Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 14:37
 
Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı'nın Öğretmenler Günü Mesajı
Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı'nın Öğretmenler Günü Mesajı
GÜNDEM Haberi
Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı'nın Öğretmenler Günü Mesajı

 

Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Mesajında ülkemizin geleceğinin eğitime dayalı olduğunu belirten Başkan Aydınlı şunları ifade etti. 


     “Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır. İlk emri “oku” olan bir dinin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır.


        Ülkemizde saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler, ilim adamları gelmektedir. Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur.


         Bu vesile ile çocuklarımızın vatan ve millete faydalı bir şekilde yetişmesinde, geleceği için doğru kararlar vermesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyor sağlık ve başarılar diliyorum.” 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Küre, Belediye, Başkanı, Kamil, Aydınlı'nın, Öğretmenler, Günü, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı