Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 23:31
 
Maşalacı, 'Benzin, Mazot, Ot, Yem Fiyatları Artarken Karkas Et Fiyatlarının Düşmesi Maduriyeti Artırmaktadır'
Maşalacı; "Benzin, Mazot, Ot, Yem Fiyatları Artarken Karkas Et Fiyatlarının Düşmesi Maduriyeti Artırmaktadır"
GÜNDEM Haberi
Maşalacı, 'Benzin, Mazot, Ot, Yem Fiyatları Artarken Karkas Et Fiyatlarının Düşmesi Maduriyeti Artırmaktadır'

 

Kastamonu Veteriner Hekimler Odası Başkanlığına tekrar seçilen Hacı İbrahim Maşalacı yeni yönetim kurulunuda oluşturdu.

 

Maşalacı yeni yönetimini tanıtırken birde açıklama yaptı. Et fiyatlarının düşmesine değinen Maşalacı; "Çiftçimizin kullanmış olduğu tüm girdilerin ( yem, saman, ot, akaryakıt,  gübre v.b) artmasına rağmen, özellikle Karkas et fiyatlarında görülen düşüşler mağduriyeti daha da artırarak , çiftçilerimizi bitirme durumuna getirmiştir" dedi. 

 

 

Kastamonu Veteriner Hekimler Odası 2018-2020 yılları arası görev yapmak üzere yönetim kurulu görev dağılımını yaptı.

 

Yönetim kurulu başkanı: Hacı İbrahim Maşalacı olurken,

Oda genel Sekreteri : Çiğdem Tuncay

Oda genel Muhasibi: Feridun Gügük

Üye: Ahmet Alay

Üye: Süleyman Selim Dere oldu.

 

Yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında mesleki faaliyetler ve ülkedeki hayvancılığın durumu hakkında istişareler yapıldı. 

 

Toplantıda ayrıca son günlerde ülkemizdeki ekonomik dalgalanmalardan dolayı çiftçilerimizin ve tüketicinin olumsuz etkilenmesi gündeme getirilmiş olup yetkililer göreve davet edilmiştir diyen Hacı İbrahim Maşalacı açıklamasına şu sözlerle devam etti:

 

"Çiftçimizin kullanmış olduğu tüm girdilerin ( yem, saman, ot, akaryakıt,  gübre v.b)artmasına rağmen özellikle Karkas et fiyatlarında görülen düşüşler mağduriyeti daha da artırarak , çiftçilerimizi bitirme durumuna getirmiştir. 

 

Zira ilimizde 33-34 tl olan karkas kilogram kesim fiyatı 29tl lere kadar düşürmüştür. Buna rağmen bazı kasap ve market reyonlarında ucuzlaması gereken kemiksiz et kilogram fiyatı tam aksine yaklaşık yüzde on civarında artış göstermektedir. Bu husus üretici kadar tüketiciyi de olumsuz etkilemektedir.Durum Ülkemiz genelinde de pek farklı değildir.

 

Bu fiyat dengesizliğinin üretici ve tüketiciyi de düşünerek acilen dengelenmesi için tüm yetkili kurum ve kuruluşları göreve davet ediyor, konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna beyan ediyoruz."

(Haber Merkezi)

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Maşalacı,, 'Benzin,, Mazot,, Ot,, Yem, Fiyatları, Artarken, Karkas, Et, Fiyatlarının, Düşmesi, Maduriyeti, Artırmaktadır', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı