Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 10:55
 
MHP İL BAŞKANI MAŞALACI'NIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
MHP İL BAŞKANI MAŞALACI'NIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
GÜNDEM Haberi
MHP İL BAŞKANI MAŞALACI'NIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 

Medya, tartışmasız kamuoyu denetiminin en etkin yoludur. Medya çalışanları; sosyal bilincin, halkın beğeni ve tercihlerinin güçlü şekillendiricileri olarak kabul edilmektedir. Sağlıklı işleyen bir medya faaliyeti, demokrasinin temel kurumlarıyla yaşatılması ve millî değerlerin korunması açısından önem arz etmektedir.

 

Basın özgürlüğü, demokratik rejimi ayakta tutan temel hak ve hürriyetlerin başında gelmektedir. Medya çalışanlarının, kamuoyuna yansıttıkları haber ve gelişmeleri, belli ilke ve kriterleri göz önüne alıp sorumluluk süzgecinden geçirerek kamuoyuna yansıtmaları, toplumsal ahenge ve barışa katkıda bulunmaktadır. Ancak bu katkı, medya çalışanlarının her türlü etki ve zorlamadan uzak, serbestçe görevlerini yerine getirmelerine bağlıdır. Medyanın birtakım sınırlamalarla baskı altında tutulması, rejimin işlerliğine darbe vurmakta ve çoğunluğun tahakkümüne yol açmaktadır.

 

Bazı iddiaların gündemi işgal ettiği şu günlerde, halkın gerçeklerden haberdar olması bir zorunluluk hâlini almıştır. Medya çalışanlarının son olaylar karşısında göstereceği feraset ve cesaret, Türkiye’nin geleceğinin aydınlanmasında yol gösterici olacaktır.

 

Bu düşüncelerle bütün medya emekçilerinin “Çalışan Gazeteciler Günü”nü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

HACI İBRAHİM MAŞALACI

MHP İL BAŞKANI

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: MHP, İL, BAŞKANI, MAŞALACI'NIN, 10, OCAK, ÇALIŞAN, GAZETECİLER, GÜNÜ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı