Haber Detayı
29 Ekim 2017 - Pazar 22:38
 
Maşalacı Bilgilendirmeye Devam Ediyor
MHP İl Başkanı Maşalacı bilgilendirme yapmak için bir basın açıklamasında bulundu
SİYASET Haberi
Maşalacı Bilgilendirmeye Devam Ediyor

 
Geçtiğimiz günlerde yerel gazetemizin bir tanesinde ve sosyal medyada çıkan ‘‘MHP’den Çıvgın  ve 7 partili ihraç edildi’’ haberine karşı bu basın açıklamasını yapma gereksinimi hissedilmiştir.
 
          MHP Merkez İlçe Teşkilatına üyeliği bulunan Mehmet ÇINAR, Fikret PİRAHMETOĞLU, Suat ÇALIŞKAN, Murat Taner  KAPTAN, İhsan ÇİMEN ve  Çağlar ATÇEKEN ile ilgili MHP  Merkez İlçe  Teşkilatımız ,  Cide İlçe Teşkilatına üyeliği bulunan Mehmet Ali AYDIN ile ilgili Cide ilçe teşkilatımız; MHP Parti Tüzüğünün 79. Maddesinin vermiş olduğu yetkiyle haklarında gerekli tahkikatları yaparak yönetim kurulu kararıyla disipline sevk edilmeleri istemiyle İl Başkanlığımıza yazılı olarak sunmuşlardır.
 
          24.10.2017 tarihinde yapılan olağan  İl Yönetim Kurulu toplantısında bahse olan konu gündeme alınarak  parti tüzüğümüzün 78 4-e maddesine ‘‘Partinin birlik ve beraberliğini ciddi şekilde bozacak ve Genel Başkan, Genel Sekreter ve bunlardan sonra hiyerarşide bulunan görevlilere ve parti organlarına karşı ağır disiplinsizlik teşkil edecek veya manevi şahsiyetlerini rencide edecek ya da parti faaliyetlerini önemli surette aksatacak, partinin gelişmesine mâni olacak davranışlarda ve faaliyetlerde bulunmak veya başkalarını böyle davranış ve faaliyetlere ikna ve teşvik etmek’’ atıfta bulunarak parti tüzüğümüze uygun şekilde yapılan gizli oylama sonucu toplantıya katılan üyelerimizin tamamının oyu ile parti üyeliğinden kesin çıkarma istemiyle İl Disiplin Kurulumuza sevk edilmişlerdir.
 
          Yine haberde adı geçen MHP İGM Üyesi Mehmet ÇIVGIN ise 25.10.2017 tarihinde yeni kurulan bir siyasi partinin kurucular kurulu toplantısında yer alması ve yeni kurulan partinin genel başkanının resminin bulunduğu kokartı yakasına  takarak fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşması  ve internet haber sitelerinde yer alması üzerine İl Yönetim Kurulumuz 25.10.2017 tarihinde olağan üstü toplantıya davet edilmiştir. Yeterli  çoğunluk sağlanarak yapılan toplantıda MHP Parti Tüzüğümüzün 79. Maddesinin vermiş olduğu yetkiyle MHP İGM Üyesi ve Parti  üyesi olan Mehmet ÇIVGIN  Parti Tüzüğümüzün 78 4-e maddesi ve 81. Maddesine göre  Tedbirli olarak Parti Üyeliğinden Kesin Çıkarma istemiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.  Yukarda isimleri belirtilen kişilerle ilgili İl Disiplin Kurulu toplanarak gerekli hukuki süreci başlatmıştır.
 
          Bilinmelidir ki Parti Tüzüğümüzün 4. Maddesine göre; Tüzükte yer alan temel amaç, hedef, değer ve ilkeleri benimsemiş, üye Giriş Beyannamesini imzalayarak Partinin tüzük ve programını kabul ettiğini belgelemiş,  medeni ve siyasi hakları kullanma ehliyetine sahip ve 18 yaşını doldurmuş, her Türk Vatandaşı  Milliyetçi Hareket Partisine üye olabilir.
 
         Partimize üye olan her partilimiz ise yine tüzüğümüzün 11. Maddesine göre ; 
         Parti içinde karşılıklı sevgi, saygı ve ahlâk kurallarına uygun olarak partinin dayandığı fikir ve idealleri paylaşmayı, parti tüzük ve programındaki ilke ve esaslara göre birlik ve beraberlik içinde çalışmayı, Partinin yetkili kurullarınca alınacak kararlara uymayı, verilecek görevleri kabul etmeyi, parti faaliyetlerinde kademe esasına ve disiplin hükümlerine riayet etmeyi,  Partinin amacını, ilkelerini, politikalarını ve görüşlerini benimsemeyi ve yaymayı,  Seçimlerde parti adaylarına oy vermeyi ve onların kazanması için güçleri nispetinde çalışmayı,  Parti içinde ve dışında partinin amaç, ilke ve politikalarına aykırı fiiller ile huzuru, birlik ve beraberliği zedeleyecek ifade, tavır ve davranışlardan kaçınmayı, beyan ve açıkça kabul etmiş sayılırlar. Kamu Oyunun Bilgilerine Sunarım.
                                                                                                        Hacı İbrahim MAŞALACI
                                                                                                         MHP KASTAMONU İL BAŞKANI
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Maşalacı, Bilgilendirmeye, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı