Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 02:33
 
Kastamonulu 13 isim İstanbul’dan aday adayı
13 isim İstanbulda belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı
SAĞLIK Haberi
Kastamonulu 13 isim İstanbul’dan aday adayı

 

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için partiler yoğun bir aday belirleme sürecine girerken, Kastamonulu 13 isim bağlı bulundukları ilçelerde aday adaylık sürecine dahil oldular.

 

AK Parti rozetiyle Kartal’da Kubilay Salihvatandaş, Beykoz’da Remzi Şen, Esenyurt’ta Murat Cebecioğlu, Çekmeköy’de Selamet Aygün, Tuzla’da Murat Demir,Ümraniye’de Ali Yazlı, Zeytinburnu’nda Özcan Doğan, Güngören’de Aydın Emek, Üsküdar’da İhsan Balta başvuruda bulundular.

 

CHP’de Bahçelievler’de Mehmet Ali Özkan, Eyüp’te Selami Çelebioğlu, Küçükçekemece’de Türkan Kebeci aday adaylığını açıklarken, Muharrem Kaşıtoğlu MHP’den Beykoz Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

 

Sürpriz isimler var

 

Öte yandan belediye başkan adaylığı süreci devam ederken, yaptıkları başvuruları kamuoyuyla paylaşmayan Kastamonu iş ve siyaset dünyasından üst düzey isimler bulunuyor. İsminin açıklanmasını istemeyenlerle birlikte İstanbul’daki Kastatamonulu belediye başkan aday adayı sayısı 20’ye yaklaşıyor.

 

Çoğunluk AK Parti’den

 

Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulunan 10 Kastamonulu ismin 7’si AK Parti’yi tercih etti. AK Partili belediye başkan aday adayları arasında ise 3 İnebolulu bulunuyor.

 

 

  • Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Kubilay Salihvatandaş Küre nüfusuna kayıtlı. Şehir plancısı Salihvatandaş aynı zamanda AK Parti Kartal Belediyesi meclis üyesi.

 

  • Ümraniye Belediye Başkan Aday Adayı Ali Yazlı, Araç nüfusuna kayıtlı. Mali müşavir olan Yazlı, aynı zamanda AK Parti Ümraniye Belediyesi meclis üyesi.

 

  • Çekmeköy Belediye Başkan Aday Adayı Selamet Aygün, Cide nüfusuna kayıtlı. Perekande sektöründe faaliyet gösteren Aygün, Çekmeköy Belediyesi Meclis Üyesi ve Çekmeköy Belediyesi Meclis 1.Başkan Vekili olarak görev yapıyor.

 

  • Tuzla Beldiye Başkan Aday Adayı Murat Demir, Cide nüfusuna kayıtlı. Sanayici olan Demir, 26. Dönemde Kastamonu Milletvekiliydi.

 

  • Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Murat Cebecioğlu, İnebolu nüfusuna kayıtlı. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Cebecioğlu, aynı zamanda Esenyurt Belediyesi meclis üyesi ve başkan eski danışmanı.

 

  • Zeytinburnu Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Doğan, Devrekani nüfusuna kayıtlı. Serbest ticaret ile uğraşan Doğan, 2004-2014 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesi meclis üyesi olarak görev aldı.

 

  • Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Remzi Şen, Taşköprü nüfusuna kayıtlı. İnşaat mühendisi Şen, Kas-Der Genel Başkanlığı görevini sürdürüyor.

 

  • Göngören Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Emek, İnebolu nüfusuna kayıtlı. Sürücü kursu sahibi ve eğitmeni olman Emek, aynı zamanda Güngören Belediyesi meclis üyesi.

 

  • Üsküdar Belediye Başkan Aday Adayı İhsan Balta, İnebolu nüfusuna kayıtlı ve emekli.

 

CHP, 2 isim üzerine yoğunlaşıyor

 

Merkez yönetim kurulu ve parti meclisinin kararı sonrası İstanbul adaylarını açıklayacak Cumhuriyet Halk Partisi’nde de Kastamonulu 2 isim üzerinde yoğunlaşılıyor. CHP Bahçelievler ilçe teşkilatında bir dönem önce başkanlık yapan Bahçelievler Belediyesi mevcut meclis üyesi Cideli hemşerimiz Mehmet Ali Özkan, Bahçelievler Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

 

Partinin 2015 yılı genel seçimlerde Kastamonu milletvekili adayı gösterdiği Kaskon Genel Başkanı İnebolulu hemşerimiz Selami Çelebioğlu da Eyüp Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda buundu. Gıda mühendisi olan Kastamonu nüfusuna kayıtlı Türkan Kebeci de Küçükçekmece Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan isimler arasında.

 

Özkan ve Çelebioğlu’nun CHP’nin üst yönetimi tarafından benimsendiği ve kesin aday olarak gösterilmesi yönünde izlenimler mevcut.

 

MHP Beykoz’da Kaşıtoğlu ön planda

 

Öte yandan AK Parti’den istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi ve Beykoz Belediyesi eski başkan yardımcısı Bozkurtlu hemşerimiz Muharrem Kaşıtoğlu’nun Beykoz Belediye Başkanlığı için MHP’den aday adaylığı başvurusunda bulunması sonrası partinin adayı olarak seçim sathına inmesi ön plana çıkıyor.

 

Kaynak: İSTAMONU

Kaynak: Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Kastamonulu, 13, isim, İstanbul’dan, aday, adayı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı