapasitesiyle hazır olduğunu ve mevsim itibarı ile Ilgaz'ın hafta sonlarında tam doluluk yaşadığını ifade etti. Kültür Başkentliği etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet meydanında Türk Dünyası Devletlerinin kortejiyle başlayacak etkinliklerin önemine ve kente kazandıracaklarına vurgu yaptığı değerlendirmede, Kastamonu'nun turizm varlıkları bakımından da keşfedilmeyi bekleyen şelale, kanyon ve Milli Parklarını dile getirdi.

 

Belediye Başkanı Babaş ise yaptığı değerlendirmede, dünyaya Kastamonu gastronomisini aktarma fırsatının yakalandığı Berlin ITF Fuarına değinerek Kastronomi benzetmesinde bulundu. 800 çeşit damak tadına hitap eden lezzetin dünya vitrinine çıkarıldığına dikkat çeken Babaş, 10 Mart tarihinde kente gelecek UNESCO yetkilileri ile Kastamonu'nun kültürel değerleriyle yaratıcı kentler arasına girmesi noktasında hedeflerini paylaşacaklarını aktardı.

TURİZMİ PROGRAMI YAYIN VİDEOSU

 

 
 

İstamonu Gazetesi

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Kastamonu, Kültür, Başkenti, NTV'ye, konuk, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı